icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz

Miedziane elementy dekoracji coraz śmielej wkraczają do naszych wnętrz. Z pewnością kluczową kwestią jest w tym zakresie wciąż obecny styl industrialny, który ostatnio mocno zagościł w miejskich aranżacjach. Miedź świetnie łączy się z różnego rodzaju elementami: pasuje do lamp, balustrad, do dekoracji. Jest materiałem bardzo charakterystycznym i ponadczasowym. Jak możemy ją wykorzystać w swoich wnętrzach?

Trend na miedź we wnętrzach oswaja i adaptuje się w naszych domach powoli, ale bardzo konsekwentnie. Z pewnością jednym z głównych powodów tak pozytywnego jej odbioru jest zamiłowanie do industrializmu. Miedź perfekcyjnie ociepla nasze pofabryczne, duże pomieszczenia. Dodaje odrobinę ciepła do surowego betonu czy bielonej cegły.

Moda na miedź przywędrowała do nas z Londynu. Promocję jednego z najstarszych metali można śmiało przypisać Tomowi Dixonowi – designerowi, który wyznaczył już niejeden trend.

Dzisiaj modę na miedź tworzymy na własne potrzeby w swoich domach. Mamy jej mniej lub więcej, w zależności od wyposażenia, które z ogromnym kunsztem dobieramy.

Miedź w aranżacji wnętrz

Nic tak nie dodaje wnętrzu przytulności, jak ciepłe odcienie złota i miedzi. W dobrze rozświetlonych pomieszczeniach, z dużymi przeszkleniami odbijają promienie słoneczne i pęknie się mienią.

Miedziane stelaże z wąskich, profilowanych rur, to prawdziwy hit w nowoczesnych, industrialnych i loftowych aranżacjach łazienek i kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu wreszcie nie musimy się już wstydzić bądź co bądź bardzo ciekawych konstrukcji z miedzianych rur. Utrzymane w stylu miejskim, pośród kafelkowych płytek, ciemnej fugi oraz płytek gresowych w delikatnej szarości, będą tworzyły prawdziwie loftowy klimat.

Miedź ze względu na dosyć monumentalny charakter wprowadza do wnętrza bardzo eleganckie skojarzenie: że wszystko tutaj pasuje. Przełamuje surowy i bardzo ciemny charakter aranżacji, czyni ogromny efekt małym nakładem pracy. 

dzwonki_miedzianedzwonki_miedzianedzwonki_miedzianedzwonki_miedziane

Kuchnia z miedzianymi dodatkami?

Dlaczego nie? Może warto zdecydować się na blat w tonacji szarej oraz miedzianą armaturę? Do tego miedziane garnki i delikatne dodatki? Nasza kuchnia od razu będzie dużo przyjemniejsza w odbiorze.

Miedź wygląda pięknie zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej – z pewnością skomponujemy ją zatem z naszymi klasycznymi meblami.

Miedziane dodatki ocieplają poprzemysłową aranżację, a w przestrzeni skandynawskich wnętrz stanowią natomiast przeciwwagę dla bieli i pastelowej palety barw.

W kolorze miedzi możemy dobrać poduszki, stoliki, ramki do zdjęć, lustra, patery… lista nie ma końca. Należy jednak pamiętać, by stosować je z umiarem. Wtedy uzyskamy pożądany błysk w aranżacji, unikając jednocześnie posądzenia o kiepski gust i bezmyślne uleganie modowym trendom.

miedziana_lampa_castoramamiedziana_lampa_castoramamiedziana_lampa_castoramamiedziana_lampa_castorama