Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie zewnętrzne

Strzałka w prawo

Lampy ogrodowe

Strzałka w prawo

Kinkiety ogrodowe

Strzałka w prawo

Kinkiety ogrodowe

Kinkiety ogrodowe to doskonały sposób, aby ozdobić i oświetlić twoje podwórko czy ogród. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór różnych stylów i kolorów kinkietów, które idealnie pasują do twojego gustu i stylu aranżacji.

Filtry

Kinkiety ogrodowe

Kinkiety ogrodowe to doskonały sposób, aby ozdobić i oświetlić twoje podwórko czy ogród. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór różnych stylów i kolorów kinkietów, które idealnie pasują do twojego gustu i stylu aranżacji.

115 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Lampy ogrodowe

Wyświetlanie 24 z 115 produktów

Załaduj więcej

Kinkiety ogrodowe – oświetlenie tarasu i terenu wokół domu

Oświetlenie zewnętrzne jest równie ważne, jak źródła światła, z których korzystasz wewnątrz budynków. Jednak jego wybór, a także montaż często nastręcza znacznie więcej trudności niż lampy montowane w domu. Trudności wynikają nie tylko z braku sufitu, do którego można przymocować oświetlenie sufitowe. Również brak bezpośredniego dostępu do sieci energetycznej stanowi nierzadko problem, który należy umiejętnie rozwiązać.

Kinkiety ogrodowe to jedno z dostępnych rozwiązań. Są to lampy, które można przymocować do ściany. Dzięki temu nadają się do oświetlenia terenu wokół domu. Będą przede wszystkim idealnym dodatkiem do tarasu. Zamocowane na ścianie są w stanie wytworzyć dużo światła i zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo po zmroku.

Kinkiety ogrodowe doskonale sprawdzają się jako najważniejsze oświetlenie terenu tuż przy budynku. Równocześnie jednak nie zdołasz zamontować ich bezpośrednio w ogrodzie. Na tarasie czy na ganku z kolei będą idealnym wyborem. Pomogą Ci oświetlić drzwi wejściowe i w ten sposób bez problemu otworzyć je kluczem wieczorem i nocą.

Te praktyczne produkty działają na zasilanie z sieci lub wewnętrzne akumulatory. Są również dostępne w wielu wzorach, kolorach czy o różnej mocy. Dlatego też kinkiety ogrodowe w odpowiedniej liczbie są w stanie skutecznie rozwiązać problem braku oświetlenia w najbliższym otoczeniu Twojego domu lub budynku użyteczności publicznej. Będą nie tylko praktycznym dodatkiem, ale też bardzo estetycznym sposobem na podkreślenie fasady lub tarasu.

Funkcjonalne lampy tarasowe – kinkiety

Kinkiety ogrodowe są dostępne w wielu wariantach. Dotyczy to ich wzoru, materiału wykonania czy też wielu innych parametrów technicznych. W zależności od ogólnego wyglądu budynku i własnych preferencji możesz wybierać modele o nowoczesnym, a także o tradycyjnym czy wręcz minimalistycznym wyglądzie. Przy tym design niekoniecznie musi odpowiadać możliwościom, jakie dają te produkty. Nawet w lampach o starodawnym wyglądzie może ukrywać się nowoczesna technologia LED.

Lampy tarasowe kinkiety są również dostępne w wersji bezprzewodowej oraz zasilanej z sieci. Pozwala to dopasować sposób ich montażu do aktualnych możliwości aranżacyjnych w danym budynku. Bezinwazyjny montaż docenią szczególnie Ci, którzy nie planują dużej przebudowy na potrzeby zamontowania oświetlenia zewnętrznego.

W ramach tej kategorii znajdziesz produkty, które zachwycają wyglądem. Tworzą wyjątkową dekorację, a przy tym dbają o Twoje bezpieczeństwo po zmroku. Ułatwiają także korzystanie z tarasu lub z ogrodu wieczorem i nocą.

Zapoznaj się z dużym wyborem dostępnych lamp zewnętrznych i wybierz kinkiet ogrodowy, który zachwyci Cię wyglądem oraz funkcjami czy też mocą.

Solarne kinkiety zewnętrzne

Szukasz sposobu na stworzenie funkcjonalnego oświetlenia budynku? Jest to niewielkie wyzwanie, jeśli na zewnątrz zostały poprowadzone przewody, pod które możesz podłączyć lampy tarasowe kinkiety zasilane sieciowo. W przeciwnym jednak wypadku masz dwa wyjścia: ingerencje w sieć energetyczną lub zamontowanie produktów zasilanych solarnie.

Kinkiet ogrodowy LED zasilany solarnie działa dzięki wbudowanej baterii. Aby jednak mogła ona zasilać źródło światła w nocy, konieczne jest jej naładowanie. Odbywa się ono bezprzewodowo w ciągu dnia. Specjalnie stworzony panel słoneczny przechwytuje promienie UV i dzięki nim ładuje kinkiet ogrodowy zewnętrzny.

Kinkiety solarne ogrodowe są przeważnie wyposażone w czujnik zmierzchu. Oznacza to, że uruchamiają się samoistnie, gdy ilość promieni słonecznych na zewnątrz spada poniżej pewnego poziomu. Dzięki temu nie musisz pamiętać o uruchomieniu kinkietu. Sam to zrobi, zaoszczędzając przy okazji zgromadzoną w ciągu dnia energię.

Kinkiety ogrodowe zasilane solarnie charakteryzują się zazwyczaj czasem pracy do około ośmiu godzin. Jedynie nieliczne produkty są wyposażone w pojemniejsze akumulatory. Z tego względu w okresie jesieni i zimy nie są zbyt praktycznym rozwiązaniem. Nie tylko ich ładowanie jest wtedy utrudnione. Również czas pracy pozostawia sporo do życzenia.

Nadal jednak lampa ogrodowa kinkiet solarna jest dobrym wyborem, gdy nie chcesz lub nie masz możliwości podłączenia oświetlenia do sieci energetycznej o stałym prądzie.

Kinkiety zewnętrzne sieciowe

Kinkiety zewnętrzne sieciowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zapewniają dostęp do światła niezależnie od ilości promieni słonecznych w ciągu dnia, od czasu pracy czy też pory dnia lub nocy. O tym, kiedy takie kinkiety mają świecić, decydujesz samodzielnie. Z tego względu kinkiety są polecane wszędzie tam, gdzie potrzebujesz pewnego światła o stałej mocy świecenia.

Te produkty przeważnie są wykonane w technologii LED. Dzięki temu wykazują dużą żywotność. Są również energooszczędne. Dlatego nawet zamontowanie kilku kinkietów nie spowoduje znacznego zwiększenia rachunków za energię elektryczną.

Kinkiety ogrodowe sieciowe są zasilane prądem o napięciu 220–240 V, który jest charakterystyczny dla większości standardowych sieci energetycznych montowanych w budynkach. Do ich uruchamiania potrzebny jest kontakt, który pozwala na łatwe i szybkie zapalenie lub zgaszenie kinkietu.