LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Czy warto stosować raufazę – tapetę do malowania?

Raufaza przyjaciel każdego, kto jest nieszczęśliwym posiadaczem nierównych ścian w swoim domu. Nie chcemy przeprowadzać skomplikowanych i bardzo kosztownych remontów, ale jednocześnie nie mamy ochoty mieszkać w czterech ścianach, które nie do końca spełniają nasze aranżacyjne wymagania? Raufaza, czyli tapeta do malowania, idealnie wyrówna strukturę ścian i sprawi, że będzie wyglądała bardzo estetycznie.

 

tapeta raufaza classico biala castoramaDwie warstwy papieru i drewna

Najprościej mówiąc, raufaza to biała tapeta, która składa się z dwóch warstw papieru, pomiędzy którymi znajdują się jeszcze wiórki drewna. Dzięki takiej strukturze, otrzymanej z naturalnych materiałów, tapetowana ściana oddycha, zachowując odpowiedni poziom wilgotności i ciepła.

To, jak nasza ściana będzie wyglądała w końcowym rozrachunku, zależy od struktury naszej raufazy oraz tego, jakie wykończenie dla niej zaplanujemy. Możemy pozostawić ją białą, ale tego się raczej nie zaleca. Lepszym wyborem będzie przemalowanie jej powierzchni kolorową farbą.

tekstura raufazy

Najczęściej wymieniane zalety zastosowania tapety do malowania:

1. Duże możliwości aranżacyjne – raufazę możemy kilkakrotnie przemalowywać, dzięki czemu przy jej pomocy tworzymy bardzo fantazyjne kompozycje.


2. Jest to produkt naturalny, który pozwala naszym ścianom swobodnie oddychać, jednocześnie zachowując odpowiedni poziom wilgoci i przenikania ciepła.


3. Nie ma lepszego sposobu na szybki kamuflaż nierówności i pęknięć naszych ścian niż przykrycie ich raufazą.


4. Produkt nakłada się na ścianę bardzo podobnie jak tradycyjną tapetę, najlepiej robić to ręcznie, poprzez przyklejenie wewnętrznej strony tapety odpowiednim produktem, jednocześnie zwracając uwagę, by nie powstały na jej powierzchni mało estetyczne pęcherze powietrza.


5. Raufaza może być użyta do wykończenia zarówno ścian wewnętrznych naszego salonu, jak i łazienki. Jeśli chcemy, by jej powierzchnia stała się wodoodporna, wystarczy przemalować ją emulsją lateksową lub lateksowo-akrylową.

Data publikacji: 03.12.2014