Produkty

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg

Kod: 516700

|
 • wysoka kaloryczność
 • niska zawartość popiołu
 • duże uziarnienie.
Węgiel kamienny orzech świetnie sprawdzi się jako materiał opałowy do zasilania pieców zasypowych lub tradycyjnych kuchni w Twoim domu. Produkt charakteryzuje się dużą kalorycznością, dzięki czemu jego niewielka ilość spala się przez dłuższy czas i generuje dużą ilość ciepła. Produkt odznacza się też niską zawartością popiołu, co zmniejszy ilość sadzy osiadającej we wnętrzu pieca.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

80 x 50 x 20 cm

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

piece zasypowe, kuchnie tradycyjne

Granulacja

25 - 80 mm

Wilgotność

9%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0,6%

Popiół

5%

Parametry indywidualne

Typ/rodzaj

węgiel kamienny orzech
Węgiel kamienny orzech z pewnością przyda Ci się w sezonie grzewczym. Produkt posłuży Ci do zasilania znajdującego się w Twoim domu pieca – czy to zasypowego czy też tradycyjnej kuchni. Element wyróżnia się w szczególności wysoką kalorycznością. Dlatego też nawet jego niewielka ilość będzie się spalać przez długi czas, generując dużą ilość ciepła. Węgiel cechuje się dobra ziarnistością, dzięki czemu jego dozowanie nie sprawi Ci problemu. Skład produktu charakteryzuje niska zawartość popiołu. Sprawia to, że na ściankach pieca będzie się osadzać mniejsza ilość trudnej do usunięcia sadzy. Sprawdź też naszą ofertę innych materiałów opałowych. Z powodzeniem znajdziesz tu coś, co sprawdzi się w przypadku Twojego pieca.
Ocena
23 komentarze
21.02.2020
Kupiłem kilka worków w brico w Pulawach. Węgiel mokry, pełno miału, bardzo drobny. To jest ostatni raz, więcej nie popełnię tego błędu. Worek 20kg kosztuje 20pln co daje 1000pln za tonę. Za tę cenę absolutnie nie polecam.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie, za pozostawienie komentarza. Bardzo nam przykro, jeśli zakupiony produkt nie spełnił oczekiwań w zakresie jego jakości. Przypominamy, że w takich przypadkach naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym, wybranym przez siebie sklepie na terenie całej Polski. Dołożymy wszelkich starań, by Pana zgłoszenie zostało rozpatrzone najszybciej jak to możliwe. Gdyby zechciał Pan przekazać nam również więcej informacji na temat miejsca swojego zakupu, byśmy mogli bliżej przyjrzeć się tej sprawie, to można to zrobić za pomocą formularza kontaktowego na stronie: www.castorama.pl/kontakt Zachęcamy serdecznie do korespondencji. Pana odpowiedź ułatwi i przyspieszy nam pracę.

12.01.2020
to jest porażka to jakaś kpina z ekologi to jest sam miał a nie węgiel
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za tę opinię. Bardzo nam przykro, jeśli zakupiony węgiel nie spełnia Pana oczekiwań. Opisana kwestia bardzo nas zaniepokoiła, dlatego przekażemy Pana sugestie osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów w celu zweryfikowania. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku wątpliwości co do jakości artykułu, przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym sklepie Castorama na terenie całego kraju.

05.12.2019
Kupiłem 3 worki na próbę i okazało się, że po wypaleniu to piec ostro zasmolony i na do dodatek wyciągnołem kamienie barwione na czarno. Osobiście rozłupywałem je młotkiem. Żenada, nie polecam. Trzymajcie się od tego z daleka.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za ten komentarz. Nie ukrywamy, że jego treść bardzo nas zaniepokoiła, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie większej ilości szczegółów na temat opisanej sytuacji oraz doprecyzowanie, w jakim sklepie i kiedy dokładnie dokonał Pan zakupu węgla. Przenalizujemy opisaną kwestię wraz z osobami odpowiedzialnymi za jakość oferowanych w sklepie produktów. Przypominamy jednocześnie, że wszystkim Klientom sieci sklepów Castorama przysługuje prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym sklepie na terenie całego kraju. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

12.01.2019
Węgiel kupiony na próbę. Odradzam. Tak jak piszą przedmówcy, wilgotny, koniecznie trzeba podsuszać. To chyba najdrobniejszy z orzechów jaki widziałem. W zasadzie to bardzo gruby groszek. Jeszcze nie sprawdzałem jak się pali bo nadal jest wilgotny.
09.01.2019
Węgiel orzech Premium używam używam w kotle Zębiec 25 KW. Jestem zadowolony, Aktualnie na piecu 66 Stopni Cen. Pali się dobrze. węgiel wilgotny, ale po włączeniu wentylatora 5 min i jest suchy. Wsypuję do pieca 1 worek i 1/3 następnego worka,. Na górę papier tektura i patyki. Pali się od góry i od 15 do 3 w nocy piec jest bezobsługowy.
06.01.2019
To nie jest węgiel o gradacji orzecha. Moim zdaniem w 20-30% to miał, reszta to drobne bryłki z kilkoma kawałkami orzecha. Nie polecam.
05.01.2019
Węgiel kupiony dzisiaj na Zakopiańskiej w Krakowie, 5 worków ekogroszku i 4 worki orzecha, po otwarciu worków byłem w szoku, najzwyczajniej w świecie woda się lała. Zadzwoniłem do castoramy z pytaniem czy sprzedają węgiel czy wodę bo na świadectwie napisali że wilgotność do 10 % gość odpowiedział że on nie wie co jest w workach, że powinno być suche. Ze względu na odległość 30 km. nie pojadę zwrócić. Jeszcze jedno orzecha to może jest 2-3 szt. na worek reszta to groszek i rozmyty wodą miał. Jak ktoś chce to podeślę fotki.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

01.01.2019
węgiel strasznie syfi piec po spaleniu 3 worków piec od środka wygląda jak opryskany zużytym olejem silnikowym sama smoła. Popiół strasznie tłusty aż klei się do łopatki.
06.11.2018
Spala się dobrze, ale to nie jest orzech, tylko groszek i pojedyncze większe kawałki.
22.10.2018
Mimo, że dobrze się pali to niestety w worku prawie sam miał. Orzech powinien być większy od groszku a nie jest. Odradzam
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Ogrzewanie domu po 2020 - co jeśli nie węgiel?

 • Instalacja

  Od czego zależy zawartość węgla w węglu?

 • Instalacja

  Jak wyposażyć kotłownię?

Ocena i komentarz dla:

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg