Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Meble kuchenne

Strzałka w prawo

Listwy narożne

Strzałka w prawo

Listwy narożne

Listwy narożne to niesamowicie praktyczne elementy wystroju, które znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach, w szczególności w kuchni. Nasza oferta w Castoramie to gwarancja doskonałej jakości wykonania oraz szerokiego wyboru wzorów i kolorów, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do swojego wnętrza.

Filtry

Listwy narożne

Listwy narożne to niesamowicie praktyczne elementy wystroju, które znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach, w szczególności w kuchni. Nasza oferta w Castoramie to gwarancja doskonałej jakości wykonania oraz szerokiego wyboru wzorów i kolorów, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do swojego wnętrza.

K_usługa projektowanie kuchniK_usługa projektowanie kuchniK_usługa projektowanie kuchniK_usługa projektowanie kuchni

138 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Listwy do mebli kuchennych

Wyświetlanie 24 z 138 produktów

Załaduj więcej

Listwy narożne – ostatni szlif w wykończeniu kuchni

Po zamontowaniu mebli kuchennych w narożnikach pozostają niewielkie luki. Są one nie tylko nieestetyczne, ale także są miejscem, gdzie mogą gromadzić się zabrudzenia, które będą trudne do usunięcia. Listwy narożne stanowią dopełnienie estetyczne, ale mogą być także barierą, dzięki której przestrzeń ta nie będzie rezerwuarem zanieczyszczeń. W ten sposób znacznie szybciej uporasz się z czyszczeniem mebli kuchennych. Przez szczeliny nie będzie przedostawała się także wilgoć, która mogłaby powodować pęcznienie płyty meblowej. 

Listwy narożne są to kształtki o konkretnym przeznaczeniu. Podstawowym elementem są kątowniki, które służą do zasłaniania luki pomiędzy dwiema szafkami ustawionymi pod kątem prostym względem siebie. Listwy te są przeznaczone do szafek stojących lub wiszących. Różnią się w takim przypadku kształtem i sposobem mocowania. 

Drugim rodzajem są listwy narożne kątowe, które instaluje się na połączeniu szafki narożnej i prostej lub dwóch szafek prostych. Ich przekrój jest prostokątny. 

Trzecią odmianą są listwy narożne ozdobne do narożników zewnętrznych, na przykład do wykończenia wysp kuchennych czy narożników w wolnostojącej zabudowie.

Ostatnim typem są listwy narożnikowe do ścian, które montuje się w miejscu, gdzie blat lub ściana szafki łączy się ze ścianą. 

Najpopularniejszy wariant materiałowy to listwa narożna MDF. Płyta jest tania i wytrzymała, a listwy są w małym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne. Do niektórych mebli lepiej pasuje jednak listwa narożna drewniana. Jeżeli fronty szafek wykonane są z litego drewna, to listwa narożna MDF wyraźnie odcinałaby się od niej fakturą i wykończeniem nawet przy zachowaniu bardzo dobrej jakości laminatu drewnopodobnego. 

Do łączenia blatu i ścian często stosowana jest listwa narożna aluminiowa. Blaty są narażone na wilgoć, zalanie czy substancje mogące pozostawić trwałe plamy na drewnie i płycie. Aluminium jest bardziej wytrzymałe i odporne, dlatego dobrze sprawdza się w takich warunkach. W nowoczesnych wystrojach można użyć listew aluminiowych także do maskowania luk między szafkami. W klasycznych kuchniach metalowa listwa nie byłaby jednak odpowiednia, dlatego stosowana jest wówczas listwa narożna drewniana zabezpieczona lakierem. 

Listwa wykończeniowa narożna do mebli kuchennych montowana jest za pośrednictwem wkrętów. Dobrej jakości listwy, takie jak GoodHome, mają już przygotowane otwory, przez które można je szybko i bezpiecznie zainstalować w przeznaczonym dla nich miejscu. Listwa ścienna narożna przy blacie zwykle jest klejona do blatu lub mocowana za pomocą specjalnych zaczepów. 

