Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Kamienie ozdobne

Strzałka w prawo

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swoją architekturę ogrodową. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór kamieni ozdobnych, które nada Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru.

Filtry

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swoją architekturę ogrodową. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór kamieni ozdobnych, które nada Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru.

AS_taras_balkonAS_taras_balkonAS_taras_balkonAS_taras_balkon

Kupon o wartości 100 zł na kolejne zakupy za każde wydane 500 zł na podłogi na balkon i taras. Akcja obowiązuje w sklepach stacjonarnych Castorama, Castorama Smart, Castorama Express, Brico Depot i na castorama.pl od 24.05 do 1.06.2024 r. lub do wyczerpania zapasów. Wartość nagrody nie może przekraczać 2000 zł. Szczegóły promocji w regulaminie na castorama.pl w zakładce Regulaminy.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kostki i płyty chodnikowe

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Funkcjonalna dekoracja, czyli kamienie ozdobne do ogrodu

Kształtując swój teren zielony oraz posesję, możesz łatwym sposobem urozmaicić przestrzeń, odpowiednio aranżując rabaty czy wprowadzając ciekawe elementy architektury. Nie potrzebujesz do tego wymyślnych rozwiązań, które jednocześnie będą wiązały się z dużymi kosztami wykonania. Popularne i od lat znane w ogrodnictwie kamienie i galanteria betonowa będą pełniły ważną funkcję w Twoim ogrodzie czy na działce – mogą je dekorować, a jednocześnie tworzyć użytkowe sfery, takie jak alejki czy warstwy drenażowe dla kwiatów.

W sieci hipermarketów budowlanych Castorama znajduje się duży wybór akcesoriów przydatnych w pielęgnacji i projektowaniu terenów zielonych, dzięki czemu znajdziesz w nich również kamienie ozdobne do ogrodu. Wśród artykułów ogrodniczych dostępny jest grys ozdobny. Tego rodzaju kruszywo to nic innego jak bardzo drobne kamyczki. Wyróżniają się przede wszystkim ze względu na trwałość oraz wysokie walory estetyczne. Ich faktura jest kanciasta i chropowata.

Drugi rodzaj to zwykłe, ale ozdobne kamienie. Nazywane są również otoczakami. Jeśli spotkasz się z tą nazwą, możesz nabrać pewności, że kupujesz właściwy produkt. Cechą charakterystyczną jest bardzo gładka powierzchnia. Ich obróbka jest tak naturalna i dopracowana, aby uzyskać efekt kamieni wygładzonych przez nurt rzeki. Oprócz tego dostaniesz także zwykły żwir ogrodowy o najmniejszych ziarenkach i sypkiej fakturze. Zastosowanie produktów uzależnione jest bezpośrednio od terenu oraz funkcji, jaką mają spełniać.

Nowa technologia produkcji pozwala na uzyskanie niezwykle mocnego i efektownego materiału. W efekcie możesz przebierać w różnych fakturach, które dopasujesz do wielkości alejki, ścieżki i doniczki. Oprócz tego dostępne są także różne opcje kolorystyczne. Od naturalnych odcieni, które występują w naturze, po ekstrawaganckie i barwne odcienie, na przykład żółci, zieleni lub czerwieni.

W naszych sklepach możesz nabyć zarówno marmurowy grys do ogrodu, jak i granitowy, co pozwoli Ci wybrać ten, który najlepiej pasuje do wyglądu Twojej posesji.

Kamienie ozdobne do ogrodu – jak je wykorzystać?

Branża ogrodnictwa daje szerokie możliwości aranżacji strefy zieleni. Materiały takie jak kamień do ogrodu, czy żwir będą ozdabiać wybrany metraż przez długie lata. Ich kolorystyka oraz faktura będą ostatnim szlifem w wypełnieniu przeróżnych elementów. W ten sposób w łatwy sposób zasłonisz np. delikatny mech oraz zbitą glebę. Wśród nich dostępne są między innymi grys ogrodowy i keramzyt ogrodniczy, które mogą być przez Ciebie wykorzystane na wiele różnych sposobów. Kamienie przydadzą Ci się do kształtowania ogrodu skalnego czy dekoracji rabat na podjeździe. Przy ich pomocy wykończysz także przestrzeń wokół kwiatów, krzewów oraz roślin doniczkowych.

Kamienie ozdobne nadają się do wytyczania ścieżek w ogrodzie. Dzięki temu droga będzie zawsze jednolita, a ewentualne opady nie będą powodowały żłobienia kolein w mokrym gruncie lub na trawie. Dodatkowo kamienie zapewniają także znacznie lepsze odprowadzanie wody do gleby. Nie tylko jest ona lepiej nawilżona, ale też deszcz nie będzie stał na ścieżce. Materiał będzie delikatnie filtrował wodę i dostarczał ją do podłoża. Zapobiegnie także przed nadmiernym wysypywaniem ziemi np. na kostkę brukową lub trawę.

Kamienie ozdobne, których użyjesz do dekoracyjnego zapełnienia wolnych przestrzeni między roślinami, utrudniają wzrastanie chwastom. W ten sposób unikniesz nadmiernego stosowania środków, które mogłyby też mieć wpływ na prawidłowy rozrost właściwych korzeni rośliny ozdobnej.

Wybierz odpowiedni rodzaj kamieni ozdobnych

Teren wykończony przy pomocy kamieni, grysu oraz żwiru wydaje się bardzo estetyczny. Tak też jest w rzeczywistości. Jak jednak dobrać odpowiedni rodzaj materiału do konkretnego terenu? Powyżej zostały opisane sposoby wykorzystania, ale nie warunkują one powodzenia, jeżeli nie zastanowisz się nad dokładnym wyborem kolorystyki oraz fakturą.

Podczas wyboru kamieni ozdobnych, weź pod uwagę ich rozmiar. Największą frakcją odznaczają się łupek ozdobny oraz otoczak ozdobny, którego średnica może mieć zaledwie kilka milimetrów lub centymetrów. Do usypania ścieżki lub podjazdu również może posłużyć Ci większa frakcja. Pamiętaj, że im mniejsza jest przestrzeń i rośliny, tym lepiej sprawdzą się mniejsze frakcje.

Jaki kolor będzie odpowiedni do Twojego ogrodu? Aby nie zaburzyć kolorystyki zieleni, kwiatów oraz samej elewacji domu najlepiej sprawdzi się odcień szarości, czerni lub bieli. Kolorowe wersje o mniejszych średnicach mogą być ciekawym uzupełnieniem domowych kompozycji kwiatowych np. kaktusów oraz innych roślin zielonych.

Drugim rodzajem w sam raz na ścieżki jest żwir do ogrodu. Wielkość ziarenek jest na tyle mała, że materiał po czasie staje się zbity i tworzy zwartą strukturę. Tę zaletę wykorzystasz przy budowie podjazdu przed domem lub firmą, gdzie teren będzie bardzo silnie eksploatowany. Oprócz tego żwir ozdobny może być także ciekawą opcją do obsypania roślin.

Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie różnych frakcji. Jeżeli lubisz duże kamienie, ale obawiasz się mocnych prześwitów, możesz wypełnić je drobniejszym żwirem o podobnej kolorystyce. W ten sposób dobrze prezentuje się kora kamienna. Oryginalnym pomysłem będzie także warstwowe ułożenie grysu, kamieni oraz żwiru o różnych odcieniach. Tę metodę zastosujesz także w przypadku obsypywania roślin.