Produkty

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz

Miedziane elementy dekoracji coraz śmielej wkraczają do naszych wnętrz. Z pewnością kluczową kwestią jest w tym zakresie wciąż obecny styl industrialny, który ostatnio mocno zagościł w miejskich aranżacjach. Miedź świetnie łączy się z różnego rodzaju elementami: pasuje do lamp, balustrad, do dekoracji. Jest materiałem bardzo charakterystycznym i ponadczasowym. Jak możemy ją wykorzystać w swoich wnętrzach?

miedziane dodatkiTrend na miedź we wnętrzach oswaja i adaptuje się w naszych domach powoli, ale bardzo konsekwentnie. Z pewnością jednym z głównych powodów tak pozytywnego jej odbioru jest zamiłowanie do industrializmu. Miedź perfekcyjnie ociepla nasze pofabryczne, duże pomieszczenia. Dodaje odrobinę ciepła do surowego betonu czy bielonej cegły.

Moda na miedź przywędrowała do nas z Londynu. Promocję jednego z najstarszych metali można śmiało przypisać Tomowi Dixonowi – designerowi, który wyznaczył już niejeden trend.

Dzisiaj modę na miedź tworzymy na własne potrzeby w swoich domach. Mamy jej mniej lub więcej, w zależności od wyposażenia, które z ogromnym kunsztem dobieramy.

Miedź w aranżacji wnętrz

Nic tak nie dodaje wnętrzu przytulności, jak ciepłe odcienie złota i miedzi. W dobrze rozświetlonych pomieszczeniach, z dużymi przeszkleniami odbijają promienie słoneczne i pęknie się mienią.

Miedziane stelaże z wąskich, profilowanych rur, to prawdziwy hit w nowoczesnych, industrialnych i loftowych aranżacjach łazienek i kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu wreszcie nie musimy się już wstydzić bądź co bądź bardzo ciekawych konstrukcji z miedzianych rur. Utrzymane w stylu miejskim, pośród kafelkowych płytek, ciemnej fugi oraz płytek gresowych w delikatnej szarości, będą tworzyły prawdziwie loftowy klimat.

Miedź ze względu na dosyć monumentalny charakter wprowadza do wnętrza bardzo eleganckie skojarzenie: że wszystko tutaj pasuje. Przełamuje surowy i bardzo ciemny charakter aranżacji, czyni ogromny efekt małym nakładem pracy. miedziana lampa castorama

Kuchnia z miedzianymi dodatkami?

Dlaczego nie? Może warto zdecydować się na blat w tonacji szarej oraz miedzianą armaturę? Do tego miedziane garnki i delikatne dodatki? Nasza kuchnia od razu będzie dużo przyjemniejsza w odbiorze.

Miedź wygląda pięknie zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej – z pewnością skomponujemy ją zatem z naszymi klasycznymi meblami.

Miedziane dodatki ocieplają poprzemysłową aranżację, a w przestrzeni skandynawskich wnętrz stanowią natomiast przeciwwagę dla bieli i pastelowej palety barw.

W kolorze miedzi możemy dobrać poduszki, stoliki, ramki do zdjęć, lustra, patery… lista nie ma końca. Należy jednak pamiętać, by stosować je z umiarem. Wtedy uzyskamy pożądany błysk w aranżacji, unikając jednocześnie posądzenia o kiepski gust i bezmyślne uleganie modowym trendom.

 

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Czy klamki do drzwi zewnętrznych sprawdzą się w drzwiach pokojowych?

Czy klamki do drzwi zewnętrznych sprawdzą się w drzwiach pokojowych?
Mogłoby się wydawać, że wybór klamki do drzwi pokojowych nie ma większego znaczenia. Tymczasem to, na jaki model się zdecydujemy, może wpłynąć na wy...
Czytaj więcej

Jak wymienić klamkę krok po kroku

Jak wymienić klamkę krok po kroku
Klamki to niewielkie, jednak niezwykle funkcjonalne elementy, dzięki którym możemy wygodnie i sprawnie otwierać oraz zamykać drzwi. Przeważnie służą n...
Czytaj więcej

4 sposoby na odnowienie drzwi

4 sposoby na odnowienie drzwi
Jeśli nasze drzwi nie prezentują się zbyt estetycznie, zamiast kupować nowe – w wielu przypadkach możemy je samodzielnie odnowić. Oto 4 praktycz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.11.2015
Moja mama uwielbiała takie rzeczy... I teraz ja je wszystkie mam i właśnie staram się jakoś dodać je do aranżacji. Muszę przyznać że robią wrażenie, są takie rustykalne.

Ocena i komentarz dla:

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz