Produkty

Przenośne grzejniki elektryczne

Przenośne grzejniki elektryczne

Przenośne grzejniki elektryczne umożliwiają szybkie dogrzanie wybranego pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął, a my odczuwamy chłodne poranki i wieczory, najzwyczajniej w świecie marznąc. Zobacz poniżej, jakie rodzaje ogrzewania przenośnego znajdziesz w naszych sklepach oraz czym się różnią.

Rodzaje ogrzewania przenośnego

- Konwektory – do wyboru mamy modele z przepływem powietrza naturalnym (grawitacyjnym) lub wymuszonym wentylatorem. To drugie rozwiązanie umożliwia szybsze rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Wiele urządzeń ma dwu- lub trzystopniową regulację mocy, na przykład 1000/2000 W lub 750/1250/2000 W. Zmienia się ją za pomocą pokrętła lub przełącznika. Konwektory wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia przed wilgocią nadają się również do dogrzewania łazienek.

Termowentylatory – potocznie nazywa się je farelkami. Urządzenia te wyróżnia bardzo bogata oferta rynkowa. Możemy więc kupić modele pionowe, poziome, z uchwytem ułatwiającym ich przenoszenie, do zawieszenia na ścianie, a także obrotowe o zwiększonym zasięgu działania. Część urządzeń ma zamontowane zabezpieczenie, które je wyłączy, gdy zostaną przypadkowo przewrócone. Farelki zabezpieczone przed zalaniem wodą, podobnie jak konwektory, można wykorzystać do szybkiego ogrzania łazienki.

termowentylator wieża

- Olejowe – z wyglądu przypominają tradycyjne grzejniki żeliwne. Są dość ciężkie, dlatego mają zazwyczaj kółka, które ułatwiają ich przemieszczanie. Aby ich użytkowanie było bezpieczne prawie wszystkie mają zaokrąglone krawędzie, a dodatkowo lampkę sygnalizacyjną, dzięki czemu są widoczne w ciemności.

- Promienniki – działają odmiennie niż pozostałe rodzaje grzejników przenośnych. Pobierana przez nie energia elektryczna zamieniana jest na ciepło w postaci fal promieniowania podczerwonego. W efekcie najpierw ogrzewają się ludzie oraz przedmioty znajdujące w zasięgu ich działania, a dopiero potem powietrze. Dzięki temu po bardzo krótkim czasie od włączenia urządzenia odczuwamy przyjemne ciepło.

Cenne wskazówki

- Aby dobrać moc grzejnika można orientacyjne przyjąć, że do ogrzania m2 pomieszczenia potrzebne jest 100 W. Zatem grzejnik o mocy 2000 W z powodzeniem dogrzeje pokój o powierzchni 20 m2.

- Większość elektrycznych grzejników ma specjalny wyłącznik awaryjny, który odcina prąd, gdy dojdzie do przegrzania urządzenia.  

- Grzejniki elektryczne wymagają systematycznego czyszczenia z kurzu. W przeciwnym razie dochodzi do jego przypiekania, a w pomieszczeniu podczas działania urządzenia, czuć nieprzyjemny zapach.

- Urządzenia elektryczne przydadzą się również do szybkiego wysuszenia wilgotnych ręczników. Możesz również ogrzać w ten sposób swój szlafrok - czy jest coś przyjemniejszego zaraz po kąpieli, niż otulenie się ciepłym szlafrokiem?

suszarka elektryczna

Data publikacji: 06.12.2012
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jakie prace wykończeniowe możemy wykonywać zimą?

Jakie prace wykończeniowe możemy wykonywać zimą?
To, jak wiele możemy zrobić w nowo budowanym domu, zależy od wielu czynników – również budżetu i ekipy. Jednak niektóre prace są przede wszystkim sprz...
Czytaj więcej

Nagrzewnica a wielkość pomieszczenia - jak wybrać?

Nagrzewnica a wielkość pomieszczenia - jak wybrać?
Spośród urządzeń grzewczych, które zdolne są do zwiększenia temperatury dużych powierzchni i w krótkim czasie, szczególnie popularne są nagrzewnice. P...
Czytaj więcej

Ogrzewanie i wentylacja ogrodu zimowego

Ogrzewanie i wentylacja ogrodu zimowego
Ogród zimowy, zwany też oranżerią, to bez wątpienia miejsce wyjątkowe. Możemy w nim o każdej porze roku uprawiać roślinność, a przy tym relaksować się...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Przenośne grzejniki elektryczne