LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Montaż parawanu nawannowego krok po kroku

Parawan nawannowy to często spotykany element wyposażenia łazienki. Prawidłowo zamocowany umożliwia korzystanie z wanny niczym z prysznica, bez ryzyka zachlapania wodą całego pomieszczenia. Jest więc funkcjonalnym dodatkiem, który sprzyja jednocześnie zachowaniu porządku w łazience w sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie również na kabinę prysznicową. Jak zamontować go samodzielnie?

Montaż parawanu nawannowego jest na tyle prosty, że wykonamy go samodzielnie przy użyciu podstawowych narzędzi. Potrzebne nam będą: poziomica, wiertarka z odpowiednimi wiertłami, wkrętak oraz flamaster.

W celu właściwego montażu i funkcjonowania naszego parawanu niezbędne jest bardzo dokładne wyznaczenie miejsc, w których pojawią się profile mocujące. Profil przykładamy do ściany, poziomujemy i zaznaczamy miejsca, w których wywiercimy otwory potrzebne do jego zamocowania. Wykonujemy wiercenie, umieszczamy w otworach kołki. O tym, jak wiercić w kafelkach, przeczytasz w tym artykule. Profil przykręcamy następnie do ściany i uszczelniamy silikonem na całej jego długości.

Po zamocowaniu profilu wsuwamy w niego parawan i lekko dokręcamy wkręty mocujące. W tym momencie sprawdzamy, czy przylega on do wanny na całej długości i czy swobodnie się składa lub przesuwa i nie zacina się. Zwróćmy w tym momencie uwagę na szczelinę pomiędzy wanną a parawanem – nie powinna ona być zbyt wąska, by parawan nie stawiał oporu podczas jego przesuwania. Zbyt szeroka sprawi za to, że podczas kąpieli czy brania prysznica będzie przeciekała przez nią woda i parawan nie spełni swojej funkcji

wanna z parawanem

Jeżeli dostrzegamy problemy w sprawnym korzystaniu z parawanu, możemy na tym etapie wyregulować jego położenie za pomocą wkrętów.

Gdy parawan funkcjonuje bez zarzutu, dokręcamy go do profilu. Aby silikon całkowicie wysechł, dla pewności nie korzystajmy z prysznica i parawanu przynajmniej przez dobę.

Warto dodać, że producenci parawanów nawannowych dołączają do swoich produktów instrukcję obsługi, montażu i niezbędne do jego przeprowadzenia akcesoria. To kolejny argument za tym, że z zadaniem tego typu poradzimy sobie samodzielnie.

Parawan nawannowy