3 sposoby na świąteczną dekorację okna

Boże Narodzenie to szczególny okres. Uroczystą atmosferę podkreślą bożonarodzeniowe dekoracje. Oprócz symbolu świąt – choinki, która coraz częściej przybiera nietypową formę, możemy udekorować także balustradę schodów, kominek oraz okno. Połączenie świątecznych ozdób z ośnieżonym pejzażem za oknem pozwoli poczuć klimat tych radosnych świąt.

Ozdabianie okien – od czego zacząć?

Przede wszystkim najwięcej zależy od rodzaju wystroju i wyglądu okna. W nie wszystkich pomieszczeniach sprawdzą się bogate dekoracje, tak jak w niektórych tylko te proste i minimalistyczne będą miały prawo bytu i nadadzą wnętrzu uroku. Zanim zakupimy gotowe ozdoby świąteczne warto zastanowić się, jakie elementy wybrać, wszak półki uginają się od dekoracyjnych produktów. Kolorowe bombki, śnieżynki, szyszki a może girlandy? Tylko spójne aranżacje mają swój urok, dlatego postarajmy się wybrać 2 barwy przewodnie. Warto postawić na sprawdzone pary kolorystyczne: czerwień oraz złoto, srebro i niebieski oraz biel i złoto. Takie zestawienia powinny pasować także do wystroju. Jeśli jesteśmy zapalonymi fanami rękodzieła możemy stworzyć samodzielnie ozdoby, wykorzystując kolorowy papier, sztuczny śnieg oraz słomę. My przygotowaliśmy 3 sposoby na świąteczną dekorację okna.

1. Okno przyozdobione kolorowymi bombkami

Przy delikatnych jasnych zasłonach możemy zastosować dekorację z kilku bombek. Wybierzmy dwa kolory bombek, tak by się wzajemnie przeplatały. Czerwień oraz złoto stworzą znakomity duet z kremową zasłoną. Na pustym drążku karnisza zawieśmy bombki na przeźroczystej żyłce – nie będzie widoczna. Dobrze, jeśli żyłki będą miały różną długość, co urozmaici kompozycję. Możemy połączyć ze sobą bombki w różnych kształtach o tej samej kolorystyce. Aby dekoracja była pełna warto przyozdobić parapet. Czerwień dekoracji pięknie podkreślą niewielkie zielone iglaki w prostych kremowych doniczkach. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się w reprezentacyjnym wnętrzu.

3-sposoby-na-swiateczna-deokracje-okna

2. Dekoracja z drewnianych oraz słomkowych zabawek

Dekoracje bożonarodzeniowe ze słomy oraz figurki z drewna zdobywają coraz większą popularność. Jeśli lubimy taką rustykalną stylistykę, a zarazem dobrze czujemy się przy minimalistycznych ozdobach, ten pomysł na świąteczna dekorację jest idealny. Na podobieństwo zazdrostek, przywieśmy w poziomie kolorową tasiemkę. To na niej za pomocą sznurka przytwierdzimy figurki św. Mikołaja, drewniane konie na biegunach oraz słomkowe laleczki. Możemy także okręcić wokół tasiemki ledowe światełka.

3. Śnieżynki na gałęziach w wazonach

Choć nie wyobrażamy sobie świąt bez śniegu, coraz częściej zdarza się, że brakuje białego puchu na zewnątrz. Za to możemy mieć go w domu. Wystarczy, że wykorzystamy białe śnieżynki. W pustych, przeźroczystych butelkach ustawmy niewielkie, oczyszczone gałązki, a na nich powieśmy białe ozdoby. Taka dekoracja przypadnie do gustu minimalistom.

ozdoba-swiateczna-drewniana