Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nasiona

Strzałka w prawo

Nasiona warzyw

Strzałka w prawo

Nasiona warzyw

Nasiona warzyw pochodzą od doświadczonych producentów, na przykład Verve. Zostały zamknięte w wygodnych opakowaniach – w zależności od produktu liczba nasion w nich jest różna. Oferujemy opakowania z etykietą w środku. Dzięki niej oznaczysz sobie w przydomowym ogródku, w którym miejscu zostały wysiane konkretne warzywa.

Filtry

Nasiona warzyw

Nasiona warzyw pochodzą od doświadczonych producentów, na przykład Verve. Zostały zamknięte w wygodnych opakowaniach – w zależności od produktu liczba nasion w nich jest różna. Oferujemy opakowania z etykietą w środku. Dzięki niej oznaczysz sobie w przydomowym ogródku, w którym miejscu zostały wysiane konkretne warzywa.

176 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nasiona

Wyświetlanie 24 z 176 produktów

Załaduj więcej

Pomyśl o hodowli warzyw

Kiedy Twój teren jest już ukształtowany, a gleba odpowiednio przygotowana, zaczynasz decydować o tym, co i gdzie chcesz sadzić i siać w swoim ogrodzie czy na działce. Możesz wydzielić sobie specjalne rabaty, na których będziesz uprawiać dane rośliny – kwiaty, byliny, krzewy lub warzywa.

Sieć sklepów Castorama posiada bardzo rozwiniętą ofertę asortymentu ogrodniczego. Znajdziesz tutaj potrzebny sprzęt, narzędzia i akcesoria związane z uprawianiem ziemi i pielęgnacją terenu. Są one przeznaczone zarówno dla amatorów, którzy zajmują się swoim przydomowym ogrodem, jak i profesjonalistów, którzy mają duże pola i szklarnie.

Nasiona warzyw – dlaczego warto?

W dziale ogrodniczym znajdziesz również niezwykle szeroki wybór roślin i materiałów siewnych, a wśród nich nasiona. Sklep Castorama oferuje Ci dziesiątki różnych gatunków i odmian roślin jadalnych, co sprawia, że bez trudu zaopatrzysz się w te ulubione i najbardziej pożądane. Dzięki temu będziesz w stanie samodzielnie wyhodować różne warzywa, które potem trafią do Twojej domowej kuchni, poprawiając smak dań i wzbogacając potrawy cennymi witaminami.

Nasiona warzyw gruntowych pozwolą Ci na hodowlę zdrowych i wartościowych produktów żywieniowych. Wykorzystasz je na co dzień podczas gotowania, a także zjesz warzywa prosto z ogródka. To nie tylko źródło cennych witamin, ale także świetna dekoracja ogrodu.

Nasiona warzyw pochodzą od doświadczonych producentów, na przykład Verve. Zostały zamknięte w wygodnych opakowaniach – w zależności od produktu liczba nasion w nich jest różna. Oferujemy opakowania z etykietą w środku. Dzięki niej oznaczysz sobie w przydomowym ogródku, w którym miejscu zostały wysiane konkretne warzywa.

Samodzielna hodowla pomidorów

Marzysz o pysznych i soczystych warzywach? Wybierz nasiona pomidorów, które bez problemu zasadzisz w skrzynce wczesną wiosną, a następnie wsadzisz je do gruntu. W przypadku hodowli pomidorów musisz wziąć pod uwagę nasłonecznienie oraz lekką glebę, która pozwoli na odpowiedni rozwój roślin. Nasiona warzyw takich jak pomidory pozwolą na hodowlę pysznych dodatków do potraw. Wystarczy, że będziesz zbierać je na bieżąco. Następnie możesz wykorzystać pomidory do zup, sosów oraz jako samodzielny dodatek do porannej kanapki.

Dynia i marchew w Twoim ogrodzie

Jeśli chcesz urozmaicić hodowlę w ogrodzie, wybierz nasiona dyni. Ciekawą odmianą jest Ambar, która w odróżnieniu od tradycyjnej dyni nie jest pomarańczowa. Warzywo ma zielony kolor i doskonale sprawdzi się w zupach oraz innych daniach obiadowych. Bez problemu zasiejesz nasiona warzyw w miejscu nasłonecznionym.

Jakie jeszcze nasiona warzyw gruntowych warto wybrać? Zdecydowanie marchew! W ofercie znajdziesz wiele ciekawych rodzajów, które różnią się od siebie wielkością. Dzięki marchewkom w swoim warzywniku szybko dodasz warzywo o intensywnym smaku do ulubionej surówki lub zrobisz pyszny sok.

A może papryka lub ogórki?

