Produkty

Meble ze skrzynek na warzywa

Meble ze skrzynek na warzywa

Znajdziemy je na bazarach, w sklepach, a także w gospodarstwach rolnych. Pierwotnie przeznaczone do transportowania i przechowywania żywności. Drewniane skrzynki. Te proste konstrukcje doczekały się swojego drugiego życia, a upcyclingowe eventy, które promują tworzenie nowych rzeczy ze starych, cieszą się dużą popularnością. Jak wykonać nietuzinkowe meble ze skrzynek na warzywa?

Przejdź do następnych akapitów:

Drugie życie skrzynek

Coraz częściej korzystamy z niestandardowo wykonanych mebli. Regały, biurka czy półki ze skrzynek na warzywa nie tylko zasiliły wystroje hipsterskich kawiarni i pubów z Powiśla, ale także stanowią część aranżacji naszych domów. Dlaczego decydujemy się na takie rozwiązanie? Powodów jest wiele. Meble ze skrzynek są przede wszystkim inne niż wyposażenie wnętrza z katalogu. Nadają klimat wnętrzom w stylu skandynawskim, podkreślają naturalne materiały, świetnie łączą się ze stylem vintage. Ponadto możemy je swobodnie obrabiać i nadawać im pożądany kolor, dzięki czemu pasują do wielu aranżacji. Oprócz cenionych przez nas walorów estetycznych cieszy nas jeszcze jedno – samodzielne wykonane meble są naszą dumą.

Skrzynia sosnowa B-37

Jak przygotować skrzynki do pracy?

Drewniane skrzynki znajdziemy w wielu miejscach. Oprócz bazarków, targowisk oraz sklepów spożywczych możemy je zakupić na aukcjach w internecie. Do zdobycia są także skrzynki od handlowców. Na co należy zwrócić uwagę, kupując skrzynkę? Wiadomo, że skrzynka skrzynce nierówna i od jej jakości będzie zależał efekt końcowy. Dlatego przed zakupem upewnijmy się, że skrzynka była przechowywana pod dachem i jest sucha. Wilgotne drewno nie będzie się nadawało do dalszej obróbki.

Po wybraniu skrzynki przystępujemy do jej oczyszczenia z kurzu. Aby wygładzić powierzchnię drewna, wykorzystujemy papier ścierny. Najpierw ten gruboziarnisty, potem ten drobniejszy. Oszlifowane powierzchnie należy oczyścić z pyłu, przemywając skrzynkę, i pozostawić do wyschnięcia. Dopiero teraz możemy przystąpić do ozdabiania. Dużą popularnością cieszą się białe skrzynki, ale także te w kolorze naturalnego drewna, dlatego możemy wykorzystać farbę, bejcę lub bezbarwny lakier.

Co zrobić ze skrzynek?

Skrzynia sosnowa S-01

Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, ponieważ ze skrzynek można „wyczarować” różne kompozycje. Skrzynki mogą posłużyć za nogi biurka z dodatkowym miejscem do przechowywania różnych przedmiotów. Przywieszone do ściany będą pełniły rolę dekoracyjnych półek na książki. Możemy je także połączyć w całość za pomocą kleju oraz wkrętów, tak by stanowiły atrakcyjny stolik w jadalni. Zamocowanie kółek do skrzynki sprawi, że mebel będzie mobilny. Skrzynka świetnie sprawdzi się także w roli pojemnika na dziecięce zabawki.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Skrzynki sosnowe, jako ciekawy pomysł na wyposażenie spiżarni

Skrzynki sosnowe, jako ciekawy pomysł na wyposażenie spiżarni
Mniejsza lub większa, na ubrania lub konfitury spiżarnia, to bez wątpienia jedno z potrzebniejszych pomieszczeń w domu. Możemy ją wydzielić w różnych ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Meble ze skrzynek na warzywa