Produkty

Torf kwaśny pH 3,5 - 4,5 80 l

Kliknij aby powiększyć

Torf kwaśny pH 3,5 - 4,5 80 l

Kod: 624716

|
Torf ogrodniczy o kwaśnym odczynie, będący skałą osadową pochodzenia roślinnego, posiada szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Dzięki zawartości próchnicy oraz składników odżywczych zapewnia optymalne warunki dla prawidłowego wzrostu różnych gatunków roślin – znakomicie sprawdza się jako podłoże do storczyków czy krzewów różanych.
Wszystko na raty.
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

47 cm

Wysokość opakowania

18 cm

Szerokość opakowania

82 cm

Waga brutto

26 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

ogrodnictwo

Pojemność worka

80 l

Parametry indywidualne

Informacje dodatkowe

pH 3,5-4,5 (w H2O)

Parametry fizyczne i wizualne

Skład

torf
Nieprzetworzony torf ogrodniczy o kwaśnym odczynie, który nie został poddany żadnej obróbce, to niewątpliwie jedno z najlepszych podłoży, które gwarantuje prawidłowy rozwój wielu gatunkom roślin, takim jak na przykład krzewy różane czy storczyki. Jednocześnie przyczynia się także do ich obfitego kwitnienia. Dzięki dużej zawartości próchnicy i wielu innych składników odżywczych i mineralnych, produkt ma szerokie zastosowanie – jeśli dodasz go do ziemi, otrzymasz bardziej luźne i napowietrzone podłoże. Dodatkowo, torf będący skałą osadową pochodzenia roślinnego użyźnia glebę oraz w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie absorpcji wody, co przekłada się na możliwość dobrego przenikania substancji odżywczych do systemu korzeniowego roślin.
Ocena
5 komentarzy
07.03.2020
Wiedziałem, że za tę cenę nie można spodziewać się za wiele, ale bez przesady! Wszystkie negatywne komentarze się potwierdzają. Produkt ma ph dużo wyższe niż deklarowane (sprawdzane płynem Helliga i miernikiem elektronicznym). W środku coś, czego torfem bym nie nazwał. Proponuję Castoramie zmienić dostawcę tego pseudo podłoża.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, uprzejmie dziękujemy za pozostawienie komentarza. To dla nas przykra wiadomość, jeśli produkt nie spełnił Pańskich oczekiwań. W tym przypadku przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji. Dokonać tego można w dowolnym sklepie Castorama na terenie całego kraju, wybierając dogodny dla Pana sposób: telefonicznie, za pomocą formularza kontaktowego, bądź osobiście w sklepie. Dodatkowo informujemy, że kwestię składu przekażemy osobom odpowiedzialnym za produkty w sklepie, celem natychmiastowej weryfikacji.

21.11.2019
Hortensje, wrzosy i wrzośce, sosna żółta, skimia, borówki amerykańskie itp a więc kwaśnolubne rosną i kwitną obłędnie. Torf świetnie rozluźnił ciężką gliniastą glebę jaką mam w ogrodzie. Dodatkowo podsypuję rośliny fusami po kawie z ekspresu i to się sprawdza.
15.09.2019
Zaraz po zakupie miernikiem sprawdzilem kwasowosc 5.5ph
.co tu wiecej pisac...
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z komentarzem. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Przypominamy, że nasi Klienci mają możliwość złożenia reklamacji produktu w dowolnym sklepie Castorama.

11.06.2019
Niestety, ten torf nie posiada kwasowości wskazanej na opakowaniu. Na mierniku wskazuje 6.5-7ph. Nie polecam.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam jeśli torf okazał się posiadać inne parametry niż deklarowane przez producenta. Przypominamy, że w takiej sytuacji możliwe jest złożenie reklamacji w dowolnym sklepie Castorama - nie tylko w tym, w którym dokonano zakupu.

11.05.2019
Witam
Kiedyś go brałem i był ok dziś kupiłem i to nie jest torf tylko brudne trociny i troszkę kokosa(włókna) oddał bym to ale nie opłaca się wracać. Zaglądać do wora zaraz za kasa zalecam
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, że ten produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Opisaną przez Pana kwestię przekażemy osobom odpowiedzialnym za jakość produktów w naszych sklepach celem jej dalszej weryfikacji.

 • Porady
  i wskazówki

 • Ogród

  Torf ogrodniczy – co trzeba o nim wiedzieć

 • Ogród

  Przygotowanie ziemi w ogrodzie do nowego sezonu

 • Ogród

  Rodzaje ziemi ogrodniczej i zastosowanie

Ocena i komentarz dla:

Torf kwaśny pH 3,5 - 4,5 80 l