Produkty

Mozaika na ścianie w kuchni

Mozaika na ścianie w kuchni

Na ścianie kuchennej, znajdującej się pomiędzy górnymi oraz dolnymi szafkami, możemy umieścić różnorodny materiał wykończeniowy. Najważniejsze, aby w rezultacie był on nie tylko solidny, ale również dekoracyjny. Jednym z częściej stosowanych materiałów jest mozaika, którą wkomponujemy do nawet bardzo fantazyjnych krzywizn oraz powierzchni o nieregularnych kształtach.

Przejdź do następnych akapitów:

Mozaika Metro 29,8 x 29,8 cm mirror silver

Mozaika może być wykonana z różnorodnych materiałów. Najpowszechniej stosowanymi są mozaiki kamienne, szklane lub ceramiczne. Przykuwający uwagę jest również układ drobnych kwadracików, tworzący jedną, większą płytkę. Drobne elementy mozaiki są niezwykle dekoracyjne, a poprzez zastosowanie odpowiednich technik wykonania, pozwalają na utworzenie barwnych powierzchni, o nie zawsze ustandaryzowanym kształcie.

Nad kuchennym blatem możemy położyć wszystkie rodzaje mozaiki. Szklana będzie bardzo wytrzymała, kamienna będzie przypominała marmur lub kwarc. W niektórych projektach można także użyć mozaiki drewnianej – wykonanej z dębu, merbau lub wenge. Te ostatnie świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim.

Kiedy kolorowa mozaika?

Kolorowe płytki będą ciekawym uzupełnieniem wnętrza wypełnionego zabudową kuchennych mebli, wykonanych z połyskujących płyt MDF. Dobrym przykładem będą tu chociażby białe meble, połączone z czerwoną płytką mozaikową.

Barwne zestawienia utrzymane w soczystej, wiosennej palecie przypadną do gustu tym osobom, które nie boją się nietuzinkowych połączeń kolorów, a przede wszystkim spodobają się tym, którzy stronią od jednokolorowego wykończenia ścian.

Mozaika Tourino GoodHome 30 x 30 cm silver

Kiedy mozaika jasna-jednobarwna?

Taki stonowany w swojej kolorystyce materiał będzie strzałem w dziesiątkę, podczas urządzania wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim lub nowoczesnym.

Białe kafle mozaiki, w dodatku posiadające delikatnie mieniące się drobinki, będą ciekawym tłem dla ciemnego, ale i jasnego zestawu mebli. Taka mozaika dodaje wnętrzu luksusowego wydźwięku i wtapia się w klimat eleganckich mieszkań.

Nowoczesna mozaika może się składać z drobnych elementów, ale może również stanowić składową większych kafli. To od nas zależy, jaki produkt wybierzemy. W tracie wykańczania ściany mozaiką pamiętajmy o równym ułożeniu płytek oraz solidnym mocowaniu, tak, aby móc się cieszyć piękną ścianą na długi czas.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?
Aranżacja przedpokoju to duże wyzwanie. Wystrój musi sprostać zarówno oczekiwaniom względem funkcjonalności, jak i reprezentacyjnemu cha...
Czytaj więcej

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach
Duże czy małe, gładkie lub wzorzyste, układać w jodełkę czy w klasyczne linie – decyzji, które musisz podjąć wybierając kafelki na ścianę...
Czytaj więcej

Podłoga w domu– top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie

Podłoga w domu–  top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie
Płytki na podłogę to połączenie funkcjonalności i estetyki. Sprawdź, co najlepiej położyć w kuchni, salonie, a co na podłogę w łazience. Dzięki naszem...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Mozaika na ścianie w kuchni