Produkty

Dekoracja wnętrz za pomocą kasetonów – przykłady

Dekoracja wnętrz za pomocą kasetonów – przykłady

Kasetony wykonane z polistyrenu ekstradowanego to elementy, które w aranżacji wnętrz znajdują wiele zastosowań. Nadają się do montażu na suficie i na ścianach, a bogactwo ich wzorów pozwala na uzyskanie wymarzonego wystroju wnętrza. Jak możemy wykorzystać kasetony w dekoracji pomieszczeń?

kasetonyKasetony polistyrenowe i ich zalety

Kasetony przyjmują najczęściej postać płyt wielkości 50 x 50 cm, a ich grubość waha się w granicach 5-10 mm. Wykonanie z polistyrenu sprawia, że są lekkie i poręczne, a przy tym poprawiają izolację termiczną we wnętrzu i wyciszają je. Niewielka waga płyt jest także jedną z przyczyn łatwości ich montażu – drugą jest mocowanie na klej, niewymagające wiercenia dziur w podłożu.

Płyty polistyrenowe sprawdzą się zarówno jako kasetony sufitowe, jak i ścienne. W obu przypadkach spełnią jeszcze jedno ważne zadanie – skutecznie zamaskują nierówności i defekty podłoża. Dzięki temu unikniemy konieczności czasochłonnego nakładania na nie gładzi.

Porada eksperta

Kasetony sufitowe i ścienne zwykle produkowane są w kolorze białym i w takim stanie doskonale nadają się do montażu. Jeśli jednak chcemy, możemy z łatwością nadać im dowolny kolor, dopasowując je do planowanego wystroju pomieszczenia – w tym celu wystarczy pomalować je wybraną farbą bez rozpuszczalników.

Kasetony sufitowe w dekoracji wnętrz

Kasetony przeznaczone do wykończenia sufitu pozwolą na estetyczne wyrównanie jego powierzchni. Jednocześnie umożliwiają nadanie mu struktury, jaką oferują np. tynki. Płyta sufitowa Feinputz lub płyta sufitowa Dekor 602 to przykłady produktów, dzięki którym sufit zyska klasyczną fakturę.

dekoracje z kasetonówMożemy również wykorzystać szare kasetony z wzorem deski. Takie modele pozwolą wykończyć sufit w taki sposób, by imitował on powierzchnię wykończoną drewnem. To rozwiązanie doskonałe do wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim.

Kasetony ścienne w aranżacji

Kasetony polistyrenowe znajdą zastosowanie także w dekoracji ścian, stanowiąc doskonałą alternatywę np. dla tapety. Ich ciekawe wzornictwo będzie doskonałym uzupełnieniem pomieszczeń urządzonych oszczędnie, bez nadmiaru faktur, kolorów i deseni. Interesujący efekt osiągniemy, decydując się na pokrycie kasetonami wybranej ściany. W ten sposób elegancko ją wyeksponujemy, urozmaicając monotonne otoczenie. Możemy dodatkowo pomalować kasetony na kolor inny niż posiadają pozostałe ściany, dzięki czemu dodamy im bardziej wyrazistego charakteru.

Na ścianie sprawdzą się zarówno kasetony odzwierciedlająca fakturę tynku, jak i modele z wzorem desek. Podobnie, jak inne kasetony z polistyrenu, pozwolą łatwo wyróżnić wybraną powierzchnię i świetnie zaakcentują np. ścianę, przy której ustawimy komplet wypoczynkowy. Modną propozycją są z kolei dekoracyjne płytki z polistyrenu, które możemy sufitwykorzystać, by ozdobić ścianę lub ściankę działową kamiennopodobnym wzorem.

Kasetony ścienne i sufitowe 3D oraz rozety

Na rynku znajdziemy również kasetony 3D, które pozwolą na stworzenie we wnętrzu efektu trójwymiarowości. Sprawdzą się one jako kasetony sufitowe i ścienne, a w zależności od wzoru, będą idealnym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz.

Wśród produktów z polistyrenu dostępna jest również szeroka oferta sztukaterii – na uwagę zasługują szczególnie misterne rozety, np. takie jak model Carole. Możemy zastosować je jako dekoracje ściany, jednak najczęściej są one wykorzystywane do ozdoby sufitu, gdzie w efektowny, elegancki sposób maskują połączenie żyrandola z jego powierzchnią.

Data publikacji: 31.08.2017
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wygłuszenie ścian - jak wyciszyć pokój domowym sposobem?

Wygłuszenie ścian - jak wyciszyć pokój domowym sposobem?
Masz dość głośnych sąsiadów? A może chcesz, by Twoje dziecko spało spokojnie, nie słysząc hałasów dobiegającym z innego pomieszczenia? W...
Czytaj więcej

Sztukateria dla wymagających – inspiracje

Sztukateria dla wymagających – inspiracje
Sztukaterie ścienne oraz sufitowe stosujemy w domowych wnętrzach od bardzo dawna. Ze względu na swoją formę kojarzą się z przepychem oraz królewską el...
Czytaj więcej

Sposoby na zasłonięcie sufitu

Sposoby na zasłonięcie sufitu
Jeśli sufit prezentuje się nieestetycznie lub jego wysokość powoduje trudności w skutecznym ogrzaniu pomieszczenia, możemy go obniżyć. Takie rozwiązan...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Dekoracja wnętrz za pomocą kasetonów – przykłady