icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Gdzie można zastosować lastryko

Nie każdy wie, co to lastryko, jednak z pewnością wiele osób słyszało o tym produkcie budowlanym, którego jednym z największych walorów jest uniwersalność, a także szerokie możliwości zastosowania. Lastryko sprawdza się zarówno w zakresie wylewania ozdobnych posadzek, jak i podczas produkcji nagrobków. To z pewnością w tym drugim obszarze zastosowań jest znany dużo bardziej.

lastryko

Beton o nazwie lastryko to materiał, który powstał z wody, cementu oraz grysu. Takie wykonanie nadaje mu odporność nie tylko na czynniki chemiczne, ale również mechaniczne czy też szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Lastryko bywa porównywane z marmurem. W odróżnieniu od niego jest jednak przede wszystkim znacznie tańsze. Dzięki lastryko można uzyskać bardzo zaskakujące efekty dekoracyjne niższym kosztem niż w przypadku zastosowania prawdziwego kamienia.

Miejsce zastosowania lastryko

Ten bardzo mocny i oryginalny materiał wykończeniowy można zastosować jako estetyczne wykończenie parapetów wewnętrznych oraz zewnętrznych, które w porównaniu z modelami z tworzywa sztucznego są dużo efektowniejsze i trwalsze. Parapety takie przypominają swoją formą kamienne, które uchodzą za luksusowe i dość drogie.

Ze względu na to, że lastryko jest odporne na promieniowanie UV oraz ścieranie, warto zastosować je również jako materiał posadzkowy. Najczęściej jego zastosowanie sprowadza się do wykańczania powierzchni tarasów czy też schodów zewnętrznych.

Lastryko zastosowane jako solidna posadzka w miejscach użyteczności publicznej ułatwi utrzymanie takiej powierzchni w czystości oraz pozwoli na długo zachować jej niezmieniony wygląd.

Doniczka Blooma Terrazzo 50 x 50 x 50 cm XL szara

Ciekawym i jednocześnie dość nowoczesnym sposobem na wykorzystanie lastryko będzie także umiejscowienie tego materiału (w postaci solidnych płyt podłogowych) w takich pomieszczeniach jak łazienka czy korytarz. Dużym atutem takiego rozwiązania jest estetyczny wygląd oraz brak konieczności szlifowania podczas układania poszczególnych płyt.

Lastryko można także stosować podczas wykańczania powierzchni hal produkcyjnych. Sprawdzi się na klatkach schodowych, w piwnicach czy balkonach. Co ważne, może mieć postać wylewki lub pojedynczych płyt. Może być również dowolnie polerowane i szlifowane.

Lastryko zastosujemy wreszcie również w kuchni, gdy zależy nam na wyposażeniu jej w mocne blaty.

 

Data publikacji: 20.10.2016