Produkty

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz

Miedziane elementy dekoracji coraz śmielej wkraczają do naszych wnętrz. Z pewnością kluczową kwestią jest w tym zakresie wciąż obecny styl industrialny, który ostatnio mocno zagościł w miejskich aranżacjach. Miedź świetnie łączy się z różnego rodzaju elementami: pasuje do lamp, balustrad, do dekoracji. Jest materiałem bardzo charakterystycznym i ponadczasowym. Jak możemy ją wykorzystać w swoich wnętrzach?

miedziane dodatkiTrend na miedź we wnętrzach oswaja i adaptuje się w naszych domach powoli, ale bardzo konsekwentnie. Z pewnością jednym z głównych powodów tak pozytywnego jej odbioru jest zamiłowanie do industrializmu. Miedź perfekcyjnie ociepla nasze pofabryczne, duże pomieszczenia. Dodaje odrobinę ciepła do surowego betonu czy bielonej cegły.

Moda na miedź przywędrowała do nas z Londynu. Promocję jednego z najstarszych metali można śmiało przypisać Tomowi Dixonowi – designerowi, który wyznaczył już niejeden trend.

Dzisiaj modę na miedź tworzymy na własne potrzeby w swoich domach. Mamy jej mniej lub więcej, w zależności od wyposażenia, które z ogromnym kunsztem dobieramy.

Miedź w aranżacji wnętrz

Nic tak nie dodaje wnętrzu przytulności, jak ciepłe odcienie złota i miedzi. W dobrze rozświetlonych pomieszczeniach, z dużymi przeszkleniami odbijają promienie słoneczne i pęknie się mienią.

Miedziane stelaże z wąskich, profilowanych rur, to prawdziwy hit w nowoczesnych, industrialnych i loftowych aranżacjach łazienek i kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu wreszcie nie musimy się już wstydzić bądź co bądź bardzo ciekawych konstrukcji z miedzianych rur. Utrzymane w stylu miejskim, pośród kafelkowych płytek, ciemnej fugi oraz płytek gresowych w delikatnej szarości, będą tworzyły prawdziwie loftowy klimat.

Miedź ze względu na dosyć monumentalny charakter wprowadza do wnętrza bardzo eleganckie skojarzenie: że wszystko tutaj pasuje. Przełamuje surowy i bardzo ciemny charakter aranżacji, czyni ogromny efekt małym nakładem pracy. miedziana lampa castorama

Kuchnia z miedzianymi dodatkami?

Dlaczego nie? Może warto zdecydować się na blat w tonacji szarej oraz miedzianą armaturę? Do tego miedziane garnki i delikatne dodatki? Nasza kuchnia od razu będzie dużo przyjemniejsza w odbiorze.

Miedź wygląda pięknie zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej – z pewnością skomponujemy ją zatem z naszymi klasycznymi meblami.

Miedziane dodatki ocieplają poprzemysłową aranżację, a w przestrzeni skandynawskich wnętrz stanowią natomiast przeciwwagę dla bieli i pastelowej palety barw.

W kolorze miedzi możemy dobrać poduszki, stoliki, ramki do zdjęć, lustra, patery… lista nie ma końca. Należy jednak pamiętać, by stosować je z umiarem. Wtedy uzyskamy pożądany błysk w aranżacji, unikając jednocześnie posądzenia o kiepski gust i bezmyślne uleganie modowym trendom.

 

Data publikacji: 28.06.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Najnowsze rodzaje stojaków na ręczniki – przegląd

Najnowsze rodzaje stojaków na ręczniki – przegląd
W każdej łazience niezbędne jest zagospodarowanie miejsca na ręczniki. Dzięki zastosowaniu odpowiednich akcesoriów nie będą one zaburzały estet...
Czytaj więcej

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?
Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebny...
Czytaj więcej

Haczyki, uchwyty i wieszaki w dekoracji

Haczyki, uchwyty i wieszaki w dekoracji
Haki, haczyki, wieszaki i rozmaite uchwyty to detale, które w większości wnętrz odgrywają istotną rolę. Pomagają nam uporządkować przestrzeń i uczynić...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz