Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Skrzynki

Strzałka w prawo

Skrzynki pocztowe

Strzałka w prawo

Skrzynki pocztowe

Dobrej jakości skrzynka pocztowa to nie tylko rzecz niezbędna dla kurierów czy listonoszy, ale również element wyposażenia domu wymagany przez prawo

Filtry

Skrzynki pocztowe

Dobrej jakości skrzynka pocztowa to nie tylko rzecz niezbędna dla kurierów czy listonoszy, ale również element wyposażenia domu wymagany przez prawo

33 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Skrzynki

Wyświetlanie 24 z 33 produktów

Załaduj więcej

Skrzynka pocztowa – niezbędnik w domu i firmie

Dobrej jakości skrzynka pocztowa to nie tylko rzecz niezbędna dla kurierów czy listonoszy, ale również element wyposażenia domu wymagany przez prawo. Umożliwia pozostawienie korespondencji w bezpiecznym miejscu, gdy domownicy lub pracownicy biura są nieobecni. Przydaje się też do przechowywania ulotek – do tego celu warto wybrać albo osobny koszyczek, w którym mogą zmieścić się gazetki reklamowe, albo model z dodatkową przestrzenią. Takie rozwiązanie sprawia, że nie ryzykujesz, że skrzynka zostanie po prostu zapchana nadmierną ilością gazetek, w efekcie czego listy się do niej nie zmieszczą.

Każda skrzynka na listy wysokiej jakości z jednej strony jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi – w efekcie czego nie rdzewieje – a z drugiej nie pozwala na ingerencję osób trzecich. To oznacza, że będzie posiadała zamek, do którego pasuje jeden klucz. Wyjątkiem jest wrzutka na listy, która często takiego wykończenia nie ma. Inną sprawą jest szczelność – to od niej w dużej mierze zależy, czy do środka nie dostanie się na przykład woda. Z tego powodu skrzynka na listy powinna być odpowiednio zaprojektowana.

Skrzynka na listy, która zabezpieczy przesyłki

Z oczywistych względów w każdym domu czy budynku niezbędna jest skrzynka na listy. To do niej trafiają przesyłki, których nie odebrali domownicy, pracownicy czy po prostu właściciele posesji. Zadaniem skrzynki jest ochrona dokumentów i innej korespondencji nie tylko przed kradzieżą, ale również przypadkowym zniszczeniem, na przykład wskutek działania czynników atmosferycznych. Z tego powodu skrzynka pocztowa jest nieoceniona i powinna być elementem wyposażenia każdego wnętrza.

Chociaż na korespondencję roznoszoną przez kurierów i listonoszy zazwyczaj się czeka, to jednak nie tylko ona trafia do skrzynek. Skrzynka pocztowa często służy również odbieraniu dokumentów. To istotne w przypadku niektórych lokali użytkowych, w których nie ma bezpośredniej, stałej obsługi klienta, a dostęp do budynku jest możliwy przez całą dobę. Jeżeli dysponujesz na przykład biurem księgowym, to możesz zawiesić skrzynkę, do której Twoi klienci będą wrzucać dokumenty. Zabezpieczenie jej kluczem skutecznie chroni korespondencję i dane, a jednocześnie taka wrzutka na listy znacznie ułatwia obsługę klientów przez całą dobę.

Dużym problemem w wielu miejscach są ulotki. Czasem skrzynka pocztowa po kilku dniach jest nimi tak zapchana, że nie ma w niej miejsca na listy czy inną korespondencję. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w skrzynkę ze specjalnym miejscem przeznaczonym na ulotki. Takie rozwiązanie, ale stworzone wyłącznie z myślą o ulotkach, doskonale sprawdzi się w budynkach wielorodzinnych. Ułatwi też pracę osobom, które roznoszą gazetki reklamowe.

Jak wybrać skrzynki na listy?

Na dobry początek warto określić, jakie skrzynki na listy są Ci potrzebne. Jeśli szukasz rozwiązania do domu, dobrze sprawdzi się skrzynka pojedyncza, przeznaczona dla jednego odbiorcy albo adresatów mieszkających w jednym mieszkaniu czy domu. Inaczej sprawa wygląda, jeśli zarządzasz nieruchomością albo szukasz rozwiązań do bloku czy mieszkania w kamienicy. Tam zdecydowanie sprawdzi się kilka skrzynek. Podobne zbiorowe skrzynki warto wybrać do firmy, jeśli w danym miejscu stacjonuje kilka różnych przedsiębiorstw albo poszczególne działy mają osobne adresy.

W miejscach, w których skrzynka pocztowa jest chroniona przed deszczem, dobrze sprawdzają się praktycznie wszystkie modele. Nie wymagają dodatkowego osłonięcia. Z kolei na zewnątrz budynków, również w przypadku nieosłoniętej elewacji, lepiej będzie zainwestować w szczelniejsze rozwiązanie. Taka skrzynka na listy może być na przykład wyposażona w specjalny daszek, który uniemożliwia wodzie wpłynięcie bezpośrednio do przestrzeni na przesyłki.

Kolejną istotną rzeczą jest to, w jaki sposób skrzynka pocztowa ma być montowana. Dostępnych jest wiele różnych rozwiązań. Najpopularniejsze z nich obejmują skrzynki na listy montowane po prostu na elewacji albo ogrodzeniu w przypadku domów jednorodzinnych z płotem zabezpieczonym na przykład domofonem. Takie rozwiązanie można wykorzystać również we wnętrzach budynków, na ścianach we wspólnej przestrzeni albo drzwiach poszczególnych pomieszczeń.

Alternatywnym rozwiązaniem w miejscach, w których szczególnie ważne jest bezpieczeństwo, jest skrzynka na listy wmurowana w ścianę albo ogrodzenie. To doskonały wybór wszędzie tam, gdzie skrzynka narażona jest na uszkodzenie albo kradzież korespondencji. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że w razie jej uszkodzenia albo konieczności wymiany konieczne będzie częściowe skucie otworu oraz dobranie nowej skrzynki, która będzie miała identyczne lub bardzo podobne wymiary.

Jeżeli obsługujesz większy budynek i wynajmujesz w nim poszczególne lokale różnym podnajemcom i lokatorom, to wraz z ich zmianą musisz zmienić nie tylko zamek w drzwiach, ale również zamek do skrzynki pocztowej. W ten sposób chronisz prywatność innych osób, a także zapobiegniesz odbieraniu korespondencji przez osoby nieupoważnione. Na szczęście tego rodzaju zamki można dokupić – zwykle są uniwersalne, ale podczas zakupu sprawdź, czy taki model będzie pasował do Twojej skrzynki.