Jakie oświetlenie podszafkowe będzie najlepsze? Zobacz nasze porady

Z oświetleniem podszafkowym spotkasz się przede wszystkim w kuchni, w której odpowiednio oświetlony blat roboczy jest elementem niezbędnym podczas wykonywania codziennych obowiązków. Oświetlenie podszafkowe występuje w różnych formach. Jaki masz wybór w tym zakresie?

Jak oświetlić blat kuchenny?

Oświetlenie blatu to jedna z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę podczas urządzania kuchni. Zastosowane technologie i produkty powinny cechować się energooszczędnością i długotrwałą żywotnością – nie bez znaczenia jest także estetyka zastosowanych opraw. Nowoczesne lampki podszafkowe przeznaczone do montażu pod wiszącymi segmentami kuchennymi właśnie takie są – pobierają niewielkie ilości prądu, mogą działać nawet przez wiele lat, a ponadto pozwalają na stylowe urządzenie przestrzeni.

Półka oświetleniowa GoodHome Caraway 600 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway 600 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway 600 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway 600 mm

Diody LED – wiodące oświetlenie podszafkowe

Oświetlenie LED do kuchni podszafkowe ma wiele zalet. Należy do najbardziej żywotnych i ekonomicznych, a przy tym daje wiele możliwości zaaranżowania przestrzeni. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należy listwa LED podszafkowa umieszczona na elastycznej taśmie. Tego typu oświetlenie pod szafki kuchenne można zamontować pod meblami bez potrzeby wiercenia. Do wyboru mamy diody emitujące światło w różnych barwach – jeśli zdecydujesz się na zestaw wyposażony w specjalny sterownik, zyskasz możliwość regulowania barwy światła i jego natężenia, dzięki czemu dopasujesz oświetlenie do bieżących potrzeb i stworzysz w pomieszczeniu określony klimat.

Oprawy świetlówkowe

Świetlówki są oszczędne i trwałe – z tego powodu często stosowane są jako oświetlenie podszafkowe. Spośród nich należy jednak wybierać wyłącznie modele renomowanych producentów, bo tylko one dają gwarancję długotrwałej użyteczności. Najlepsze świetlówki szybko się rozświetlają, a także mogą być używane w połączeniu ze ściemniaczami. Oprawy świetlówkowe stosowane w roli oświetlenia podszafkowego mają najczęściej podłużną formę – jako źródło światła stosuje się w nich świetlówki liniowe. Niektóre z takich opraw wyposażone są we włącznik, który ułatwia sterowanie oświetleniem.

Oświetlenie halogenowe

W oświetleniu podszafkowym jako źródło światła wykorzystuje się także halogeny. Są trwalsze i oszczędniejsze w porównaniu do tradycyjnych żarówek, jednak warto wybierać te, które określane są mianem energooszczędnych. Ich zaletą jest to, że bardzo dobrze oświetlają przestrzeń, emitując przyjemne światło i wiernie oddając rzeczywiste kolory. Oprawy halogenowe dostępne są w różnych formach – mogą przyjmować postać listew wyposażonych w kilka źródeł światła, opraw z pojedynczą żarówką lub oczek, których montaż wymaga nawiercania w meblach otworów. W ostatnim przypadku konieczność ich montażu dobrze jest uwzględnić już na etapie zamawiania mebli kuchennych, jeśli mają być wykonane na wymiar.

Oświetlenie podszafkowe do kuchni – jaki wariant wybrać?

Aranżując kuchnię, warto w przemyślany sposób zastosować oświetlenie. Główna lampa wisząca zazwyczaj nie wystarcza, z kolei na modele podłogowe czy stołowe brakuje tu miejsca. Rozwiązaniem jest właśnie oświetlenie podszafkowe – LED, świetlówkowe bądź halogenowe. Który wariant będzie dla Ciebie najkorzystniejszy?

Półka oświetleniowa GoodHome Caraway 500 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway 500 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway 500 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway 500 mm

Każde w przedstawionych wyżej rozwiązań ma swoje zalety – jeżeli jednak oprócz funkcjonalności zależy Ci także na estetycznym wymiarze aranżacji, zwróć szczególną uwagę na produkty wykonane w nowoczesnej technologii LED. Taśmy i oczka prezentują się znacznie ciekawiej niż tradycyjna podłużna świetlówka. Co więcej, dzięki możliwości sterowania światłem są wielofunkcyjne – zapewnią Ci doskonałe warunki do przygotowania posiłku, zaś wieczorem pomogą zbudować nastrojowe oświetlenie mieszkania. Takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne szczególnie w przypadku kuchni otwartej na salon.

Lampka podszafkowa na miarę Twoich potrzeb

Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać do oświetlenia blatu roboczego w kuchni? Lampka podszafkowa GoodHome Caraway to alternatywa godna polecenia. Jej konstrukcja idealnie pasuje do wiszących szafek kuchennych z tej samej serii. Montaż jest wyjątkowo prosty – dzięki temu w kilka chwil zyskasz optymalne oświetlenie, które będzie obejmowało nie tylko blat pod szafką, ale także jej wnętrze. To doskonały sposób na wyeksponowanie przeszklonej witryny z elegancką zastawą stołową.

Źródła światła umieszczane w podstawach szafek GoodHome Caraway zostały wykonane w technologii LED, która oferuje możliwość zmiany temperatury barwowej w zależności od potrzeb. Zintegrowane z oprawami diody wyróżniają się żywotnością i niewielkim poborem energii, dzięki czemu pracy oświetlenia podszafkowego nie odczujesz w rachunkach.

Półka oświetleniowa GoodHome Caraway600 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway600 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway600 mmPółka oświetleniowa GoodHome Caraway600 mm

Dlaczego jeszcze warto wybrać oświetlenie podszafkowe GoodHome Caraway?

Energooszczędność i kompatybilność z szafkami należącymi do tej samej serii to nie jedyne atuty oświetlenia podszafkowego GoodHome Caraway. Produkty z tej linii oferują Ci przede wszystkim komfort na co dzień. Jedną z zalet, które docenisz w codziennym biegu, jest automatyczne włączanie i wyłączanie światła dzięki czujnikom ruchu. Odpowiednio machając dłonią, możesz także zmienić barwę emitowanego światła lub je zgasić. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy masz mokre ręce – zapomnij o wiecznie zabrudzonych przełącznikach!

Oświetlenie podszafkowe GoodHome Caraway zapewnia również bardzo estetyczny wygląd intalacji. Jeżeli drażni Cię widok wystających zza szafki kabli, z pewnością docenisz rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w ramach tej serii. Wszystkie nieestetyczne elementy są ukryte za tylnym panelem – w ten sposób w jednym segmencie zamontujesz maksymalnie 5 źródeł światła.

Półka podświetlana GoodHome Caraway 80 cmPółka podświetlana GoodHome Caraway 80 cmPółka podświetlana GoodHome Caraway 80 cmPółka podświetlana GoodHome Caraway 80 cm

Wybierając produkty oświetleniowe GoodHome Caraway, zyskujesz przede wszystkim gwarancję jakości. Doskonałe parametry techniczne sprawiają, że nie musisz martwić się o uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania kuchni. Wysoka klasa IP skutecznie zabezpiecza źródła światła przez przypadkowym zalaniem, zaś dziesięcioletnia gwarancja producenta zapewnia bezawaryjną eksploatację przez długi czas.

Data publikacji: 01.12.2016