Wybieramy praktyczne akcesoria do pisuarów

Pisuary są wybierane zwykłe do toalet publicznych, ale cieszą się także coraz większym zainteresowaniem osób prywatnych, wykończających swoją łazienkę. Oprócz samej muszli ważne są praktyczne dodatki do armatury, taka jak zawory i sitka, które chronią kanalizację i pozwalają oszczędzać wodę do spłukiwania. Jakie akcesoria do pisuarów warto wybrać?

ZAWÓR PISUAROWY CZASOWY

Zawór spłukujący czasowy

Zawór pisuarowy z regulacją wypływu stosowany bywa zwykle w toaletach publicznych – w restauracjach, centrach handlowych, hotelach i innych. Działa przez kilka sekund po naciśnięciu. po tym czasie następuje jego samoczynne zamknięcie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność zasobów wody. Jedna z najbardziej oszczędnych klas w normie na zawory pisuarowe to zawór 1,5-litrowy.

Co to oznacza? Że zawór pozwala na dostarczenie 1,5 litra wody. Przy zachowaniu tej wartości minimalny strumień powinien dostarczać co najmniej 0,15 litra na sekundę. Zawór zwykle ma fabrycznie ustawiony wypływ wody (na przykład 0.9 l w czasie około 8 s), a niektóre mają możliwość regulacji wkrętem regulacyjnym, który może znajdować się na przykład pod zaślepką przycisku. 

Porada eksperta

Dobrym rozwiązaniem do toalet publicznych jest wybór zaworu z przyciskiem odcinającym wypływ wody. W przypadku zablokowania elementu dopływ zostanie zamknięty, co pozwoli na uniknięcie sporych strat wody.

Akcesoria do pisuarów

Zawór automatyczny

Zawór automatyczny to bardziej zaawansowane technicznie rozwiązanie, używane w toaletach publicznych. System spłukiwania pisuarów może być zasilany bateriami lub z sieci i podłączony do pisuarów giętkimi przewodami rurowymi. Element spustowy jest wyposażony w czujnik – gdy korzystamy z pisuaru po około 10 sekundach woda sama się spłucze. To bardzo higieniczne rozwiązanie, ponieważ korzystający z toalety nie musi używać przycisków. Niektóre systemy są wyposażone w tryb ciągłego spłukiwania co kilkadziesiąt sekund – urządzenie włącza taką funkcję, jeśli zarejestruje ciągłe użytkowanie urządzenia. Tryb nazywany stadionowym stosowany jest w dużych obiektach, np. w halach sportowych podczas przerw w meczach.

Praktyczne akcesoria do pisuarów

Sitko zabezpieczające

Mały element wykonany z ceramiki lub nierdzewnego metalu pomoże zapobiec zatykaniu się odpływu instalacji sanitarnej. Przyda się w pisuarze w toalecie pracowniczej, z której korzysta większa liczba osób, lub w domu, gdzie małe dzieci mogą włożyć do muszli niewielkie przedmioty. Ważne, aby materiał sitka był odporny na działanie wielu środków chemicznych i wody, aby element zachował estetyczny wygląd i można go było łatwo wyczyścić.

Zapachowe wkłady do pisuarów

Jeśli chcemy, aby z urządzenia sanitarnego unosił się przyjemny zapach, możemy wyposażyć je we wkład zapachowy. Gdy korzystamy z pisuaru, sitko z żelową wkładką wydziela delikatny aromat, który niweluje przykre wonie, rozkładając mocznik specjalnymi enzymami. Wkładki zapachowe są też dodatkową ochroną przed zapychaniem się odpływu i ułatwiają czyszczenie się pisuaru. Oferta producentów odświeżaczy jest szeroka, więc znajdziemy w niej także kostki zapachowe. 

 

Data publikacji: 29.10.2017