Instrukcja wideo - malowanie płytek w kuchni

Doskonałym sposobem na szybką odmianę kuchni jest wymiana płytek ceramicznych. Zadanie to jest jednak praco- i czasochłonne, a także, niestety, dosyć kosztowne. Na szczęście możemy szybko odmienić wygląd pomieszczenia również za pomocą farby – możemy malować płytki w kuchni.

Malowanie płytek

Spis treści:

Malowanie płytek ceramicznych – czy ma sens?

Tak jak i inne powierzchnie, płytki ceramiczne możemy swobodnie pokryć farbą. Emulsja taka musi być oczywiście odpowiednia – wtedy mamy pewność, że gładkie kafelki będą pomalowane trwale. Jest to rozwiązanie o tyle sensowne, że nie ponosimy dużych kosztów remontu, a czynność możemy bez problemu wykonać sami. Odpada nam skuwanie płytek oraz wykańczanie ściany i klejenie nowej glazury. Dzięki temu, że mamy do wyboru wiele farb do kafelek, nie będzie problemu z dobraniem koloru. Minusem jest jedynie to, że nasze płytki będą jednokolorowe. Możemy jednak pokusić się, aby wymalować je np. w szachownicę lub też użyć ozdobnych szablonów.

Malowanie płytek kuchennych

Malowanie należy zacząć od odpowiedniego przygotowania powierzchni, a także otoczenia. Upewnijmy się, że blat oraz wszelkie stykające się elementy kuchenne są zabezpieczone i nie ulegną zabrudzeniu farbą. Sama powierzchnia płytek musi być również odpowiednio oczyszczona z zabrudzeń, tłuszczu i kurzu. Dopiero gdy jest sucha i czysta można nakładać na nią farbę za pomocą wałka i pędzla. Instrukcja wideo podpowie Ci, co powinieneś wykonać najpierw. Malowanie płytek ceramicznych nie jest skomplikowane, ale wymaga od nas odpowiedniej kolejności działania, a także użycia należytej emulsji i innych akcesoriów.

Odmienione płytki w kuchni

Jeśli nasze płytki ceramiczne na ścianie są niemodne, zniszczone czy po prostu mało estetyczne, możemy przemalować je na wybrany kolor, nadając pomieszczeniu zupełnie innych charakter. To doskonały sposób, aby zmienić wystrój kuchni, unowocześnić ją czy odremontować. Oglądając instrukcję wideo, jak pomalować płytki ceramiczne, przekonasz się, że czynność ta nie wymaga fachowej pomocy i możesz ją swobodnie wykonać samodzielnie. Do dzieła!

Data publikacji: 03.04.2017

Data aktualizacji: 18.06.2024