Varmsen to marka łącząca wieloletnie doświadczenie skandynawskich profesjonalistów z innowacyjnymi technologiami oraz nowymi zdobyczami techniki.

Jej asortyment obejmuje wyroby izolacyjne dla osób prywatnych i firm.


Płyty izolacyjnePłyty izolacyjnePłyty izolacyjnePłyty izolacyjne

By wybudować kominek trwały i zapewniający bezpieczeństwo osobom przebywającym w pobliżu, potrzebne Ci będą właściwe płyty kominkowe. W ofercie marki Varmsen znajdują się płyty izolacyjne o różnych wymiarach i grubościach, dzięki czemu bez trudu dobierzesz modele odpowiednie do Twoich potrzeb. Są lekkie i stanowią świetną izolację, gdyż zostały wykonane z krzemianu wapnia. To alternatywa dla tradycyjnych płyt gips-karton i wełny mineralnej. Wykorzystasz je nie tylko do budowy kominka, ale również do izolacji urządzeń związanych ze spalaniem bądź generujących wysokie temperatury. Do obróbki płyt niezbędne Ci będą podstawowe narzędzia stolarskie.Varmsen logo

Miejscem powstania marki Varmsen jest Dania, czyli – jak podają właściciele – ojczyzna systemów izolacyjnych. Marka zajmuje się produkcją oraz sprzedażą systemów izolacyjnych, będąc równorzędnym partnerem duńskiej firmy Skamol, produkującej systemy ociepleń i termoizolacji dla budownictwa oraz przemysłu.

Marka Varmsen wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i najnowsze zdobycze techniki, dzięki czemu jej produkty idą z duchem czasu. Jednocześnie wciąż dba o tradycję, korzystając z wieloletniego doświadczenia skandynawskich profesjonalistów. Jej misją jest tworzenie produktów nie tylko użytecznych, ale również zapewniających bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Obecnie marka Varmsen posiada zakłady w wielu europejskich krajach, w tym także w Polsce. Jest wiodącym dostawcą wyrobów izolacyjnych, m.in. do zastosowań przeciwpożarowych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych, gazowniczych, ciepłowniczych oraz sanitarnych. Posiada szeroki asortyment, który kieruje zarówno do osób prywatnych, jak i firm.

Jakość wyrobów marki Varmsen poświadczają liczne świadectwa i atesty. Jednym z nich jest otrzymany w 2013 roku od Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego atest higieniczny, przyznany płycie kominkowej Varmsen w wyniku spełnienia deklarowanych wymagań higienicznych. Od tego samego instytutu w roku 2013 płyta kominkowa otrzymała również świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej.

Rozwiązania proponowane przez markę Varmsen zawsze są kompleksowe. Modelowy przykład stanowi znajdujący się w ofercie system do budowy kominków. Obejmuje on wszystkie niezbędne produkty: od potrzebnych do budowy izolacyjnych płyt kominkowych po środki przydatne do wykończenia i zabezpieczenia obiektu, czyli preparaty impregnujące do płyt kominkowych.