Produkty

Kąpiel w strugach wody – prysznic z deszczownicą

Kąpiel w strugach wody – prysznic z deszczownicą

Deszczownica to obecnie niezastąpiony element wyposażenia naszego prysznica. Dzięki niej czujemy się, jak gdyby delikatny deszcz spływał równomiernie po naszym ciele. Ale to nie wszystko. Deszczownica z funkcją podświetlania wody sprawia, że nasza łazienka wygląda wyjątkowo efektownie.

deszczownica rodzajeDeszczownica instalowana jest w naszych łazienkach z kilku powodów. Przede wszystkim można ją podłączyć do baterii w miejscu klasycznej słuchawki, bez skomplikowanej wymiany obecnego zestawu.

 

Deszczownica zapewnia też zupełnie nowy wizerunek naszego prysznica. Zamontowana w suficie podwieszanym będzie różniła się od tradycyjnego zestawu, który dawno już się nam opatrzył.

 

Jedno jest pewne – każda deszczownica sprawi, że poranna i wieczorna toaleta będzie dużo przyjemniejsza i delikatniejsza – chociażby dzięki łączeniu funkcji prysznica i masażu. Będzie też stosunkowo niedroga, bo oszczędzimy podczas niej zużycie wody, dzięki zamontowanemu perlatorowi wypuszczającemu wodę pod ciśnieniem powietrza. W rezultacie nasz prysznic wyda nam się bardzo obfity, a w rzeczywistości zużyjemy dużo mniejszą ilość wody niż tradycyjnie.

 

Deszczownica w zestawie lub nie. Jaką wybrać?kabina prysznicowa z dwiema deszczownicami

Podstawowa różnica tkwi w tym, że do deszczownicy podtynkowej należy dokupić baterię podtynkową wraz z przełącznikiem strumienia wody. Aby natrysk działał sprawnie, zdecydujmy się na elementy pochodzące od jednego producenta. W dużych kabinach, głównie tych bez brodzika, możemy pokusić się o modele bardzo szerokie – o średnicy nawet 60 cm. Tam, gdzie powierzchnia kabiny jest nieco ograniczona, zamontujmy mniejsze – na 20 cm.

 

A może deszczownica z funkcją kaskadowego spływania wody?

I takie pozostają w ofertach sklepów. Nietypowy kształt (kwadratowy lub prostokątny), nietypowy spływ wody. Mało? Dla wyjątkowo wymagających przygotowano także deszczownice z panelem sterującym i wbudowanym oświetleniem, które nadaje wodzie różnorodne efektowne odcienie.

Deszczownicę poleca się szczególnie tym osobom, dla których liczy się naprawdę wysoki komfort kąpieli oraz które chcą odmienić swój codzienny, kąpielowy rytuał.

Data publikacji: 23.10.2014
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

TOP 3 baterie łazienkowe w Twoim domu

TOP 3 baterie łazienkowe w Twoim domu
Łazienka to miejsce, w którym spędzasz dużo czasu każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by jej aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale r&...
Czytaj więcej

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki
Aranżacja łazienki wymusza na nas dobranie odpowiedniej armatury, abyśmy nie mieli do czynienia ze stylistycznym zgrzytem. Producenci oferują na tyle ...
Czytaj więcej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej
Wybór odpowiedniej armatury i jej regularna konserwacja może zapewnić nam możliwość jej wieloletniego bezawaryjnego użytkowania. Jakie są rodzaje arma...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kąpiel w strugach wody – prysznic z deszczownicą