Wykańczanie ścian w kuchni za pomocą szklanych paneli

Klasyczną metodą na wykończenie powierzchni w kuchni jest oczywiście pokrycie ich płytkami ceramicznymi. Łatwo pozbędziemy się z nich rozmaitych zabrudzeń, a ich odporność na wilgoć to przydatna cecha w pomieszczeniu pełnym pary i wody. W kuchniach przemysłowych popularne są również płyty stalowe. A jak sprawdzają się szklane panele?

panele_szklane_w_kuchnipanele_szklane_w_kuchnipanele_szklane_w_kuchnipanele_szklane_w_kuchni

Sposób na wykończenie – szklane panele

Ściany w kuchni przede wszystkim mają być funkcjonalne, co jednak nie oznacza, że musimy zrezygnować z ich wyglądu czy dopasowania do aranżacyjnego stylu, który sobie wybraliśmy. Sposobów na ich wykończenie nie brakuje, a inspiracji wciąż przybywa. Jedna z nich jest wykreowana właśnie przez szklane panele, które najlepiej sprawdzają się w kuchni. Są nie tylko doskonałą nowinką i skarbnicą nowych możliwości aranżacyjnych, ale i łatwym do mocowania i wysoce funkcjonalnym materiałem wykończeniowym. Możemy je spotkać szczególnie na powierzchni znajdującej się między blatem a szafkami. Stanowi swoisty dekor, który ozdabia i dopełnia wygląd płytek.

Charakter szklanych paneli

To, co je wyróżnia to z pewnością rozmiar. Są bardzo duże – przypominają wręcz olbrzymi dekor. Taka forma może być kłopotliwa w transporcie, ale zdecydowanie daje nam później wiele korzyści. Przede wszystkim – jednolita powierzchnia bez fug, szpar czy wystających elementów znacznie polepsza komfort czyszczenia ściany. Panel wykonuje się zazwyczaj z hartowanego szkła, jest więc odporny na wilgoć, nagrzewanie się, uszkodzenia – bez problemy umieścimy go w pobliżu kuchenki czy płyty grzejnej, a także zlewozmywaka. W łatwy sposób zamocujemy go na ścianie za pomocą kleju silikonowego. Zazwyczaj panel liczy sobie 180, 200, 240 cm długości i 40-60 cm szerokości, ale mamy szansę otrzymać na zamówienie taki, który jest idealnie dopasowany do pomieszczenia i naszych potrzeb.

Panel_szklany_Flame_30_x_60_cm_castoramaPanel_szklany_Flame_30_x_60_cm_castoramaPanel_szklany_Flame_30_x_60_cm_castoramaPanel_szklany_Flame_30_x_60_cm_castorama

Szklane panele – aranżacyjne możliwości

Jedną z wielu zalet tego rodzaju paneli jest mnogość wzorów zatopionych w szkle, dzięki którym kuchnia nabierze zupełnie nowego, spersonalizowanego charakteru. Laminowane, odbijające światło, gładkie i przedstawiające grafiki, zdjęcia, nowoczesne kształty geometryczne stanowią jeden z elementów aranżacyjnych, które doskonale nadają się do wykończenia współcześnie urządzanych pomieszczeń. Możemy wybrać jednolity kolor, monochromatyczny, modny wzór lub zamówić panel szklany z własną fotografią.

 

Data publikacji: 01.12.2016