Produkty

Zlew wpuszczany czy nakładany?

Zlew wpuszczany czy nakładany?

Odpowiedni montaż zlewozmywaka to nie tylko kwestia jego późniejszego użytkowania, liczy się również walor estetyczny. Mamy dwa sposoby montażu zlewu: albo poprzez nałożenie go na blacie kuchennym, albo poprzez wpuszczenie go w blat. Który rodzaj wybrać?

zlew nakładanyZlewozmywaki mogą być jedno- lub dwukomorowe, z ociekaczem lub bez. Wykonane mogą być np. z nierdzewnej stali emaliowanej, a za jedne z najmocniejszych zlewozmywaków uważa wykonane z ceramiki. Ich powierzchnia nie rysuje się, a podczas czyszczenia nie wymagają przeprowadzania specjalnych zabiegów. Drugie w kolejności, bardzo mocne zlewozmywaki, są wykonane z granitu. Są nie tylko wytrzymałe na uderzenia, ale również na wysoką temperaturę oraz substancje pochodzące z produktów spożywczych.

Pierwszy rodzaj zlewu – nakładany na szafkę kuchenną, montujemy w wyciętym otworze opierając go na szafce. Ten sposób montażu jest zalecany szczególnie ze względu na łatwość wykonania. Jeśli zależy nam, by tego rodzaju zlew był szczelny, pamiętajmy o tym, by szczelinę znajdująca się na styku szafki i zlewozmywaka uszczelnić za pomocą listwy uszczelniającej. Zwróćmy także uwagę na tylną krawędź zlewozmywaka. Powinna być delikatnie wygięta, wówczas woda nie przecieknie na dół.

zlew wpuszczanyDrugi rodzaj zlewu – wpuszczany w blat, montuje się od dołu szafki. W rezultacie blat jest nieco szerszy od krawędzi zlewu. Montaż wygląda następująco: wycinamy otwór w blacie na podstawie szablonu, który dostarczył nam producent. Następnie miejsca styku uszczelniamy silikonem lub uszczelką – te najczęściej są dołączone do zestawu. Ten rodzaj zlewu polecany jest głównie dlatego, że jest dużo bardziej korzystny w aspekcie późniejszego utrzymania go w czystości, szczególnie na powierzchni blatu. Przede wszystkim nie musimy się martwić o to, że okruchy powstałe podczas przygotowania potraw dostaną się pod uszczelki wokół krawędzi zlewu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak wybrać umywalkę?

Jak wybrać umywalkę?
Wśród niezbędnych elementów wyposażenia łazienki znajdują się umywalki. Urządzenia umożliwiają wygodne wykonywanie wielu codziennych czynności, a poza...
Czytaj więcej

Kolorowa woda w kranie – co robić?

Kolorowa woda w kranie – co robić?
Nie zawsze mamy wpływ na źródło, z jakiego czerpana jest woda doprowadzana do naszego mieszkania, ani na jakość i stan sieci instalacji wodociągowo-ka...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - układanie glazury wokół umywalki

Instrukcja wideo - układanie glazury wokół umywalki
  Po zamontowaniu umywalki, warto zająć się wykończeniem ścian wokół niej. Glazura świetnie się do tego nadaje, nie tylko jest łatwa w położeniu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
30.08.2016
Mam już dość tego, że wokół zlewu gromadzi się brud i to całe uszczelnienie odchodzi i tam pewnie są mikroszpary i się w nie wlewa woda, koneic tego, chcę zlew wpuszczany!
31.03.2016
No ale czasami się nie da i trzeba kombinować. Remontuję kuchnię i na szczęście wszystko poszło tak, że mogę teraz mieć zlew wpuszczany. Będzie wygodniej i ładnie.

Ocena i komentarz dla:

Zlew wpuszczany czy nakładany?