Jakie pojemniki warto mieć w ogrodzie?

Ogród to miejsce, gdzie odpoczywamy i pracujemy. Podczas rozmaitych czynności, jakie wykonujemy na naszej działce, niezbędne są różnego rodzaju pojemniki – nie tylko usprawniają nasze prace, ale także ułatwiają utrzymanie w ogrodzie porządku. W które przedmioty warto się zaopatrzyć?

Jakie pojemniki warto mieć w ogrodzie

Bez względu na to, czy nasz ogród to oaza roślin ozdobnych, czy teren pełen jest uprawnych grządek, warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju pojemniki, które z pewnością okażą się przydatne w sezonie, a także po jego zakończeniu, gdy ułatwią segregację ogrodowych akcesoriów.

Pojemniki na odpady z kółkami – niemal niczym nie różnią się od tych, z jakich korzystamy w celu wyrzucania odpadów zmieszanych. Mają rożną objętość i posiadają kółka, aby łatwo można było zmieniać ich położenie. Z pewnością przydatne będą tam, gdzie często organizowane są ogrodowe przyjęcia.

Stojak na worki z klapą – jako że w ogrodzie mamy do czynienia z odpadami różnego typu, warto także zaopatrzyć się w stojak, który przytrzyma worki na posegregowane nieczystości. Taka konstrukcja, pozwalająca na umieszczenie w niej jednego worka, może zastąpić większy, tradycyjny pojemnik. Jeśli jednak w naszym ogrodzie mamy do czynienia z odpadkami różnych kategorii, warto zastanowić się nad potrójnym stojakiem, który pozwala na wyrzucanie różnych zanieczyszczeń do trzech różnych worków.

Wiadro i konewka – te tradycyjne pojemniki wciąż jeszcze są niezbędne się w naszych ogrodach. Za pomocą konewki podlejemy rośliny, do których nie sięga ogrodowy wąż lub które wymagają ściśle określonej dawki wody (np. wymieszanej z płynnym nawozem). Wiadro z kolei jest uniwersalnym akcesorium, w którym nie tylko przeniesiemy wodę czy zbiory, ale w którym umieścimy także narzędzia po zakończonym sezonie.

Kanister z kranikiem – lekkie kanistry o różnej pojemności sprawdzą się tam, gdzie nie mamy łatwego dostępu do bieżącej wody. Raz wypełniony cieczą może zastąpić nam umywalkowy kran, pod którym umyjemy ręce po pracy bądź po skończonym posiłku.

Zbiornik do gromadzenia deszczówki – aby zaoszczędzić wodę i ograniczyć wydatki wynikające z częstego podlewania roślin latem, zaopatrzmy się w specjalny zbiornik przeznaczony do gromadzenia deszczówki. Tak zebrana woda posłuży nam do podlewania ogrodowych roślin ozdobnych czy naszych upraw. Zbiorniki takie wyposażone są także w kranik, który ułatwia korzystanie z cieczy.

Skrzynia na piach – przyda się tam, gdzie panują śnieżne i mroźne zimy. Skrzynie takie warto w sezonie ustawić przy granicy naszej działki, by móc w łatwy sposób zabezpieczyć powierzchnię chodnika rozciągającego się wzdłuż naszej posesji.

Jakie pojemniki warto mieć w ogrodzie

Kompostownik – na rynku znajdziemy gotowe kompostowniki różnego rodzaju. Możemy wybierać pomiędzy prostymi konstrukcjami zbitymi z drewna sosnowego bądź z pojemników wytworzonych z tworzywa sztucznego. Pierwsze z nich wyglądają bardziej naturalnie, możemy przechowywać w nich skoszoną trawę czy odpady z roślin uprawnych. Drugie natomiast stanowią zamknięte, ale przewiewne pojemniki, dzięki czemu uniemożliwiają dostęp do ich zawartości ciekawskim zwierzętom czy dzieciom. Mają modułową budowę, a także nierzadko uchylną zasuwę w dolnej części, dzięki której możemy łatwo skorzystać z kompostu znajdującego się na samym spodzie pojemnika.

Torby ogrodowe – lekkie torby z polietylenu o różnej konstrukcji i pojemności stanowią wygodny gadżet, który wykorzystać możemy w różnym celu. Nadają się do zbierania liści i skoszonej trawy, możemy przenosić w nich sadzonki roślin czy zbierać do nich większe owoce. Na rynku dostępne są klasyczne torby tego typu, a także torby potrójne – szczególnie przydatne jesienią, gdy oczyszczamy ogród ze zwiędłych liści.

Taczka-pojemnik – poza tradycyjnymi taczkami, dużą popularnością cieszą się także taczki-pojemniki. Wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, czemu zawdzięczają swoją lekkość i wygodę korzystania z nich. Tak jak zwykłe taczki zaopatrzone są w kółka, które ułatwiają transport wybranych materiałów czy odpadów.

Kosze, skrzynie – w ogrodzie z pewnością przydają się także drobniejsze przedmioty, niepozbawione również walorów estetycznych, Zamykane skrzynie wykonane z eleganckich i trwałych materiałów mogą służyć jako siedzisko, a ich wnętrze będzie idealne do przechowywania ogrodowych narzędzi czy grillowych akcesoriów. Kosze natomiast warto mieć, by zbierać do nich warzywa i owoce oraz by w wygodny sposób przenieść je do domu czy samochodu.