Chcesz postawić na różnorodność w swoim warzywniku? Wybierz nasiona papryki, które umieścisz z łatwością w skrzynce na początku wiosny, a następnie zasadzisz warzywa w ziemi. Pamiętaj o tym, że papryka powinna być hodowana w miejscu nasłonecznionym. W dodatku gleba musi mieć lekko kwaśny odczyn. Po zbiorze papryki możesz się cieszyć jej intensywnym smakiem.

Wykorzystasz ją zarówno do sałatek, jak i dań głównych. Jeśli chcesz urozmaicić swój warzywnik, wybierz także nasiona ogórków. Hodowla nie jest skomplikowana, jednak musisz kontrolować plony. Ogórki możesz wykorzystać do przygotowania przetworów lub spożywać je na surowo.

Rośliny kapustne – co możesz hodować?

Jeśli chodzi o rośliny kapustne, znajdziesz tutaj liczne nasiona warzyw. Sklep internetowy i stacjonarny Castorama proponuje kapustę czerwoną i włoską. W swoim warzywniku możesz także hodować kapustę białą sławę, którą wykorzystasz do wielu przetworów, a także podczas kwaszenia.

W ofercie znajdziesz nasiona warzyw holenderskich takich jak kalafior lub kalarepa. Wyróżniają się walorami smakowymi oraz wartościami odżywczymi. Jeśli lubisz smaczne warzywa, możesz także zasadzić nasiona brokułów. Pamiętaj o tym, aby ziemia była żyzna i próchnicza.

Nasiona warzyw cebulowych

Jeśli dopiero rozpoczynasz hodowlę warzyw w swoim ogrodzie, możesz zacząć od nasion szczypiorku. Stanowisko może być zarówno słoneczne, jak i półcieniste. Warto jednak wybrać odpowiednią glebę do rozwoju szczypiorku – musi być żyzna i próchnicza. Uprawa szczypiorku jest bardzo prosta. Sprawdzi się on jako dodatek do sałatek lub dań obiadowych. Szczypiorek nie wymaga także dużego obszaru, aby mógł dobrze się rozwijać. W sieci sklepów Castorama znajdziesz także inne rośliny cebulowe, takie jak por czy cebula.

Warzywa idealne do sałatek

Lubisz urozmaicać kolację lub obiad sałatką czy surówką? Wybierz nasiona warzyw, które sprawdzą się w Twojej kuchni. Znajdziesz tutaj, na przykład sałatę masłową lub szpinak. Doskonałym dodatkiem do sałatek jest także roszponka, którą możesz zasadzić w swoim ogrodzie. Jej walory smakowe to nie jedyna zaleta. Roszponka jest także bogata w wartości odżywcze. Wśród nasion roślin liściowych znajdziesz także pietruszkę naciową.

Rośliny strączkowe, które możesz hodować

W naszym asortymencie znajdziesz również nasiona roślin strączkowych. Warto zdecydować się na uprawę tych warzyw w przydomowym ogrodzie. Wśród nasion znajdziesz na przykład fasolę szparagową w odmianie żółtej oraz zielonej. Mają delikatny smak i są odporne na różne warunki atmosferyczne. Dzięki temu hodowla nie jest trudna i pracochłonna. Fasolę wykorzystasz do obiadów. Wśród roślin strączkowych znajduje się także groch, który jest wyjątkowo odporny na różne choroby. Dzięki temu możesz go hodować nawet bez większego doświadczenia.

Warzywa – czy można uprawiać je na balkonie?

Idealnym miejscem na uprawę warzyw jest ogród. Możesz wybrać stanowisko z dobrym dostępem do słońca, a poza tym taką ilością przestrzeni, jaka jest Ci potrzebna. Jeśli masz do dyspozycji jedynie balkon, również możesz uprawiać warzywa. Mniejsza przestrzeń nie musi być ograniczająca. Które spośród warzyw można uprawiać na balkonie?

Zrezygnuj z tych gatunków, które potrzebują bardzo dużej ilości miejsca. Balkon nie jest najlepszym miejscem na kapustę czy dynię. Ziemniaki wymagające dużej powierzchni uprawnej też nie nadają się do uprawy na tarasie przy mieszkaniu. Zrezygnuj z marchwi, pietruszki i buraka – mają głęboki system korzeniowy.

Możesz natomiast zdecydować się na uprawę w pojemnikach pomidorków koktajlowych, które urozmaicą smak kanapki. Zawierają witaminę A i C, dlatego warto wprowadzić je do diety. Możesz też uprawiać na balkonie szczypiorek, który jest źródłem miedzi, żelaza i magnezu. Jego ostry smak sprawdzi się w sałatkach. W pojemnikach zasadzisz rzodkiewkę. Możesz siać jej nasiona bezpośrednio do pojemników – nie trzeba robić rozsady.