Produkty

Zalety gotowych form do oczek wodnych

Zalety gotowych form do oczek wodnych

Oczko wodne to marzenie wielu posiadaczy własnego ogrodu. Jednym ze sposobów na jego realizację jest wykorzystanie gotowej formy pełniącej rolę zbiornika. Dlaczego warto z niej skorzystać?

budowanie oczka wodnegoJak stworzyć oczko wodne we własnym ogrodzie? Jest na to co najmniej kilka metod, a różnorodność dostępnych w sklepach produktów pozwala nam na wybór tej, które najbardziej nam odpowiada. Dlaczego warto rozważyć zastosowanie jednego z najprostszych i najtańszych sposobów i zdecydować się na wybór gotowej formy do oczka?

Zalety gotowych form do oczek wodnych

1. Gotowe formy do oczek wodnych występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Możemy zdecydować się na zbiornik o większej lub mniejszej pojemności oraz głębokości, a także o różnorodnie ukształtowanej linii brzegowej.

2. Formy pozwalają na wykonanie oczka nawet w niezbyt dużym ogrodzie, ponieważ przeważnie są mniejsze niż oczka wykonywane w innych technologiach.

3. Gotowe formy wykonywane są najczęściej z polietylenu bądź żywicy poliestrowej – są więc szczelne, co pozwala na ustawianie ich w dowolnej części działki, nawet bliżej budynku. Ponadto niecka poliestrowa jest w niewielkim stopniu elastyczna, więc może dopasować się do niewielkich nierówności podłoża.forma do oczka wodnego

4. Forma polietylenowa jest także lekka, co w znaczny sposób ułatwia jej transport oraz osadzenie w wybranym miejscu.

5. Gotowy produkt jest łatwy w montażu – wystarczy umieścić go w wykopie przypominającym kształtem samą formę. Dzięki temu z wykonaniem oczka możemy poradzić sobie samodzielnie.

6. W zależności od wybranego modelu niecki, posiada ona ukształtowane półki, które są gotowe do obsadzenia roślinami.

7. Niewielka głębokość i pojemność gotowych oczek sprawiają, że ich pielęgnacja jest ułatwiona i polega niemal wyłącznie na utrzymaniu w czystości znajdującej się w nich wody.

8. W oczku wodnym wykonanym z gotowej formy możemy także hodować ryby. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na niewielką głębokość większości sztucznych niecek, będziemy musieli odłowić je przed zimą (woda w płytkim zbiorniku zamarza aż do dna).

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Przygotowanie oczka wodnego do nowego sezonu

Przygotowanie oczka wodnego do nowego sezonu
Oczko wodne jest jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów krajobrazu w ogrodzie, na działce czy małej przydomowej przestrzeni. Aby przebywanie w je...
Czytaj więcej

Jak przygotować oczko wodne do zimy?

Jak przygotować oczko wodne do zimy?
Oczko wodne stanowi atrakcyjne urozmaicenie przydomowego krajobrazu. Aby przetrwało zimę i cieszyło nas kolejnej wiosny, jesienią, jeszcze przed pierw...
Czytaj więcej

Projektujemy oczko wodne

Projektujemy oczko wodne
Prawidłowo zaprojektowane i wykonane oczko wodne będzie atrakcją naszej przydomowej lub ogrodowej przestrzeni w każdym sezonie. Jeśli zdecydujemy się ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.07.2016
Mój wujek tak zrobił oczko, trwało to chwilę i do dziś fajnie to wygląda.

Ocena i komentarz dla:

Zalety gotowych form do oczek wodnych