Instrukcja wideo – jak powiesić półkę

Niektóre drobne prace remontowe czy te związane z urządzaniem powinniśmy być w stanie wykonać samodzielnie. Powieszenie półki nie należy do skomplikowanych zadań, warto jednak poznać sprawdzony sposób czy pewne zasady, które ułatwią nam jego zrealizowanie. Dzięki obejrzeniu instrukcji wideo upewnimy się, że praca będzie wykonana prawidłowo.

Półka – dodatkowe miejsce do przechowywania

Ta prosta konstrukcja stanowi najłatwiejszy sposób, aby wyposażyć daną przestrzeń w dodatkowy mini mebel, który zapewni nam dodatkową formę estetycznego przechowywania przedmiotów. Może przydać się w salonie i sypialni – szczególnie do książek. W kuchni, półka pozwoli nam zwiększyć przestrzeń odpowiednią do przechowywania akcesoriów, naczyń czy produktów spożywczych. Nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie może się przydać, dlatego warto zapoznać się z techniką jej prawidłowego przywieszenia.

Kiedy półka jest najbardziej funkcjonalna?

Pomimo tego, że samo powieszenie półki nie powinno nam sprawić problemu, istotne jest abyśmy wybrali odpowiednie miejsce, a także wykorzystali odpowiednie narzędzia i akcesoria. Prawidłowy przebieg powieszenia półki, a także trzymanie się pewnych zasad da nam pewność, że będzie stabilna, prosta, a także przygotowana na obciążenie. Należy również pamiętać, aby dostosować jej przeznaczenie do jej możliwości. Jeśli będziemy przeciążać półkę, może to grozić jej odstawaniem od powierzchni ściany, a nawet zerwaniem się mocowania.

Jak prawidłowo powiesić półkę?

Specjalny film instruktażowy pokaże nam tajniki zamontowania tego prostego mebla do przechowywania. Nie będziemy potrzebowali specjalnych narzędzi, ani skomplikowanego asortymentu. Wystarczy jedna wizyta w markecie budowlanym oraz naszej narzędziowni, garażu czy schowku. Należy pamiętać, że konieczne jest skorzystanie z poziomicy i miarki. Zaznaczmy newralgiczne punkty ołówkiem. Dzięki goglom zachowamy również należyte bezpieczeństwo.

Zobacz, jakie to proste!