Jak się pozbyć pcheł z mieszkania?

Zwierzę wnosi do naszego domu bardzo dużo radości. Niestety może również przypadkowo przyprowadzić także nieproszonych gości w postaci pcheł. Te małe, ale niezwykle uciążliwe istoty są trudne do wytępienia i wytrwale znoszą wszystkie próby ich unieszkodliwienia. W jaki sposób możemy sobie z nimi poradzić?

Jak się pozbyć pcheł z mieszkania

Zacznij od porządków!

Przede wszystkim zróbmy pranie wszystkiego, w czym zwierzę spało lub po czym chodzi. Najczęściej, jeśli pies lub kot śpi z nami w nocy, są to pościele, koce rozłożone w salonie i dywan, na którym się wyleguje. W ten sposób się napracujemy, ale efekty z pewnością będą zauważalne, a przy okazji nieco odświeżymy niektóre elementy wyposażenia naszego domu.

Środki przeciwko owadom?

W asortymencie sklepów Castorama znajdziemy bardzo skuteczne aerozole, które zapobiegają przekształcaniu się larw pcheł w dorosłe osobniki. Preparaty przenikają do włókien dywanu, pościeli, koców, czyli do wszystkich tych miejsc, gdzie pchły najczęściej się rozwijają.

Częste odkurzanie?

W mieszkaniu, w którym przebywa kot lub pies, warto zaprzyjaźnić się z odkurzaczem. Nie tylko zbierzemy nim zalegającą sierść, ale również wysprzątamy każdy zakamarek.

Podczas odkurzania:

- szczególną uwagę zwróćmy na wszystkie te miejsca naszego domu, do których nie dociera światło – pchły lubią wilgoć oraz chłód,

- podnieśmy poduszki z mebli tapicerowanych – pchły mogą się dostać także pomiędzy szpary w kanapie,

Jak się pozbyć pcheł z mieszkania

- sprawdźmy szczeliny znajdujące się dookoła listew przypodłogowych, a także szafek, np. kuchennych – tam bardzo często znajdują się całe składowiska jaj pcheł,

Po odkurzaniu od razu całą zebraną zawartość worka wkładamy do plastikowej torby i wynosimy, w innym wypadku pchły z pewnością ponownie zagoszczą w domu po wyjściu z odkurzacza.

Wykąp zwierzaka

Niestety, nie wszyscy pupile lubią kąpiel. W tym wypadku prysznic z dodatkiem środków przeciwko pchłom będzie jedynym wyjściem, aby skutecznie się ich pozbyć.

Najlepiej przeciwko pchłom działa szampon, który jest bezpieczny dla zwierząt. Po kąpieli warto dodatkowo zabezpieczyć zwierzę dodatkowymi akcesoriami w postaci obroży oraz suplementów, np. tabletek lub aerozolu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego, aby nasz pupil nie miał pcheł, koniecznie po każdym spacerze dokładnie przeglądajmy jego sierść.