Najtańsze ogrzewanie przenośne – przegląd

Nie zawsze możemy liczyć na odpowiednie funkcjonowanie centralnego ogrzewania – w efekcie pomieszczenie może być go pozbawione. Również kominek czy piec to opcje, których nie możemy wykorzystać w określonych wnętrzach czy budynkach. Jeśli chcemy dogrzać jakieś pomieszczenie czy stworzyć odpowiednie warunki do przebywania w nim, możemy liczyć na ogrzewanie przenośne.

ogrzewanie przenośne

Ogrzewanie przenośne – kiedy się przydaje

Ogrzewanie przenośne może się przydać między innymi w przypadku awarii – w takiej sytuacji, jeśli na zewnątrz panuje niska temperatura, będziemy zabezpieczeni przed jej zbytnim przenikaniem do wewnątrz. Niezależne źródło ciepła powinno zawsze znajdować się w zakładach pracy, lokalach usługowych czy warsztatach. W garażach, halach czy pomieszczeniach gospodarczych z reguły korzysta się z ogrzewania przenośnego w wypadku temperatur spadających poniżej zera lub w zależności od preferencji pracowników. Do pracy w piwnicy, na strychu i innych wnętrzach, których zwykle nie ogrzewa się wcale, również przyda nam się grzejnik elektryczny lub inne urządzenie grzewcze. Ogrzewanie przenośne znajduje zastosowanie na placach budowy. Budynki, które są wykańczane, nie są przecież jeszcze odpowiednio ogrzewane, jednak do wykonania niektórych prac, odpowiednia temperatura powietrza jest nieodzowna. Przenośne grzejniki przydają się w sklepikach, kioskach, warsztatach, pracowniach, komórkach czy zapleczach.

Rodzaje ogrzewania przenośnego

Wśród urządzeń, które zapewnią nam niezależne ocieplenie pomieszczenia możemy wyróżnić głównie takie, które są zasilane energią elektryczną, naftą lub gazem. Wśród elektrycznego ogrzewania przenośnego znajdziemy między innymi: grzejniki olejowe, konwektory, piecyki ceramiczne czy termowentylatory. Gazowe grzejniki mogą się od siebie różnić parametrami i sposobem emitowania powstałego ciepła. Wśród nich znajdziemy nagrzewnice, piecyki na podbłękit lub z palnikiem ceramicznym.

promiennik kwarcowy

Najtańsze ogrzewanie przenośne

Jeśli potrzebujemy przenośnego piecyka czy grzejnika, musimy zastanowić się nad parametrami oraz naszymi wymaganiami i warunkami, które panują w określonym pomieszczeniu. Należy wziąć pod uwagę jego wielkość i ocieplenie, a także charakter, w którym jest wykorzystywany. Również to, jakiej pracy oczekujemy od ogrzewania przenośnego, jest istotne. Cena zużycia gazu przy dużej wydajności piecyka jest zbliżona do zużycia energii elektrycznej przenośnych grzejników. Kosztownymi rozwiązaniami są piecyki naftowe i termowentylatory. Najtańsze zaś będą grzejniki z termostatami i programatorami czasowymi – umożliwią nam bowiem całkowitą kontrolę zużycia energii elektrycznej, gazu bądź oleju.

 

Data publikacji: 14.10.2016