Produkty

Wełna Isover KT40 100 mm 10,32 m2

Kliknij aby powiększyć

Wełna Isover KT40 100 mm 10,32 m2

Marka: Isover

Marka: Isover

Kod: 921551

|
Wełna Isover KT40 stanowi doskonałą izolacją cieplną oraz akustyczną. Przeznaczona jest do wykorzystania jako docieplenie podłóg, stropów pomiędzy legarami, stropodachów wentylowanych, konstrukcji szkieletowych – drewnianych i stalowych oraz poddaszy. Włókno szklane, z którego jest wykonana, jest materiałem paroprzepuszczającym i ognioodpornym, dzięki czemu wełna zapobiega zawilgoceniu pomieszczeń, a w razie pożaru powstrzymuje rozprzestrzenianie się ognia.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Grubość wełny: 100 mm

Parametry logistyczne

Liczba sztuk w opakowaniu

1

Wymiary produktu

1200 x 8600 mm

Grubość wełny

100 mm

Ilość m2 w opakowaniu

10,32 m2

Waga brutto

11.15 kg

Wysokość opakowania

120 cm

Długość opakowania

40 cm

Szerokość opakowania

40 cm

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

izolacja cieplna i akustyczna dachów skośnych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych stropodachów wentylowanych, podłóg i stropów pomiędzy legarami, drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych

Klasa reakcji na ogień

A1

Współczynnik przewodzenia ciepła (λ)

0,040 W/mK

Wartość oporu (R)

2,50 m2K/W

Parametry indywidualne

Marka

Isover

Seria

KT40

Nr referencyjny

101203705

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

naturalna wełna mineralna z włókna szklanego
Wełna Isover KT40 to produkt stanowiący doskonałą izolację cieplną oraz akustyczną sprawdzający się na różnych powierzchniach. Nadaje się do wykorzystania jako docieplenie poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg, stropów pomiędzy legarami, stropodachów wentylowanych, a także konstrukcji szkieletowych – drewnianych i stalowych. Wykonana jest z włókna szklanego, które charakteryzuje się szeregiem właściwości – przede wszystkim wysoką ognioodpornością, dzięki czemu zapewnia zmniejszenie strat materialnych w wyniku pożaru, zatrzymując jego rozprzestrzenianie się. Materiał stanowi także doskonałą barierę tłumiącą dźwięki pochodzące z otoczenia budynku, więc zapewni w Twoim domu ciszę i spokój. Wełna, zapobiegając uciekaniu ciepła, wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania mieszkania, a także ogranicza emisję dwutlenku węgla, przyczyniając się do poprawy stanu atmosfery, a tym samym środowiska naturalnego.
Ocena
10 komentarzy
28.04.2020
kupiłem 20 opakowań na docieplenie dachu, niestety niektóre fragmenty nie chciały rozprężyć się do opisanych 15 cm, nirktóre nie dochodziy nawet do 10. ile bym nie trzepał, czekał, czy pomagał to dalej były płaskie jak naleśnik. nie polecam, chyba, że na garaż
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za wyrażenie opinii. Aby uzyskać wsparcie w opisanej sytuacji, zachęcamy do konsultacji z doradcą fachowym z działu Budowlanego, który postara się dotrzeć do przyczyn niedostatecznego rozprężenia się wełny i wskaże możliwe sposoby rozwiązania tej kwestii: www.castorama.pl/sklepy

06.05.2017
jaka jest szerokość? dlaczego nie ma takiej informacji?
27.05.2015
kupiłem do izolacji dachu między krokwiami, bardzo miękka, wręcz szmatowata, bez sznurowania nie chce się trzymać, opada.
22.10.2019
Mieszane odczucia. Kupiłem około 17 opakowań. Część ok, bez żadnych problemów, jednak było kilka rolek, które mocno się rozwarstwiały, jakby sprasowane za bardzo... Chyba zależy jaka partię się trafi.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za informację. Cieszymy się, że wełna spełniła Pana oczekiwania, przykro nam jednak, jeśli niektóre rolki sprawiały wrażenie zbyt sprasowanych. Przyjrzymy się tej kwestii bliżej wraz z osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie tego działu. Przypominamy również o możliwości złożenia reklamacji w dowolnej Castoramie, gdzie zostanie rozpatrzona.

01.10.2019
Kupiłem dodatkowo 2 rolki tej wełny (15cm) z promocji. O ile kupione w lipcu były ok, tak ta okazyjna nie rozpręża się, ma w porywach 12 do 13 cm. 1 rola się rozwarstwila przy rozwijaniu i wygląda jak szmata. Idzie do zwrotu. Lipa. Nie kupujcie w promocji. 1 gwiazdka za promocyjną.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami komentarzem. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Kwestię te przekażemy osobom odpowiedzialnym za jakość produktów w sklepie, celem jej wyjaśnienia i rozwiązania.

17.04.2018
Przez krótki czas zaczęła nam się pojawiać niewielka pleśń na poddaszu. Po ociepleniu go tym materiałem od razu jest lepiej
29.03.2018
Właśnie dociepliłem poddaszę pierwszą rolką.
Najważniejsza sprawa to trzeba koniecznie dociąć szerokością o 2 cm większą.
Wtedy trzyma się całkiem dobrze pomiędzy krokwiami.
Sznurkowanie niezbędne mimo wszystko.
05.11.2017
Podana wartość oporu cieplnego nie odpowiada podanemu współczynnikowi przewodzenia ciepła. Jedna z wartości jest wpisana błędnie.
Zatem sklep podaje nieprawdziwe informacje na temat oferowanego produktu.
06.09.2017
Jeśli ocieplić podłoże to tylko tym! Co do poddasza to nie stosowałem
18.10.2015
wełna dobrej jakości. Isover ma całkiem niezłe produkty . Jak się tu trafi na promocje to można ją kupić tanio. grubość dobra do izolacji
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Jak ocieplić strych? Instrukcja krok po kroku

 • Budowa

  Instrukcja wideo - izolacja strychu mocowana na szpilki

 • Budowa

  Instrukcja wideo - izolacja strychu montowana na wkręty

Ocena i komentarz dla:

Wełna Isover KT40 100 mm 10,32 m2