Produkty

Gdzie można zastosować lastryko

Gdzie można zastosować lastryko

Nie każdy wie, co to lastryko, jednak z pewnością wiele osób słyszało o tym produkcie budowlanym, którego jednym z największych walorów jest uniwersalność, a także szerokie możliwości zastosowania. Lastryko sprawdza się zarówno w zakresie wylewania ozdobnych posadzek, jak i podczas produkcji nagrobków. To z pewnością w tym drugim obszarze zastosowań jest znany dużo bardziej.

lastrykoBeton o nazwie lastryko to materiał, który powstał z wody, cementu oraz grysu. Takie wykonanie nadaje mu odporność nie tylko na czynniki chemiczne, ale również mechaniczne czy też szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Lastryko bywa porównywane z marmurem. W odróżnieniu do niego jest jednak przede wszystkim znacznie tańsze. Dzięki lastryko można uzyskać bardzo zaskakujące efekty dekoracyjne niższym kosztem niż w przypadku zastosowania prawdziwego kamienia.

Miejsce zastosowania lastryko

Ten bardzo mocny i oryginalny materiał wykończeniowy można zastosować jako estetyczne wykończenie parapetów wewnętrznych oraz zewnętrznych, które w porównaniu z modelami z tworzywa sztucznego są dużo efektowniejsze i trwalsze. Parapety takie przypominają swoją formą kamienne, które uchodzą za luksusowe i dość drogie.

Ze względu na to, że lastryko jest odporne na promieniowanie UV oraz ścieranie, warto zastosować je również jako materiał posadzkowy. Najczęściej jego zastosowanie sprowadza się do wykańczania powierzchni tarasów czy też schodów zewnętrznych.

Lastryko zastosowane jako solidna posadzka w miejscach użyteczności publicznej ułatwi utrzymanie takiej powierzchni w czystości oraz pozwoli na długo zachować jej niezmieniony wygląd.

Doniczka Blooma Terrazzo 50 x 50 x 50 cm XL szaraCiekawym i jednocześnie dość nowoczesnym sposobem na wykorzystanie lastryko będzie także umiejscowienie tego materiału (w postaci solidnych płyt podłogowych) w takich pomieszczeniach, jak łazienka czy korytarz. Dużym atutem takiego rozwiązania jest estetyczny wygląd oraz brak konieczności szlifowania podczas układania poszczególnych płyt.

Lastryko można także stosować podczas wykańczania powierzchni hal produkcyjnych. Sprawdzi się na klatkach schodowych, w piwnicach czy balkonach. Co ważne, może mieć postać wylewki lub pojedynczych płyt. Może być również dowolnie polerowane i szlifowane.

Lastryko zastosujemy wreszcie również w kuchni, gdy zależy nam na wyposażeniu jej w mocne blaty.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Renowacja lastryko. Jak ją przeprowadzić w kilku krokach?

Renowacja lastryko. Jak ją przeprowadzić w kilku krokach?
Lastryko to popularny materiał budowlany. Jest estetyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, jednak z czasem szarzeje i matowieje – dlatego w...
Czytaj więcej

Budowa ogrodzenia z bloczków betonowych – krok po kroku

Budowa ogrodzenia z bloczków betonowych – krok po kroku
Ogrodzenie murowane jest jednym z wielu sposobów na trwałe otoczenie terenu działki i uczynienie jej niedostępnym dla osób postronnych. Wykonanie muro...
Czytaj więcej

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o cemencie

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o cemencie
Podczas budowy czy wykańczania budynku nie można się bez niego obyć – cement to jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Zanim jednak udamy ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
19.12.2016
dekoracyjnie ok, a jego trwałość w ogóle super. lastryko znam od niedawna - ostatniego remontu, ale na pewno nie korzystałem z niego ostatni raz

Ocena i komentarz dla:

Gdzie można zastosować lastryko