LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Włókniny ścierne

Strzałka w prawo

Włókniny ścierne

Włókniny ścierne to produkt używany zarówno w branży przemysłowej, jak i w gospodarstwach domowych. Są to wyrób wykonany z włókien szklanych, syntetycznych lub naturalnych, które zostały połączone za pomocą specjalnej technologii. Włókniny te wykorzystuje się do usuwania rdzy, farby, zanieczyszczeń i innych zanieczyszczeń powierzchniowych.

Filtry

Włókniny ścierne

Włókniny ścierne to produkt używany zarówno w branży przemysłowej, jak i w gospodarstwach domowych. Są to wyrób wykonany z włókien szklanych, syntetycznych lub naturalnych, które zostały połączone za pomocą specjalnej technologii. Włókniny te wykorzystuje się do usuwania rdzy, farby, zanieczyszczeń i innych zanieczyszczeń powierzchniowych.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do elektronarzędzi

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

WŁÓKNINY ŚCIERNE DO ELEKTRONARZĘDZI

Prezentowane w tej kategorii włókniny ścierne to produkty przeznaczone do prac szlifierskich. Stworzone są z różnego rodzaju materiałów. Zasada działania opiera się na wykorzystaniu właściwości trących zastosowanych materiałów.

Włókniny ścierne pokrywane są warstwą kruszywa ściernego o odpowiedniej grubości. Mogą być także tkaniną specjalnego przeznaczenia, która sama w sobie posiada właściwości ścierne. Wykonane są w specjalnych kształtach, które ułatwiają zastosowanie włóknin w elektronarzędziach. Sprawdź naszą ofertę i spraw, aby prace szlifierskie sprawiły Ci jak najwięcej przyjemności.

WŁÓKNINA ŚCIERNA – ZASTOSOWANIE I KORZYŚCI

Prace w warsztacie i w garażu, podczas remontu oraz w ogrodzie często wymagają wyrównania i wygładzenia różnych powierzchni. Pomocne okazują się w tej sytuacji włókniny ścierne, które w połączeniu z odpowiednim sprzętem umożliwiają Ci przygotowanie wybranego podłoża do dalszego wykańczania.

Włóknina ścierna znajdzie zastosowanie podczas prac remontowych. Za jej pomocą możesz wygładzić gips na ścianie czy przygotować powierzchnię na warstwę kryjącą. Przyda się też przy obróbce drewna, usuwaniu zadziorów z desek czy elementów mebli. Specjalne rodzaje wełny pomogą Ci przy precyzyjnym czyszczeniu czy usuwaniu powłoki lakieru.

 

Większość elementów jest przygotowana do użycia w elektronarzędziach. Włóknina ścierna przygotowana w rolkach będzie pasowała do różnego rodzaju szlifierek oscylacyjnych. Włókniny w kształcie okrągłym, tak zwane krążki ścierne, zamontujesz na okrągłej tarczy szlifierki. Ponadto każdego elementu możesz używać podczas szlifowania ręcznego.

NAJLEPSZA WŁÓKNINA ŚCIERNA DLA CIEBIE

Włókniny ścierne przydają się zarówno w profesjonalnym miejscu pracy, jak i podczas majsterkowania czy odnawiania elementów domowego wyposażenia. Będą potrzebne, gdy tworzysz konstrukcje z drewna, zajmujesz się renowacją podłóg, przeprowadzasz remonty lub hobbystycznie odmalowujesz metalowe dekoracje. Pamiętaj jednak, że do różnych materiałów przydają się ścierniwa różnego rodzaju. Wybierz produkt, który będzie najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb.

Płótno ścierne z żywicowym spoiwem i ziarnem z tlenku aluminium idealnie wygładzi stal. Usunie z niej pozostałości po starej farbie i przygotuje powierzchnię na warstwę farby. Możesz zastosować ją podczas malowania przęseł płotu albo w warsztacie lakierniczym.

Natomiast wełna stalowa skutecznie usunie zanieczyszczenia z płytek lub drewnianej podłogi. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie detergenty nie są w stanie usunąć zabrudzeń. Dzięki delikatnej strukturze powierzchnia materiału nie zostanie uszkodzona.

Płótna ścierne wykonane w formie arkuszy sprawdzą się przede wszystkim podczas prac budowlanych. Za ich pomocą możesz szlifować ściany czy powierzchnie pokryte gładzią. Sprawdzą się przy odnawianiu stolarki okiennej i wszędzie tam, gdzie potrzebne będzie precyzyjne szlifowanie. Wiele produktów jest z kolei uniwersalna i doskonale sprawdzi się do czyszczenia, wygładzania, matowienia bądź polerowania rozmaitych powierzchni.

W Castoramie znajdziesz szeroki wybór włóknin ściernych, różniących się nie tylko możliwością zastosowania. Proponujemy płótna ścierne prostokątne i okrągłe, a także zawinięte na rolkę. Poszczególne produkty mają także inne wymiary i są dostępne zarówno pojedynczo, jak w kompletach.

Bardzo ważnym kryterium doboru materiału ściernego jest również jego gradacja. Aby przeprowadzić obróbkę wybranej powierzchni, potrzebujesz produktu o niskiej gradacji. Ziarenka pokrywające taką powierzchnię mają większą średnicę, ale jest ich mniej. Natomiast im większa gradacja płótna czy wełny szklanej, tym więcej drobnych ziarenek znajdzie się na takiej samej powierzchni. Zaletą tego będzie bardziej precyzyjna jest praca, a efekt wygładzenia lepszy.

U nas z łatwością zaopatrzysz się w materiał o gradacji od dwadzieścia cztery do sześćdziesiąt, oraz w produkt do szlifowania precyzyjnego o gradacji od sto pięćdziesiąt do sześćset. Potrzebujesz włókniny ściernej do pracy na mokro, wyposażonej w rzep do mocowania albo o dużej elastyczności? Odwiedź najbliższy market Castorama lub przejrzyj naszą ofertę online, a z pewnością znajdziesz produkt dla siebie.