Kąpiel w strugach wody – prysznic z deszczownicą

Deszczownica to obecnie niezastąpiony element wyposażenia naszego prysznica. Dzięki niej czujemy się, jak gdyby delikatny deszcz spływał równomiernie po naszym ciele. Ale to nie wszystko. Deszczownica z funkcją podświetlania wody sprawia, że nasza łazienka wygląda wyjątkowo efektownie.

Deszczownica instalowana jest w naszych łazienkach z kilku powodów. Przede wszystkim można ją podłączyć do baterii w miejscu klasycznej słuchawki, bez skomplikowanej wymiany obecnego zestawu.
 
Deszczownica zapewnia też zupełnie nowy wizerunek naszego prysznica. Zamontowana w suficie podwieszanym będzie różniła się od tradycyjnego zestawu, który dawno już się nam opatrzył.
 
Jedno jest pewne – każda deszczownica sprawi, że poranna i wieczorna toaleta będzie dużo przyjemniejsza i delikatniejsza – chociażby dzięki łączeniu funkcji prysznica i masażu. Będzie też stosunkowo niedroga, bo oszczędzimy podczas niej zużycie wody, dzięki zamontowanemu perlatorowi wypuszczającemu wodę pod ciśnieniem powietrza. W rezultacie nasz prysznic wyda nam się bardzo obfity, a w rzeczywistości zużyjemy dużo mniejszą ilość wody niż tradycyjnie.
 

rodzaje deszczownic

Deszczownica w zestawie lub nie. Jaką wybrać?

Podstawowa różnica tkwi w tym, że do deszczownicy podtynkowej należy dokupić baterię podtynkową wraz z przełącznikiem strumienia wody. Aby natrysk działał sprawnie, zdecydujmy się na elementy pochodzące od jednego producenta. W dużych kabinach, głównie tych bez brodzika, możemy pokusić się o modele bardzo szerokie – o średnicy nawet 60 cm. Tam, gdzie powierzchnia kabiny jest nieco ograniczona, zamontujmy mniejsze – na 20 cm.

A może deszczownica z funkcją kaskadowego spływania wody?

I takie pozostają w ofertach sklepów. Nietypowy kształt (kwadratowy lub prostokątny), nietypowy spływ wody. Mało? Dla wyjątkowo wymagających przygotowano także deszczownice z panelem sterującym i wbudowanym oświetleniem, które nadaje wodzie różnorodne efektowne odcienie.
Deszczownicę poleca się szczególnie tym osobom, dla których liczy się naprawdę wysoki komfort kąpieli oraz które chcą odmienić swój codzienny, kąpielowy rytuał.

Kabina prysznicowa