Produkty

Środek do usuwania silikonu Ceresit 80 ml

Kliknij aby powiększyć

Środek do usuwania silikonu Ceresit 80 ml

Marka: Ceresit

Marka: Ceresit

Kod: 924920

|
 • szybkie i skuteczne usuwanie pozostałości uszczelniaczy
 • możliwość stosowania na różnych powierzchniach
 • szybszy i łatwiejszy sposób niż ręczne usuwanie silikonu
Prezentowany preparat służy do usuwania resztek starych uszczelek w łazience i przygotowuje podłoże na przyjęcie nowej warstwy silikonu. Nadaje się do stosowania na armaturze łazienkowej i płytkach ceramicznych bez ryzyka wystąpienia odbarwień. Pozwala odświeżyć wygląd łazienki i pozbyć się z niej szkodliwych grzybów i pleśni zalegających na starym silikonie.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

21.5 cm

Wysokość opakowania

12 cm

Szerokość opakowania

3 cm

Waga brutto

0.08 kg

Pojemność opakowania

0,08 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

płytki ceramiczne, powierzchnie plastikowe, metalowe, szklane i lakierowane

Parametry indywidualne

Marka

Ceresit

Seria

CS 6

Informacje dodatkowe

czas schnięcia: 2-3 h

Nr referencyjny

2255418

Parametry fizyczne i wizualne

Składniki

zawiera wodorofosforan bis (2-etyloheksylu) i łatwopalne substancje stałe
Silikonowe uszczelnienia wokół wanny czy prysznica z czasem mogą ulec wykruszeniu lub zostać zaatakowane przez grzyby i pleśń. Taki silikon powinieneś jak najszybciej usunąć i zastąpić nowym, ponieważ nie tylko źle wygląda, ale i może negatywnie wpływać na Twoje zdrowie. Starych uszczelek pozbędziesz się za pomocą nożyka oraz prezentowanego środka do usuwania silikonu. Substancja charakteryzuje się silnym działaniem, a jednocześnie nadaje się do stosowania na armaturze łazienkowej oraz płytkach ceramicznych, bez ryzyka uszkodzenia czy odbarwienia. Przynosi natychmiastowe rezultaty i przygotowuje podłoże do kolejnego etapu, czyli kładzenia nowej warstwy silikonu. Jeśli kompletujesz akcesoria, które pozwolą Ci samodzielnie usunąć stary silikon w łazience, koniecznie sprawdź ofertę Castoramy.
Ocena
5 komentarzy
02.03.2020
Polecam ten produkt . Próbowałem wielu preparatów, jednak żaden nie poradził sobie z resztkami silikonu na na matowych ,nierównych płytkach. Preparat jednak należy nanieść i pozostawić na dłuższy czas. Na szorskim podłożu należy bardziej docierać. Jest super
19.01.2020
Preparat bardzo dobrze usuwa silikon ale ma podstawowy minus - niestety trwale uszkadza cementowe fugi. Można było dosłownie wydłubywać fugi paznokciem i druga sprawa to białe fugi zatłuszczone tym preparatem na maxa (preparat pachnie naftą). Niestety ani spirytus ani nawet domestos i soda z wodą utlenioną nie dały rady doczyścić tych fug.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią. Cieszymy się, że preparat sprawnie usuwa silikon. Jednak bardzo zasmuciła nas informacja o cementowych fugach. Przekażemy treść Pana(i) komentarza osobom odpowiedzialnym za produkty z działu Budowlanego celem weryfikacji i ustalenia przyczyn tego stanu rzeczy.

16.12.2019
Podczas nakladania sylikonu umazałem sobie kafelki. Bylo zbyt pozno żeby normalnie to przetrzeć. Kupilem owy produkt i WOW. Zamienia silikon albo w proszek (przy mniejszej warstwie) albo cos na wzor żelatyny. Tylko przetrzeć i nie ma sladu.
11.10.2019
Działa. Resztki silikonu rozmiękczonego przez grzyb usunął minutę po nałożeniu.
03.06.2019
Mieliśmy w domu niezliczoną ilość źle położonego silikonu. Przeganiajac nieudolną ekipe pozostało nam szukać jakiegoś rozwiązania i szczęśliwie trafiliśmy na ten środek.
Polecam. Bardzo dobrze sobie radzi z silikonami. Wystarczy trzymać sie zaleceń.Nie niszczy podłoża. Produkt wart zakupu.
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Jak posprzątać po remoncie

 • Budowa

  Co może nam się przydać podczas uszczelniania?

 • Budowa

  Przecieki w kabinie prysznicowej - jak sobie radzić

Ocena i komentarz dla:

Środek do usuwania silikonu Ceresit 80 ml