Listwy narożne – doskonałość tkwi w szczegółach 

Idealny wystrój kuchni nie jest łatwy do osiągnięcia. Często efekt może być zepsuty przez drobne elementy, o których nie pomyślałeś na etapie tworzenia koncepcji. Jednym z nich są luki pomiędzy szafkami. Powodują one, że meble kuchenne wyglądają niechlujnie, tymczasowo, nie na swoim miejscu. 

Listwa wykończeniowa narożna przykrywa te luki, dając wrażenie, że meble kuchenne zostały wykonane i dopasowane właśnie do Twojej kuchni. Dzięki nim łatwo uzyskasz elegancki, ekskluzywny efekt, który Twoim gościom będzie kojarzyć się z meblami wykonanymi na zamówienie. Nikt nie będzie przypuszczać, że Twoja zabudowa wykonana jest z gotowych elementów. 

Listwa narożna aluminiowa, MDF lub drewniana spaja ze sobą poszczególne szafki, łączy zabudowę z otoczeniem, zamyka kompozycję i poprawia estetykę całej konstrukcji. Dzięki dopasowaniu i dostosowaniu do szybkiego montażu, listwy nie wymagają pracy fachowca, nie utrudniają użytkowania szafek czy szuflad i nie odkształcają się. Producent gwarantuje, że listwy i inne elementy szafek kuchennych GoodHome nie zużyją się przez co najmniej 25 lat, co zwykle jest dłuższym okresem niż typowy odstęp pomiędzy kolejnymi remontami kuchni związanymi z odświeżeniem ścian czy wymianą sprzętu AGD.

Listwy narożne do wszystkich mebli kuchennych GoodHome

Gama listew narożnych w ofercie Castoramy zawiera wszystkie modele i odmiany barwne, które dostosowane są do modułowych mebli kuchennych GoodHome. Listwy narożne ozdobne stanowią uzupełnienie zestawu, w którego skład wchodzą korpusy szafek, ich wyposażenie wewnętrzne i fronty. Są jednym z elementów wykończeniowych, dzięki którym uzyskasz spójny, estetyczny, jednorodny wygląd zabudowy kuchennej. 

Listwy narożnikowe do ścian i do połączeń meblowych z MDF wykończone są w kolorach dostępnych frontów, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do wystroju kuchni. Listwa wykończeniowa narożna może być też wykonana z naturalnego drewna dębowego. Takie listwy są trwalsze i bardziej eleganckie od tych wykonanych z płyt prasowanych. Pasują bardzo dobrze do dębowych frontów GoodHome. 

Listwy wykonane są w wymiarach dostosowanych do szafek ze swoich serii produktowych, dlatego będą pasować do nich idealnie. Nie wymagają dodatkowej obróbki ani przygotowania do montażu. Dzięki temu jest to rozwiązanie niezwykle szybkie w instalacji i możesz je zamontować samodzielnie. Do remontu kuchni nie będziesz musiał angażować specjalisty, co z pewnością pozytywnie wpłynie na Twój budżet.

Szybki montaż i demontaż powodują, że nie trzeba się także obawiać ewentualnych problemów, jeżeli postanowisz zmienić wystrój kuchni lub z powodu awarii (np. elektrycznej czy hydraulicznej) niezbędne będzie wysunięcie szafki ze swojego miejsca. Bez trudu i ubytków możesz zdemontować listwy, a po wykonaniu napraw ponownie ją zamocować. Zmiana wystroju także nie będzie trudna, ponieważ wystarczy, że wymienisz listwy wraz z frontami i innymi elementami wykończenia.

Wszystkie wymienione cechy i zalety listew narożnych do mebli kuchennych powodują, że jest to przydatny element wykończenia zabudowy. Jego znaczenie jest co prawda głównie estetyczne, ponieważ praktyczne zalety ograniczają się do zatrzymywania zanieczyszczeń, ale kuchnia z listwami tego typu będzie prezentować się doskonale. Warto więc zainwestować dodatkowe środki w listwy ozdobne, aby cieszyć się piękną kuchnią.