Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Domki ogrodowe i wiaty

Strzałka w prawo

Domki ogrodowe

Strzałka w prawo

Domki ogrodowe

Domki ogrodowe to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni w ogrodzie. Decydując się na taki zakup, można stworzyć przestrzeń relaksu, miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi czy pomieszczenie do pracy. Domki ogrodowe oferowane przez sklep Castorama są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i trwałe.

Filtry

Domki ogrodowe

Domki ogrodowe to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni w ogrodzie. Decydując się na taki zakup, można stworzyć przestrzeń relaksu, miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi czy pomieszczenie do pracy. Domki ogrodowe oferowane przez sklep Castorama są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i trwałe.

16 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Domki ogrodowe i wiaty

Wyświetlanie 16 z 16 produktów

Domki – rozwiązanie do Twojego ogrodu i na działkę rekreacyjną

Domki ogrodowe stanowią idealne miejsce wakacyjnego wypoczynku w ogrodzie. Mogą być także elementem architektury ogrodowej i podkreślać subtelny urok roślin ozdobnych. Domek ogrodowy to miejsce, w którym możesz schronić się przed letnim deszczem, silnym wiatrem, a także intensywnym słońcem. Najczęściej spotykane są domki drewniane, metalowe, a także z tworzywa sztucznego.

Masz już małe domki, w których ukryjesz się przed deszczem? Nie zapomnij o wybraniu na posesji miejsca na szopę narzędziową. To właśnie w niej przechowasz przedmioty, na które zabrakło miejsca w przydomowym garażu. Szopę narzędziową wykorzystasz nie tylko przy domu, lecz także na działce rekreacyjnej, jeśli jedyną zadaszoną przestrzenią jest altanka i brakuje Ci półek na akcesoria, które powinny być chronione przed działaniem warunków atmosferycznych. W naszym asortymencie znajdziesz ogrodowe domki popularnych marek, które są doświadczone i od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców. Są to na przykład Blooma, Curver czy Keter.

Wybierz spośród wielu rodzajów domków

W naszym asortymencie znajdziesz rozmaite domki ogrodowe – różnią się wielkością i wykorzystanym do produkcji materiałem. Wiele osób decyduje się na model z naturalnego surowca, który pozytywnie wpłynie na aranżację przestrzeni przed domem. Domki narzędziowe drewniane zapewnią Ci przyjemny chłód podczas letnich upałów, a w okresie zimowym dobrze ochronią przed utratą ciepła. Wystarczy, że je pomalujesz, żeby dopasować ich wygląd do wymarzonego wystroju ogrodu. W tym celu zastosuj impregnat. Przy okazji zmiany koloru stworzysz na domku powłokę zabezpieczającą przed działaniem różnych czynników atmosferycznych. Malowanie impregnatem trzeba powtarzać co jakiś czas, żeby zachować właściwości preparatu.

Domek narzędziowy wykonany z metalu charakteryzuje się odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Konstrukcja jest bowiem zabezpieczona przed rdzewieniem. Domek na narzędzia z tworzywa sztucznego występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwiej jest go dopasować do konkretnej ogrodowej aranżacji.

Domek narzędziowy rozwiąże Twoje problemy z niewielką ilością miejsca w garażu. Wszystkie akcesoria, które chcesz mieć pod ręką – na przykład do pracy w ogrodzie – umieścisz w szopie. Możesz schować w niej kosiarkę, ziemię czy donice, które planujesz w najbliższym czasie wykorzystać do udekorowania tarasu. Odstawisz tam również zakupione kwiaty, które chcesz przesadzić do innych pojemników. Domek sprawdzi się również jako miejsce na nasiona i cebulki.

Domek na narzędzia może pełnić też inne funkcje. Konstrukcja w większym rozmiarze, na przykład drewniana, doskonale sprawdzi się w roli warsztatu. Jeśli samodzielnie tworzysz meble i inne projekty, z pewnością potrzebujesz miejsca, w którym przeprowadzisz szlifowanie czy postawisz pomalowane krzesło do wyschnięcia. Domek narzędziowy sprawdzi się w tym celu doskonale. Możesz też składować w nim meble, które czekają na odnowienie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zachować porządek w garażu.

