Produkty

Klej Stegu Gipsolep 5 kg

Kliknij aby powiększyć

Klej Stegu Gipsolep 5 kg

Marka: Stegu

Marka: Stegu

Kod: 945189

|
Klej Gipsolep błyskawicznie wiąże i zapewnia budowanej konstrukcji stabilność. Przeznaczony jest do łączenia wszystkich rodzajów okładzin gipsowych w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie na stabilnych powierzchniach tworzy trwałą spoinę o dużej sile wiązania. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, przez co może być stosowany na podłożach z betonu, cegły, bloczków silikatowych i cementowych oraz na tynku cementowym i gipsowym.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

23 cm

Wysokość opakowania

19 cm

Szerokość opakowania

23 cm

Waga brutto

5.2 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

wewnątrz budynków

Wydajność

3 kg/m2

Metoda aplikacji

paca zębata

Powierzchnia aplikacji

beton, cegła, bloczki silikatowe, bloczki cementowe płyty kartonowo-gipsowe oraz tynk cementowy i gipsowy

Temperatura aplikacji

od +5°C do +20°C

Czas do pełnego utwardzenia

min. 5 dni

Czas wiązania

8 h

Parametry indywidualne

Marka

Stegu

Okres przechowywania

6 miesięcy od daty produkcji

Informacje dodatkowe

klej nie jest mrozoodporny ani wodoodporny

Nr referencyjny

ST-KL-GIP-005-1
Klej Gipsolep to uniwersalny produkt przeznaczony do łączenia wszystkich rodzajów okładzin gipsowych w pomieszczeniach zamkniętych – tworzy na powierzchniach trwałą spoinę o dużej sile wiązania. Ponieważ cechuje się bardzo dobrą przyczepnością, może być stosowany na podłożach z betonu, cegły, bloczków silikatowych i cementowych oraz na tynku cementowym i gipsowym. W przypadku nakładania kleju na gładkie powierzchnie należy je zmatowić i dokładnie oczyścić z pyłów. Produkt szybko wiąże, zapewniając stabilność całej konstrukcji. Dokonanie korekty położenia płytki na ścianie możliwe jest do 2 minut od jej przyklejenia. Do wykonania właściwej konsystencji kleju nie potrzebujesz specjalistycznych mieszadeł – klej można rozrabiać ręcznie, wystarczy do tego jedynie czyste wiadro i łopatka.
Ocena
38 komentarzy
03.04.2019
Masakra.Chyba jakaś wadliwa partia wyszła,albo jakiś majster zmienił proporcje skladu-ten klej nie spełnia swojego zadania tak jak powinien.Dwa poprzednie wiadra kleju były dobre.Już ktoś wcześniej napisał,że po nałożeniu pierwszej warstwy kleju strasznie chłonie wilgoć i klej trzeba zdrapac,rozmieszac na nowo dolewajac wody i ponownie nałożyć,dopiero złapie.Robota przez to się przedłuża,konsystencja musi być naprawdę wodnista.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za tę opinię. Przykro nam, jeśli zakupiony produkt nie spełnia Pana oczekiwań. Zachęcamy serdecznie do skonsultowania tej sytuacji z naszym doradcą fachowym, który udzieli wskazówek, co należy zrobić, by korzystanie z produktu było jak najbardziej komfortowe i przystępne.

20.11.2018
Dno. nie polecam. wywalone pieniadze błoto. nie trzyma sie. sciany mimo ze sciana gruntowana i czysta. stracona godzina i materiał.
20.08.2018
Dobre, bo czyma
21.03.2018
Na cegły w starej kamienicy żeby od ściany nie ciągnęło chłodem dał radę i trzyma
21.02.2018
totalne dno trzymał 45 min a szkody na 200 zł
06.02.2018
Kiepskie walory użytkowe. Proporcje z instrukcji nie sprawdzają sie dla gipsowych płytek ozdobnych producenta. Płytki jakby w momencie odsączają wilgoć z kleju przez co ten twardnieje i nie chce trzymać. Dopiero jego zdrapanie, ponowne rozrobienie i nałożenie na płytke powoduje, że można go jakoś normalnie używać. Wtedy jest możliwość ułożenia precyzyjnego płytki na ścianie lecz także nie za długa. Klej szybko chwyta i wtedy trzyma mocno.
13.12.2017
Zakupiłem ten klej do płytek gipsowych.Wszystko jak należy ,gruntowana ściana.Ten badziew nie klei,cegiełki po 5 min odpadały.Polecam zwykły gips na który wydałem 12zł za 5kg.Nie kupujcie te badziewie.
17.10.2017
Klej super, trzyma wzorcowo. Płytkę można wyrównać do 2 minut i to jest prawda bo potem ciężko oderwać, ale oto mi chodziło żeby kleił mocno. Nie wiem jak negatywne komentarze rozrabiają ten klej, ale przecież na opakowaniu jest informacja, że trzeba go zużyć w ciągu 45 minut. Dlatego zawsze rozrabia się mniej, a nie od razu całe opakowanie !!!
13.10.2017
A ja mam bardzo pozytywne odczucia
01.10.2017
chyba najgorszy klej z jakim miałem styczność
w ogóle kto dopuszcza to do sprzedaży
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Jak wykonać zaprawę murarską

 • Wykończenie

  Jak wybrać zaprawę klejącą do płytek?

 • Wykończenie

  Układanie płytek ceramicznych

Ocena i komentarz dla:

Klej Stegu Gipsolep 5 kg