Produkty

Czy warto stosować raufazę – tapetę do malowania?

Czy warto stosować raufazę – tapetę do malowania?

Raufaza przyjaciel każdego, kto jest nieszczęśliwym posiadaczem nierównych ścian w swoim domu. Nie chcemy przeprowadzać skomplikowanych i bardzo kosztownych remontów, ale jednocześnie nie mamy ochoty mieszkać w czterech ścianach, które nie do końca spełniają nasze aranżacyjne wymagania? Raufaza, czyli tapeta do malowania, idealnie wyrówna strukturę ścian i sprawi, że będzie wyglądała bardzo estetycznie.

tapeta raufaza classico biala castoramaDwie warstwy papieru i drewna

Najprościej mówiąc, raufaza to biała tapeta, która składa się z dwóch warstw papieru, pomiędzy którymi znajdują się jeszcze wiórki drewna. Dzięki takiej strukturze, otrzymanej z naturalnych materiałów, tapetowana ściana oddycha, zachowując odpowiedni poziom wilgotności i ciepła.

To, jak nasza ściana będzie wyglądała w końcowym rozrachunku, zależy od struktury naszej raufazy oraz tego, jakie wykończenie dla niej zaplanujemy. Możemy pozostawić ją białą, ale tego się raczej nie zaleca. Lepszym wyborem będzie przemalowanie jej powierzchni kolorową farbą. tekstura raufazy

Najczęściej wymieniane zalety zastosowania tapety do malowania:

1. Duże możliwości aranżacyjne – raufazę możemy kilkakrotnie przemalowywać, dzięki czemu przy jej pomocy tworzymy bardzo fantazyjne kompozycje.


2. Jest to produkt naturalny, który pozwala naszym ścianom swobodnie oddychać, jednocześnie zachowując odpowiedni poziom wilgoci i przenikania ciepła.


3. Nie ma lepszego sposobu na szybki kamuflaż nierówności i pęknięć naszych ścian niż przykrycie ich raufazą.


4. Produkt nakłada się na ścianę bardzo podobnie jak tradycyjną tapetę, najlepiej robić to ręcznie, poprzez przyklejenie wewnętrznej strony tapety odpowiednim produktem, jednocześnie zwracając uwagę, by nie powstały na jej powierzchni mało estetyczne pęcherze powietrza.


5. Raufaza może być użyta do wykończenia zarówno ścian wewnętrznych naszego salonu, jak i łazienki. Jeśli chcemy, by jej powierzchnia stała się wodoodporna, wystarczy przemalować ją emulsją lateksową lub lateksowo-akrylową.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jaką tapetę wybrać? Nowoczesne inspiracje od GoodHome

Jaką tapetę wybrać? Nowoczesne inspiracje od GoodHome
Dzięki tapecie łatwo i szybko stworzysz sobie piękne wnętrze na czasie. I to w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience. Sprawdź na co zwrócić uw...
Czytaj więcej

Tapeta do malowania – wady i zalety

Tapeta do malowania – wady i zalety
Tapety do malowania to świetny pomysł na odświeżenie naszych pomieszczeń. Docenią je szczególnie Ci, którzy często dokonują wnętrzarskic...
Czytaj więcej

Jak kolor tapet wpływa na samopoczucie?

Jak kolor tapet wpływa na samopoczucie?
Kolory ścian wpływają nie tylko na nastrój panujący w pomieszczeniu, ale również na samopoczucie osób w nim przebywających. Jak d...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Czy warto stosować raufazę – tapetę do malowania?