Produkty

Meble ze skrzynek na warzywa

Meble ze skrzynek na warzywa

Znajdziemy je na bazarach, w sklepach, a także w gospodarstwach rolnych. Pierwotnie przeznaczone do transportowania i przechowywania żywności. Drewniane skrzynki. Te proste konstrukcje doczekały się swojego drugiego życia, a upcyclingowe eventy, które promują tworzenie nowych rzeczy ze starych, cieszą się dużą popularnością. Jak wykonać nietuzinkowe meble ze skrzynek na warzywa?

Przejdź do następnych akapitów:

Drugie życie skrzynek

Coraz częściej korzystamy z niestandardowo wykonanych mebli. Regały, biurka czy półki ze skrzynek na warzywa nie tylko zasiliły wystroje hipsterskich kawiarni i pubów z Powiśla, ale także stanowią część aranżacji naszych domów. Dlaczego decydujemy się na takie rozwiązanie? Powodów jest wiele. Meble ze skrzynek są przede wszystkim inne niż wyposażenie wnętrza z katalogu. Nadają klimat wnętrzom w stylu skandynawskim, podkreślają naturalne materiały, świetnie łączą się ze stylem vintage. Ponadto możemy je swobodnie obrabiać i nadawać im pożądany kolor, dzięki czemu pasują do wielu aranżacji. Oprócz cenionych przez nas walorów estetycznych cieszy nas jeszcze jedno – samodzielne wykonane meble są naszą dumą.

Skrzynia sosnowa B-37

Jak przygotować skrzynki do pracy?

Drewniane skrzynki znajdziemy w wielu miejscach. Oprócz bazarków, targowisk oraz sklepów spożywczych możemy je zakupić na aukcjach w internecie. Do zdobycia są także skrzynki od handlowców. Na co należy zwrócić uwagę, kupując skrzynkę? Wiadomo, że skrzynka skrzynce nierówna i od jej jakości będzie zależał efekt końcowy. Dlatego przed zakupem upewnijmy się, że skrzynka była przechowywana pod dachem i jest sucha. Wilgotne drewno nie będzie się nadawało do dalszej obróbki.

Po wybraniu skrzynki przystępujemy do jej oczyszczenia z kurzu. Aby wygładzić powierzchnię drewna, wykorzystujemy papier ścierny. Najpierw ten gruboziarnisty, potem ten drobniejszy. Oszlifowane powierzchnie należy oczyścić z pyłu, przemywając skrzynkę, i pozostawić do wyschnięcia. Dopiero teraz możemy przystąpić do ozdabiania. Dużą popularnością cieszą się białe skrzynki, ale także te w kolorze naturalnego drewna, dlatego możemy wykorzystać farbę, bejcę lub bezbarwny lakier.

Co zrobić ze skrzynek?

Skrzynia sosnowa S-01

Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, ponieważ ze skrzynek można „wyczarować” różne kompozycje. Skrzynki mogą posłużyć za nogi biurka z dodatkowym miejscem do przechowywania różnych przedmiotów. Przywieszone do ściany będą pełniły rolę dekoracyjnych półek na książki. Możemy je także połączyć w całość za pomocą kleju oraz wkrętów, tak by stanowiły atrakcyjny stolik w jadalni. Zamocowanie kółek do skrzynki sprawi, że mebel będzie mobilny. Skrzynka świetnie sprawdzi się także w roli pojemnika na dziecięce zabawki.

Data publikacji: 11.01.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów
Mimo że małe mieszkania uznaje się za trudniejsze w aranżacji, stosunkowo łatwo możesz stworzyć w nich funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Przyda Ci...
Czytaj więcej

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Meble ze skrzynek na warzywa