Domek narzędziowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najważniejszym elementem, na który musisz zwrócić uwagę, jest wielkość domku. Na zabudowanej działce rekreacyjnej nie zmieści się zbyt duża szopka narzędziowa, jednak mniej przestronna także pozwoli Ci zagospodarować przestrzeń i uporządkować potrzebne przedmioty w taki sposób, żeby nie niszczyły aranżacji działki. Wystarczy, że rozmieścisz w schowku wygodne półki, na których znajdzie się miejsce na narzędzia, na przykład ręczny opryskiwacz, konewki, młotek czy nożyczki. Pozostałą przestrzeń wykorzystasz na nieco większe gadżety – szopka narzędziowa posłuży Ci na grabie oraz kosiarkę. Domki narzędziowe z drewna wykorzystasz również w inny sposób, jeśli na Twojej działce brakuje miejsca, w którym można skryć się w czasie niepogody.

Twoja działka rekreacyjna jest pusta, a chcesz szybko zagospodarować ją niewielkim kosztem, żeby spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu? Sprawdź domki działkowe o większych rozmiarach. Posłużą Ci jako szopa na narzędzia, ale także na meble, które chcesz ochronić przed deszczem. Możesz w nich także ustawić ławkę, żeby skryć się podczas ulewy. Domki ogrodowe drewniane zastąpią altankę, jeśli zabrakło Ci czasu na jej skonstruowanie, a sezon dobiega już końca. Wystarczy, że ustawisz w nich siedziska i stoliki, żeby w czasie niesprzyjającej pogody skorzystać z zadaszonej konstrukcji.

Drewniana szopa na narzędzia posłuży Ci nie tylko na działce rekreacyjnej, lecz także przy domu. Jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie masz garażu lub jest on niewielki i mieści wyłącznie jeden samochód. Duże domki ogrodowe z drewna fantastycznie sprawdzą się jako warsztat – ustawisz w nich wszystkie potrzebne narzędzia, które bez trudu znajdziesz dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni w schowku. Będą też idealną przestrzenią do przechowania mebli ogrodowych, które nie mogą pozostać na dworze zimą. Duże domki ogrodowe z drewna mają dwuspadowy dach, dzięki czemu woda na nich nie zalega. W takim schowku bez obaw ukryjesz grill, na który zabrakło miejsca w niewielkim garażu.

Poszukujesz nieco mniejszego modelu? Sprawdź domki ogrodowe wykonane z polipropylenu, który charakteryzuje się wytrzymałością. To tworzywo sztuczne zapewni Ci brak problemów z wilgocią – schowek jest przed nią dodatkowo zabezpieczony dzięki wbudowanemu panelowi wentylacyjnemu. Umożliwia on cyrkulację powietrza. Szopa na narzędzia z metalowymi zawiasami będzie idealnym miejscem do przechowywania rowerów lub ogrodowych narzędzi, na przykład łopaty, konewek czy wiader.

Twoja pociecha marzy o niewielkim domku, ale brakuje Ci czasu, żeby wykonać go samodzielnie? Wykorzystaj dostępne w naszym asortymencie domki ogrodowe z polipropylenu. Mają niewielkie rozmiary, ale dzięki oknom są wyjątkowo funkcjonalne i z pewnością spodobają się dziecku. Wnętrze schowku zagospodarujesz według własnego pomysłu oraz oczekiwań pociechy. Możesz umieścić w nim polipropylenowy dywan, który jest odporny na wilgoć oraz łatwy do utrzymania w czystości.

Nie chcesz przejmować się koniecznością impregnowania co jakiś czas drewnianego domku? Wybierz model wykonany ze stali, który charakteryzuje się stabilnością i wytrzymałością. Modele dostępne w naszej ofercie sprawdzą się zarówno przed domem, jak i na działce rekreacyjnej. Posłużą Ci jako wygodny domek narzędziowy na taczki, grabie czy nieużywane doniczki, ale mogą również pełnić funkcję przydomowego warsztatu, w którym przeprowadzisz niewielkie prace, na przykład malowanie własnoręcznie wykonanych mebli. Będą też idealną przestrzenią na rowery, jeśli nie masz na nie miejsca w garażu.

Kiedy wybierasz domek narzędziowy, zwróć uwagę na drzwi. W niektórych modelach są one przesuwne. To wiele ułatwia, jeśli chcesz, żeby szopa na narzędzia miała tak naprawdę inne przeznaczenie i służyła Ci jako miejsce, w którym schowasz meble ogrodowe. Wprowadzenie ich do domku będzie łatwiejsze dzięki podwójnym drzwiom przesuwnym.