Przejdź do głównej treści
Castorama
Inspiracje i porady
Gazetki, katalogi, okazje
GazetkaGazetki, katalogi, okazje
Koszyk

Zobacz więcej Nasiona warzyw

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nasiona

Strzałka w prawo

Nasiona warzyw

Strzałka w prawo
Strzałka w lewo
Strzałka w prawo

Nasiona kukurydza cukrowa Alida F1 Verve

Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca: Castorama Polska

2,98
/ szt.

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

    Nasiona kukurydza cukrowa Alida F1 Verve to odmiana, która cechuje się słodkawym smakiem. Ziarna są gotowe do spożycia na surowo lub po obróbce, która nie niweluje ich niezwykłego smaku. Kukurydzę możesz uprawiać w gruncie rolnym oraz w ogrodzie przydomowym lub działkowym. Termin wysiewu jest średnio wczesny, gdy nie będą pojawiały się już żadne przymrozki. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star

      Cechy i zalety

        Jeżeli jesteś miłośnikiem kukurydzy, nie może jej zabraknąć w Twoim ogrodzie. Nasiona kukurydza cukrowa Alida F1 Verve są doskonałe i proste w uprawie. Zanim trafią do gruntu, wystaw je na tacce w szklarni lub na parapecie, dodatkowo regularnie nawilżając. Możesz przygotować je również w propagatorze, który zapewni im stałą temperaturę i optymalne warunki do wczesnego rozwoju. Najlepszy okres do siewu to maj i czerwiec z racji panujących dogodnych temperatur. Z kolei do zbiorów właściwe są miesiące sierpień i wrzesień. Aby nasiona kukurydza cukrowa Alida F1 Verve mogły zdrowo wzrastać, gleba również powinna być stale zaopatrzona w wodę. W opakowaniu znajdziesz dodatkową etykietę rośliny. Zajrzyj do naszej oferty i stwórz uprawę pełną Twoich ulubionych warzyw z nasionami od Verve.

        • Wyjątkowo słodka odmiana F1
        • Jest to roślina jednoroczna, co oznacza, że jej zbiory trwają tylko jeden sezon, a roślina nie wzrasta ponownie w kolejnym roku.

        Informacje prawne

        • Sprzedawca zobowiązał się do oferowania wyłącznie produktów zgodnych z mającymi zastosowanie przepisami prawa Unii Europejskiej.

        Specyfikacja techniczna

        Typ produktuNasiona
        Liczba sztuk w opakowaniu3
        Rodzaj opakowaniaOpakowanie
        Gwarancja producentaBrak gwarancji, tylko rękojmia
        MarkaVerve
        Zakładana rozłożystość rośliny400mm
        Zakładana wysokość rośliny1800mm
        SeriaNasiona
        Typ glebyGleba dobrze przewiewna
        Typ warzywaKukurydza
        Atrakcyjny dla owadów zapylającychNie
        Długość życiaJednoroczny
        Kształt i pokrój roślinyWzniesiona
        Nazwa łacińskaZea mays
        OdmianaAlida
        Okres sadzeniaOd maja do czerwca
        Okres zbioruOd sierpnia do września
        Podpora do roślinPodpora do roślin nie jest wymagana
        Rodzina roślinKukurydza cukrowa
        Średnia ilość/liczba w opakowaniu3
        Wilgotność glebyWilgotna i dobrze przepuszczalna
        Grupa kolorystycznaZielony
        KolorZielony
        Kolor warzywaŻółty
        Instrukcje dotyczące pielęgnacji po posadzeniuUmieścić tace do wysiewu na ciepłym parapecie lub w szklarni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, umieścić tacę do wysiewu w propagatorze. Utrzymywać odpowiedni poziom wilgotności. Siewki zwykle pojawiają się w ciągu 10–14 dni
        Instrukcje dotyczące podlewaniaUtrzymywać wilgotność podłoża w okresie kiełkowania i później. Obficie podlewać w okresie suszy.
        Instrukcje dotyczące przechowywaniaPrzed użyciem przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Wysiać przed upływem terminu siewu podanego na opakowaniu
        Instrukcje dotyczące sadzeniaPo ustaniu przymrozków wysadzać do gruntu w grupach, zachowując 25-centymetrowe odstępy, do dobrze przepuszczalnej gleby na słonecznym stanowisku.
        Instrukcje dotyczące wysiewuWysiewać w pomieszczeniach w doniczkach o średnicy 9 cm, w beztorfowym podłożu uniwersalnym lub podłożu do wysiewu, na głębokość 1,5 cm, po 2 nasiona do każdej doniczki, w okresie od marca do maja. Obficie podlewać
        Odpowiednie miejsce do sadzeniauprawa rolna, ogród
        Okres wysiewuOd marca do maja
        Stanowisko do uprawyObszary nasłonecznione
        Kod EAN3663602516491