Produkty

Montaż oświetlenia na ścianie ocieplonej styropianem

Montaż oświetlenia na ścianie ocieplonej styropianem

Bezpośrednio po zakończonych pracach związanych z ociepleniem budynku pozostaje jeszcze kwestia dokończenia wielu prac montażowych. Trzeba dokręcić do styropianu lampy, dzwonek, numer domu. Jak wykonać to poprawnie?

Ocieplony budynek z warstwą styropianu zabezpieczonego wełną i podkładem wydaje się trudny do montażu jakichkolwiek elementów zewnętrznych. Tymczasem wystarczy kierować się kilkoma zasadami:

Oświetlenie na ścianieOdpowiednio wyznaczamy miejsce wiercenia, najlepiej przymierzając lampę do ściany. Wyznaczone punkty mocowania dobrze jest oznaczyć krzyżykami, wówczas mamy pewność, że podczas wiercenia, wiertło nie schodzi z wyznaczonych nimi osi otworu.

Zanim rozpoczniemy wiercenia, najpierw punktakiem wykonajmy zagłębienie pośrodku planowanego otworu. Tym samym dużo łatwiej będzie nam solidnie ustawić wiertło. KinkietW czasie wiercenia pamiętajmy o odsysaniu pyłu, który gromadzi się w otworze.

Całkowita długość otworu powinna być zawsze nieco większa niż długość kołka. Do ścian ocieplanych styropianem dobieramy kołek z bardzo długim gwintem.

Uwaga! Podczas wiercenia bardzo często rozbijamy ścianki otwory poprzez odchylanie wiertarki do tyłu. Do wiercenia w takim materiale, jakim jest styropian nie należy również używać funkcji udaru.

Po wwierceniu kołek powinien być ciasno osadzony. Jeśli z jakiegoś powodu otwór jest większy niż powinien zmieńmy go na szerszy. Wkręt dokręcamy delikatnie tak, aby nie zerwać gwintów kołka. W rezultacie takie mocowanie będzie znacznie osłabione.

Elementy montażowe takiego rodzaju, jak dzwonki, lampki nie są ciężkie. Nie powinniśmy zatem martwić się o to, że wspomniany kołek oraz wkręt nie utrzyma go w miejscu. W razie czego zawsze możemy wykonać próbę na innym fragmencie styropianu. Wkręćmy w niego kołek oraz wkręt, a następnie spróbujmy go siłą dłoni wyciągnąć. Pamiętajmy, na lampę raczej nie będzie działała aż tak duża siła, by oderwać ją od ściany.

Dzwonki, lampki, skrzynki na listy są elementem wykończeniowym naszych domowych elewacji, ale również przedmiotami niezbędnymi do codziennego funkcjonowania. Są niezbędnym wyposażeniem każdego domostwa, dlatego upewnijmy się, że przymocowaliśmy je trwale do ścian, szczególnie tych, których podłoże zostało wcześniej ocieplone.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Montaż oświetlenia na ścianie ocieplonej styropianem