Zrób to sam – nietypowe ramki do zdjęć

Zdjęcia – element dekoracji domu, który wprowadza do wnętrza ciepłą, rodzinną atmosferę i skojarzenie z tymi osobami, których już z nami nie ma. Dom, w którym pojawiają się ramki z fotografiami, zbliża nas do jego właściciela. Pokazuje kim jest i jakie ma zainteresowania. Jak wykonać oryginalne ramki do zdjęć?

Ramka drewniana, ramka szklana lub metalowa – wybór w sklepach z drobiazgami jest całkiem pokaźny. Nie każdy jednak ma ochotę na zakup egzemplarza, który w dużej mierze posiada większość ludzi. Szukamy czegoś oryginalnego, co wyróżni nasze ściany spośród innych. Z czego możemy wykonać ramkę do zdjęcia, tak aby Nietypowa ramkaprezentowała się ona wyjątkowo ładnie i oryginalnie? Oto nasze najciekawsze propozycje.

zrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjeczrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjeczrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjeczrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjec

Propozycja I: Ramka z klamerką w tle

Dosłownie. Do jej wykonania będzie nam potrzebny stelaż ramki. Jego podstawę może stanowić stara rama, która w obecnej formie jest już nieco wysłużona. Jeśli powierzchnia stelażu pokryta jest odpryskującą farbą, wystarczy, że przetrzemy ją papierem ściernym. Ramę możemy przemalować na inny, bardziej odpowiedni kolor, lub przyozdobić tak, jak tylko mamy ochotę.

Gdzie klamerki? W tle. Klamry będą nam służyły do podtrzymania zdjęć. Mianowicie, przez środek ramki w poziomie przeprowadzamy sznurek, który mocujemy do boków stelaża. W ten sposób powstaje pas, do którego przy pomocy klamer mocujemy wybrane przez nas zdjęcia. Oczywiście im większa jest nasza rama tym więcej sznurów możemy przeprowadzić. Całość wygląda naprawdę okazale i bardzo oryginalnie.

Propozycja II: Ramka na patyczku?

KlejTo kolejny, dosyć nietypowy pomysł. Polega na umieszczeniu zdjęć w małych, kolorowych ramkach, które następnie mocowane na patyczkach wbijane są w udekorowane podstawki. Idealny pomysł na dekorację parapetu w pokoju dziecka. Kompozycja ramki wbitej w dekoracyjną podstawkę może przybierać różną wielkość. To, jaką wybierzemy, zależy tylko od naszej wyobraźni. Ramki na patyczku mogą pięknie przyozdabiać także doniczki z kwiatkami.

-zrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjec-zrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjec-zrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjec-zrob-to-sam-nietypowe-ramki-do-zdjec

Propozycja III: Ramka ze słoika?

Dość innowacyjny pomysł, który sprawdzi się we wnętrzach stylizowanych w duchu industrializmu. Do jej wykonania potrzebujemy właściwie tylko słoja oraz zdjęcia. Im większe zdjęcie, tym nasz słoik powinien być większy, a właściwie szerszy. Zdjęcie delikatnie zawijamy w rulon i wkładamy do środka słoja. Całość prezentuje się naprawdę bardzo pięknie.

Propozycja IV: Rama z szuflady

To pomysł dla wszystkich, którzy cenią sobie nieco romantyczne dodatki utrzymane w tonie shabby chic. Potrzebujemy oczywiście starej szuflady, od której odrzucamy dno. Ramy odnawiamy techniką shabby, dzięki czemu nabierze ona nieco tajemniczego charakteru. Zdjęcia w tak wykonanej ramie mocujemy podobnie jak w pierwszej wersji przy pomocy sznurka. Najlepiej sprawdzi się do tego tradycyjny, w szarym kolorze.

Data publikacji: 12.11.2015