Instrukcja wideo - wysiew nasion kwiatów. Jak to zrobić?

Wysiew kwiatów jednorocznych zaleca się wykonać w pomieszczeniu. Upewnisz się, że sadzonki będą rosły szybko i bezpiecznie, a przesadzone do gruntu w drugiej połowie maja niebawem pięknie zakwitną. Jak uzyskać piękne kwiaty wiosenne?

Nasiona kwiatów jednorocznych

To z nich uzyskasz swoje własne sadzonki, które potem umieścisz w gruncie w swoim ogrodzie czy na działce. W ten sposób upewnisz się, że Twoje rośliny będą naturalnie wyhodowane i odporne na rozmaite warunki. Wysiew nasion do doniczek pozwoli Ci uzyskać wcześniejszy termin kwitnienia i zapobiegnie przemarzaniu nasion i młodych sadzonek, co często zdarza się na początku wiosny. Niepewny klimat sprawia, że bezpiecznie można siać do gruntu dopiero pod koniec maja. Jeśli więc chcesz wyhodować własne kwiaty wiosenne, wykonaj najpierw wysiew nasion w domu.

Wysiew nasion – od czego zacząć?

Kwiaty wiosenne roślin jednorocznych wysiej do pojemników – mogą to być doniczki różnego rodzaju. Jeśli chcesz, wybierz specjalne palety do rozsad czy tacki, a nawet skrzynki. Pamiętaj, żeby oznaczać konkretne okazy, tak abyś nie miał wątpliwości, jakie rodzaje wyrosną w konkretnym miejscu. Po skompletowaniu pojemników na wysiew nasion kwiatów, czas zaopatrzyć się także w materiał do drenażu (może to być keramzyt), odpowiednią ziemię i folię, którą nałożyć na samym końcu. Po co? Przyspieszy znacznie kiełkowanie i stworzy roślinom warunki szklarniowe.

Kwiaty wiosenne z nasion

Ta łatwa procedura pozwoli Ci szybko (i prawie za darmo) wyhodować własne sadzonki kwiatów wiosennych. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością nasion w doniczce – nawet jeśli wydaje Ci się, że lepiej jest wsypać więcej „dla pewności”, trzymaj się reguł, które objaśnione są w instrukcji wideo. Zanim pojawią się małe roślinki minie trochę czasu, jednak wystarczy trochę cierpliwości. Jeśli będziesz trzymał się instruktażu, znajdującym się w filmie, na pewno wysiew nasion będzie prawidłowy i kwiaty wiosenne szybko staną się gotowe do zasadzenia w ogrodzie. Powodzenia!

Play Video

Data publikacji: 03.05.2017