LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe są niezbędną częścią każdej łazienki. Pozwalają na dostarczenie wody do różnych urządzeń sanitarnych, takich jak umywalki, wanny, prysznice czy bidety. W sklepie internetowym można znaleźć szeroki wybór baterii, które różnią się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością.

Baterie łazienkowe - podstawowy element armatury

Remontujesz łazienkę? A może podstaw planujesz wyposażenie tego pomieszczenia? Baterie łazienkowe to standardowy element armatury, który pełni funkcję dekoracyjną i użytkową. Kran podłączony do przyłącza wodociągowego umożliwia swobodną regulację ciśnieniem wody oraz jej temperaturą.

Bateria do łazienki to część armatury, która cechuje się wysoką funkcjonalnością i wytrzymałością. W zależności od modelu, zamocujesz ją nie tylko w strefie umywalki. Oprócz tego kran do łazienki jest niezbędny w trakcie montażu wanny lub prysznica. W tej kategorii znajdziesz ogromny wybór baterii, które różnią się sposobem montażu, materiałem wykonania i wykończenia oraz stylem.

Każdy z dostępnych wariantów został wyprodukowany z materiału odpornego na wilgoć, czynniki mechaniczne oraz kontakt z preparatami chemicznymi lub kosmetycznymi. W praktyce oznacza to, że kran łazienkowy będzie zakupem na wiele lat. Aby zachować nienaganny wygląd należy go regularnie poddawać pielęgnacji, która nie jest skomplikowana. Wystarczy dedykowany środek, który skrupulatnie usunie kamień i osad, co umożliwi prawidłową i płynną pracę baterii.

Funkcjonalne i stylowe baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe zapewniają stały dostęp do bieżącej wody ciepłej i zimnej. Przy pomocy urządzeń armatury wodnej bez problemu wykonasz codzienne czynności higieniczne. Oprócz tego kran łazienkowy pełni funkcję estetyczną. Przy pomocy tego niewielkiego elementu w ciekawy sposób podkreślisz lub uzupełnisz styl pomieszczenia. Design, którym wyróżnia się bateria łazienkowa, to istotne kryterium wyboru, na które zwraca uwagę coraz większa część klientów.

Prezentowana kategoria, to bogaty asortyment wielu ciekawych stylistycznie baterii łazienkowych, które cechują się dodatkowo trwałością. Szeroki wybór to duże ułatwienie, dzięki któremu możesz w łatwy sposób dopasować baterię do umywalki, rodzaju prysznica lub wanny. Bez problemu wybierzesz taki rodzaj montażu, który nie sprawi Ci trudności i nie spowoduje większych zmian w projekcie.

Wybierz baterię do swojej łazienki

Dobrze wybrana bateria do łazienki, to gwarancja, że przez wiele lat będziesz mógł cieszyć się nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym, ale i bezawaryjną pracą. Odpowiednio dopasowany wariant powinien ściśle pasować do rodzaju wanny, prysznica i umywalki. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę, by kran łazienkowy spełnił Twoje oczekiwania? Poniżej przedstawiamy Ci kryteria, którymi różnią się baterie łazienkowe.

Bateria ścienna czy stojąca? Jak dobrać wielkość kranu?

Jeśli szukasz produktu do zamocowania bezpośrednio na umywalce, jedynym słusznym wyborem będzie kran do łazienki stojący. Jest to świetna alternatywa dla modeli, które wymagają wiercenia otworów na powierzchni ściany. Drugim rodzajem są oczywiście nadal popularne i chętnie montowane baterie łazienkowe natynkowe lub podtynkowe. Oba wymienione typy podłączane są do przyłącza umieszczonego bezpośrednio w ścianie. Bez względu na to, jaki wariant wybierzesz, każdy umożliwia swobodne użytkowanie kranu, o ile weźmiesz pod uwagę resztę czynników.

Bateria do łazienki powinna mieć odpowiedni wymiar. Weź pod uwagę wielkość wanny lub prysznica. Zbyt krótka wylewka sprawi, że woda nie trafi wprost do niecki, ale będzie rozbryzgiwać się na powierzchni blatu umywalki. Ogromnym dyskomfortem jest także niewielka odległość od wylewki do krawędzi zlewu. Popularnością cieszą się także wysokie baterie łazienkowe. Jest to świetny element dekoracyjny, ale warto wiedzieć, że musi być dobrany do głębokiej wanny lub umywalki. Płytka niecka i zbyt wysoki kran również sprawią, że woda będzie rozpryskiwała się na boki.

Z czego wykonane są baterie łazienkowe?

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym przede wszystkim do produkcji wylewki i korpusu jest mosiądz. Stop miedzi i cynku cechuje się wysoką wytrzymałością, co ma szczególne znaczenie w przypadku tego typu elementów. Tradycyjnym rozwiązaniem jest wybór baterii, która ma chromowaną powłokę. Jest dodatkowa warstwa zabezpieczająca przed korozją i zniszczeniem.

Istotną i jednocześnie najbardziej eksploatowaną częścią kranu są głowice. Można je spotkać w dwóch wariantach - ceramiczne i z tworzywa sztucznego. Pierwszy z wymienionych rodzajów jest droższy, ale z pewnością przez długie lata zachwyci Cię estetycznym wyglądem oraz niezawodną pracą.

Na uwagę zasługuje także innowacyjna powłoka PVD, która zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Technologia sprawia, że zastosowana na powierzchni baterii powłoka jest niezniszczalna i wyjątkowa pod względem dekoracyjnym. Jest to szczególnie ważne, gdy wybierasz kran łazienkowy w odcieniu złota lub czerni.

Funkcjonalność baterii

Projektowane obecnie baterie łazienkowe wyróżniają się nie tylko trwałością i ciekawym designem, ale też wieloma użytecznymi funkcjami. Do takich należy oszczędność wody, która jest bardzo ważna dla środowiska i Twojej kieszeni. Zmniejszenie zużycia wody poprzez zakup odpowiedniej baterii jest jak najbardziej możliwy. Wystarczy, że wybierzesz kran elektroniczny - wyposażony w czujkę uruchamia wodę i odcina dostęp, gdy tylko dłonie znikną z pola zasięgu. Ciekawym rozwiązaniem jest także bateria z termostatem, która umożliwia ustawienie takiego zakresu temperatury, jaki jest Ci potrzebny.