Mozaika na ścianie w kuchni

Na ścianie kuchennej, znajdującej się pomiędzy górnymi oraz dolnymi szafkami, możemy umieścić różnorodny materiał wykończeniowy. Najważniejsze, aby w rezultacie był on nie tylko solidny, ale również dekoracyjny. Jednym z częściej stosowanych materiałów jest mozaika, którą wkomponujemy do nawet bardzo fantazyjnych krzywizn oraz powierzchni o nieregularnych kształtach.

Przejdź do następnych akapitów:

2021_AD2021_AD2021_AD2021_AD

Mozaika może być wykonana z różnorodnych materiałów. Najpowszechniej stosowanymi są mozaiki kamienne, szklane lub ceramiczne. Przykuwający uwagę jest również układ drobnych kwadracików, tworzący jedną, większą płytkę. Drobne elementy mozaiki są niezwykle dekoracyjne, a poprzez zastosowanie odpowiednich technik wykonania, pozwalają na utworzenie barwnych powierzchni, o nie zawsze ustandaryzowanym kształcie.

Nad kuchennym blatem możemy położyć wszystkie rodzaje mozaiki. Szklana będzie bardzo wytrzymała, kamienna będzie przypominała marmur lub kwarc. W niektórych projektach można także użyć mozaiki drewnianej – wykonanej z dębu, merbau lub wenge. Te ostatnie świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim.

Kiedy kolorowa mozaika?

Kolorowe płytki będą ciekawym uzupełnieniem wnętrza wypełnionego zabudową kuchennych mebli, wykonanych z połyskujących płyt MDF. Dobrym przykładem będą tu chociażby białe meble, połączone z czerwoną płytką mozaikową.

Barwne zestawienia utrzymane w soczystej, wiosennej palecie przypadną do gustu tym osobom, które nie boją się nietuzinkowych połączeń kolorów, a przede wszystkim spodobają się tym, którzy stronią od jednokolorowego wykończenia ścian.

2021_AD2021_AD2021_AD2021_AD

Kiedy mozaika jasna-jednobarwna?

Taki stonowany w swojej kolorystyce materiał będzie strzałem w dziesiątkę, podczas urządzania wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim lub nowoczesnym.

Białe kafle mozaiki, w dodatku posiadające delikatnie mieniące się drobinki, będą ciekawym tłem dla ciemnego, ale i jasnego zestawu mebli. Taka mozaika dodaje wnętrzu luksusowego wydźwięku i wtapia się w klimat eleganckich mieszkań.

Nowoczesna mozaika może się składać z drobnych elementów, ale może również stanowić składową większych kafli. To od nas zależy, jaki produkt wybierzemy. W tracie wykańczania ściany mozaiką pamiętajmy o równym ułożeniu płytek oraz solidnym mocowaniu, tak, aby móc się cieszyć piękną ścianą na długi czas.

Data publikacji: 09.01.2017