Instrukcja wideo - sadzimy kwiaty balkonowe w skrzynkach

Wiosna powoli rozgaszcza się na dobre. Upewnijmy się, że nasze otoczenie również się zazieleni i stanie bardziej kolorowe. Na balkonie możesz umieścić skrzynki na kwiaty, które doskonale udekorują nasze mieszkanie i codziennie poprawią nasz nastrój.

Sadzenie kwiatów balkonowych

Czynność ta nie jest skomplikowana i nie musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby ją samodzielnie wykonać. Wystarczy odrobina wysiłku i kilka artykułów, potrzebnych do odpowiedniego zasadzenia roślin. Kwiaty w skrzynkach powieszone na balustradzie będą stanowić gotową ozdobę. Dzięki prostemu filmowi instruktażowemu dowiemy się, jak w najprostszy sposób stworzyć balkonowy kwietnik. Wybierzmy swoje ulubione rośliny balkonowe i zaopatrzmy się w potrzebne akcesoria.

Skrzynki na kwiaty – jakie wybrać?

Ten rodzaj pojemników na rośliny wyróżnia się wielkością i kształtem – zazwyczaj możemy w nim umieścić zestaw kwiatów czy kompozycję, która utworzy oryginalną dekorację. Parę połączonych ze sobą kwiatów balkonowych będzie stanowiło kolorową ozdobę, ale również zapewni nam łatwą pielęgnację i dostęp do roślin. Skrzynki balkonowe na kwiaty mogą być wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, a także z drewna – to jakie wybierzemy, zależy od naszego gustu oraz aranżacji balkonu, tarasu i wyglądu elewacji. Możemy zaopatrzyć się w takie, do których nie potrzebujemy dodatkowych akcesoriów do zawieszania. Warto, aby nasza skrzynka na kwiaty miała podstawkę.

Sadzimy kwiaty balkonowe w skrzynkach

Ta nieskomplikowana czynność wymaga podstawowych umiejętności – jeśli obejrzymy instrukcję wideo o tym, jak zasadzić w skrzynkach rośliny na balkon, możemy wykonać ją z powodzeniem, nawet jeśli to nasz pierwszy raz. Zaopatrzmy się w ulubione kwiaty balkonowe, ziemię, łopatkę, rękawiczki, a na podłodze rozłóżmy folię, żeby uniknąć konieczności późniejszego sprzątania. Z pewnością rozsypiemy w tym czasie nieco ziemi. Wszystko, czego potrzebujemy, a także niezbędne narzędzia i artykuły znajdziemy w filmie. Do dzieła!

Play Video

Data publikacji: 03.05.2017