Base image W nocy z 23 na 24 maja (z poniedziałku na wtorek) planujemy przeprowadzenie prac serwisowych. Prace rozpoczną się od godziny 21:00 do godziny 6:00. W trakcie ich trwania mogą wystąpić problemy z zakupem naszych produktów, logowaniem do serwisu, dodawaniem komentarzy do produktów, weryfikacją dostępności i cen produktów.
Produkty

Jak się pozbyć pcheł z mieszkania

Jak się pozbyć pcheł z mieszkania

Zwierzę wnosi do naszego domu bardzo dużo radości. Niestety może również przypadkowo przyprowadzić także nieproszonych gości w postaci pcheł. Te małe, ale niezwykle uciążliwe istoty są trudne do wytępienia i wytrwale znoszą wszystkie próby ich unieszkodliwienia. W jaki sposób możemy sobie z nimi poradzić?

pchły w sierści psaZacznij od porządków

Przede wszystkim zróbmy pranie wszystkiego, w czym zwierzę spało lub po czym chodzi. Najczęściej, jeśli pies lub kot śpi z nami w nocy, są to pościele, koce rozłożone w salonie i dywan, na którym się wyleguje. W ten sposób się napracujemy, ale efekty z pewnością będą zauważalne, a przy okazji nieco odświeżymy niektóre elementy wyposażenia naszego domu.

Środki przeciwko owadom?

W asortymencie sklepów Castorama znajdziemy bardzo skuteczne aerozole, które zapobiegają przekształcaniu się larw pcheł w dorosłe osobniki. Preparaty przenikają do włókien dywanu, pościeli, koców, czyli do wszystkich tych miejsc, gdzie pchły najczęściej się rozwijają.

Częste odkurzanie?

W mieszkaniu, w którym przebywa kot lub pies, warto zaprzyjaźnić się z odkurzaczem. Nie tylko zbierzemy nim zalegającą sierść, ale również wysprzątamy każdy zakamarek.

Podczas odkurzania:

- szczególną uwagę zwróćmy na wszystkie te miejsca naszego domu, do których nie dociera światło – pchły lubią wilgoć oraz chłód,

- podnieśmy poduszki z mebli tapicerowanych – pchły mogą się dostać także pomiędzy szpary w kanapie,owadostop

- sprawdźmy szczeliny znajdujące się dookoła listew przypodłogowych a także szafek, np. kuchennych – tam bardzo często znajdują się całe składowiska jaj pcheł,

Po odkurzaniu od razu całą zebraną zawartość worka wkładamy do plastikowej torby i wynosimy, w innym wypadku pchły z pewnością ponownie zagoszczą w domu po wyjściu z odkurzacza.

Wykąp zwierzaka

Niestety, nie wszyscy pupile lubią kąpiel. W tym wypadku prysznic z dodatkiem środków przeciwko pchłom będzie jedynym wyjściem, aby skutecznie się ich pozbyć.

Najlepiej przeciwko pchłom działa szampon, który jest bezpieczny dla zwierząt. Po kąpieli warto dodatkowo zabezpieczyć zwierzę dodatkowymi akcesoriami w postaci obroży oraz suplementów, np. tabletek lub aerozolu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego aby nasz pupil nie miał pcheł, koniecznie po każdym spacerze dokładnie przeglądajmy jego sierść.

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Ochrona przeciw komarom i kleszczom z produktami Arox

Ochrona przeciw komarom i kleszczom z produktami Arox
Uciążliwe i niebezpieczne – takie są komary i kleszcze, które od wczesnej wiosny mogą nie dawać nam spokoju. Jednak obecnie możemy całkiem skutecz...
Czytaj więcej

Co zrobić, kiedy ukąsi nas kleszcz?

Co zrobić, kiedy ukąsi nas kleszcz?
Kleszcze mogą znajdować się wszędzie – złapać je można podczas spaceru w lesie, pikniku na łące, a nawet podczas wypoczynku we własnym ogrodzie....
Czytaj więcej

Jak skutecznie chronić się przed kleszczami

Jak skutecznie chronić się przed kleszczami
Chociaż problem kleszczy kojarzony jest głównie ze spacerami po lesie i dzikich łąkach, coraz częściej można spotkać te stworzenia także w miej...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
14.12.2016
ja mam kota, maluch w sumie jeszcze, z pół roku ma. znalazłem go w ogrodzie, jak miał 2 może 3 tygodnie - cały zapchlony. od tamtego czasu cały czas siedzi w domu, kupujemy mu preparaty, sprzątamy i nic nie pomaga... weterynarz też bezsilny. może jakieś mutanty zaatakowały mojego kota... tutaj widzę kilka rad, których jeszcze nie użyliśmy, próbujemy dalej

Ocena i komentarz dla:

Jak się pozbyć pcheł z mieszkania