Produkty

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebnych w danej chwili akcesoriów. Aby wszystko mieć pod ręką, możemy zastosować łatwe i szybkie rozwiązanie, montując półki łazienkowe na przyssawki. Kiedy te podręczne półki mogą nam się przydać?

półki do łazienki na przyssawkiPomysł na zagospodarowanie kątów w łazience

Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca na środki czystości, możemy wykorzystać niezagospodarowany kąt w łazience. Półki możemy zamontować na każdej wysokości do płytek ceramicznych lub szklanych powierzchni, dzięki czemu dopasujemy przenośne meble do swoich potrzeb. Nie musimy się martwić, że element zniszczy podłoże podczas demontażu, ponieważ półki przytwierdza się w sposób bezinwazyjny – do ich montażu nie trzeba używać wkrętów, gwoździ ani innych mechanicznych mocowań. Narożna konstrukcja umożliwia funkcjonalne wykorzystanie wąskiego miejsca w rogu pomieszczenia.

Półka na kosmetyki pod prysznic

Butelki poustawiane w zasięgu ręki sprawią, że kąpiel pod prysznicem będzie bardziej komfortowa – nie musimy schylać się po kosmetyki i przybory kąpielowe. Metalowy koszyczek powinien mieć odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią, aby nie ulegał korozji. Półki pod prysznic mogą być też wykonane z plastiku lub szkła. Warto upewnić się podczas zakupu, czy element można przytwierdzać do powierzchni bezpośrednio narażonej na wilgoć, aby od niej nie odpadła pod wpływem wody.

Dodatkowy regał, kiedy odwiedzają nas goście

Półkę na przyssawki można mocować do ściany wielokrotnie. Jej montaż to świetne rozwiązanie, gdy brakuje nam regału na kosmetyki dla gości. Wtedy montujemy półkę do ściany w kilka sekund i rozwiązanie gotowe – goście mogą wygodnie poukładać potrzebne akcesoria. Gdy nie będzie już potrzebna, łatwo ją przeniesiemy do innego pomieszczenia, np. do pralni, gdzie może nam służyć do przechowywania drobnych akcesoriów do porządkowania.

Półka na dziecięce kosmetyki i zabawki narożna półka na przyssawki

Koszyczki i półki, które posiadają przyssawki sprawdzą się dobrze jako przegródki na dziecięce zabawki i kosmetyki. Możemy zainstalować je nisko nad wanną, aby dziecko miało łatwy dostęp do kąpielowych zabawek. Lub odwrotnie – gdy nie chcemy, aby malec dosięgał kosmetyków, zamontujmy półkę poza zasięgiem jego dłoni.

Porządek w szafce i szufladzie

Koszyki na przyssawki możemy zamontować też w środku regałów łazienkowych, np. do wewnętrznej strony ich drzwiczek. Pozwolą łatwo uporządkować przybory kosmetyczne, takie jak szczotki i pędzle do makijażu. Jeśli zastosujemy je w szufladach, łatwo wyszukamy mniejsze elementy, takie jak tusz do rzęs czy maszynka do golenia, i zapanujemy nad bałaganem.

Półki na przyssawki są proste do zamontowania, zapewniają dodatkowe miejsca i są dostępne w wielu rozmiarach, więc łatwo wybierzemy coś dla siebie.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sposoby montażu półek łazienkowych

Sposoby montażu półek łazienkowych
Podczas urządzania łazienek często spotykamy się z problemem, jakim jest brak miejsca do przechowywania przedmiotów. Często w tego typu pomieszczeni...
Czytaj więcej

Półki pod prysznic – inne zastosowanie niż w łazience

Półki pod prysznic – inne zastosowanie niż w łazience
Półki łazienkowe to praktyczne elementy wyposażenia wnętrza. Osobną grupę tego typu produktów stanowią półki po prysznic. Jakie m...
Czytaj więcej

13 pomysłów na przechowywanie w małej łazience

13 pomysłów na przechowywanie w małej łazience
Małe łazienki sprawiają wiele trudności w ich funkcjonalnym urządzeniu. Może nam się nawet wydawać, że w takim pomieszczeniu nie znajdziemy miejsca na...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?