Produkty

Ważna informacja

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg, kod 516700 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg

Kod: 516700

|
 • wysoka kaloryczność
 • niska zawartość popiołu
 • duże uziarnienie.
Węgiel kamienny orzech świetnie sprawdzi się jako materiał opałowy do zasilania pieców zasypowych lub tradycyjnych kuchni w Twoim domu. Produkt charakteryzuje się dużą kalorycznością, dzięki czemu jego niewielka ilość spala się przez dłuższy czas i generuje dużą ilość ciepła. Produkt odznacza się też niską zawartością popiołu, co zmniejszy ilość sadzy osiadającej we wnętrzu pieca.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Dostawa kurierem w sobotę

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

80 x 50 x 20 cm

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

piece zasypowe, kuchnie tradycyjne

Granulacja

25 - 80 mm

Wilgotność

9%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0,6%

Popiół

5%

Parametry indywidualne

Typ/rodzaj

węgiel kamienny orzech
Węgiel kamienny orzech z pewnością przyda Ci się w sezonie grzewczym. Produkt posłuży Ci do zasilania znajdującego się w Twoim domu pieca – czy to zasypowego czy też tradycyjnej kuchni. Element wyróżnia się w szczególności wysoką kalorycznością. Dlatego też nawet jego niewielka ilość będzie się spalać przez długi czas, generując dużą ilość ciepła. Węgiel cechuje się dobra ziarnistością, dzięki czemu jego dozowanie nie sprawi Ci problemu. Skład produktu charakteryzuje niska zawartość popiołu. Sprawia to, że na ściankach pieca będzie się osadzać mniejsza ilość trudnej do usunięcia sadzy. Sprawdź też naszą ofertę innych materiałów opałowych. Z powodzeniem znajdziesz tu coś, co sprawdzi się w przypadku Twojego pieca.
Ocena
20 komentarzy
12.01.2019
Węgiel kupiony na próbę. Odradzam. Tak jak piszą przedmówcy, wilgotny, koniecznie trzeba podsuszać. To chyba najdrobniejszy z orzechów jaki widziałem. W zasadzie to bardzo gruby groszek. Jeszcze nie sprawdzałem jak się pali bo nadal jest wilgotny.
09.01.2019
Węgiel orzech Premium używam używam w kotle Zębiec 25 KW. Jestem zadowolony, Aktualnie na piecu 66 Stopni Cen. Pali się dobrze. węgiel wilgotny, ale po włączeniu wentylatora 5 min i jest suchy. Wsypuję do pieca 1 worek i 1/3 następnego worka,. Na górę papier tektura i patyki. Pali się od góry i od 15 do 3 w nocy piec jest bezobsługowy.
06.01.2019
To nie jest węgiel o gradacji orzecha. Moim zdaniem w 20-30% to miał, reszta to drobne bryłki z kilkoma kawałkami orzecha. Nie polecam.
05.01.2019
Węgiel kupiony dzisiaj na Zakopiańskiej w Krakowie, 5 worków ekogroszku i 4 worki orzecha, po otwarciu worków byłem w szoku, najzwyczajniej w świecie woda się lała. Zadzwoniłem do castoramy z pytaniem czy sprzedają węgiel czy wodę bo na świadectwie napisali że wilgotność do 10 % gość odpowiedział że on nie wie co jest w workach, że powinno być suche. Ze względu na odległość 30 km. nie pojadę zwrócić. Jeszcze jedno orzecha to może jest 2-3 szt. na worek reszta to groszek i rozmyty wodą miał. Jak ktoś chce to podeślę fotki.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

01.01.2019
węgiel strasznie syfi piec po spaleniu 3 worków piec od środka wygląda jak opryskany zużytym olejem silnikowym sama smoła. Popiół strasznie tłusty aż klei się do łopatki.
06.11.2018
Spala się dobrze, ale to nie jest orzech, tylko groszek i pojedyncze większe kawałki.
22.10.2018
Mimo, że dobrze się pali to niestety w worku prawie sam miał. Orzech powinien być większy od groszku a nie jest. Odradzam
09.10.2018
Wszystko OK
16.04.2018
Kupiony ostatni raz w Opolu w sobotę 14/04/2018. Pomimo iż od miesiąca nie padało węgiel po otworzeniu wyglądał jakby dopiero co wyszedł z kąpieli nie nadaje się do niczego , cały dzień wysychał i z 20 kg zrobiło się 18,8 kg a do tego drobny jak ekogroszek , i na pewno to nie premium , nie polecam .
28.03.2018
mokry, bardzo drobny, takiego drobnego jeszcze nie widziałem, odradzam
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Od czego zależy zawartość węgla w węglu?

 • Instalacja

  Ogrzewanie domu po 2020 - co jeśli nie węgiel?

 • Instalacja

  Jak wyposażyć kotłownię?

Ocena i komentarz dla:

Węgiel orzech Premium 26 MJ/kg 20 kg