Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Silikony, piany, akryle

Strzałka w prawo

Akcesoria do uszczelniaczy

Strzałka w prawo

Akcesoria do uszczelniaczy

Wszystkie produkty, które można znaleźć w kategorii "Akcesoria do uszczelniaczy", to wysokiej jakości produkty, które zostały wykonane z najlepszych materiałów, aby zapewnić długie lata niezawodnej pracy.

Filtry

Akcesoria do uszczelniaczy

Wszystkie produkty, które można znaleźć w kategorii "Akcesoria do uszczelniaczy", to wysokiej jakości produkty, które zostały wykonane z najlepszych materiałów, aby zapewnić długie lata niezawodnej pracy.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Silikony, piany, akryle

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Precyzyjne uszczelnianie – poznaj przydatne akcesoria, w tym preparat do usuwania silikonu

Uszczelnienia można wykonywać na wiele różnych sposobów. Do najbardziej popularnych i zarazem najczęściej stosowanych produktów należą jednak uszczelniacze w postaci substancji w kartuszach, tubach i innych typach opakowań. Aby korzystanie z nich było komfortowe, możesz wybrać dodatkowe akcesoria oraz substancje służącego do usuwania silikonu.

Akcesoria do uszczelniaczy są to produkty, które mogą uzupełnić funkcjonalność wybranych silikonów, pian czy akryli, a także pomóc Ci w ich aplikacji czy czyszczeniu. W skład tych akcesoriów wchodzą zarówno środki chemiczne, jak i akcesoria wykonane z tworzywa, które możesz zamontować na kartuszach. Znajdziesz również środek do usuwania silikonu.

Sprawdź dostępne możliwości i wybierz produkt dla siebie – niezależnie od tego, czy remontujesz mieszkanie czy zawodowo wykańczasz mieszkania.

Akcesoria do uszczelniaczy – nie tylko preparat do usuwania silikonu

Akcesoria do uszczelniaczy jest to bardzo szeroka grupa produktów. Wśród nich znajdziesz elementy przeznaczone do łatwiejszej aplikacji wybranego uszczelniacza. Aplikatory i lejki zapewnią większą wygodę, ilekroć chcesz skorzystać z kartuszy.

W tej kategorii znajdziesz również aplikatory do twardej piany, które ułatwiają jej nakładanie.

Wśród akcesoriów przydatnych do uszczelniania znajdują się przede wszystkim preparaty i inne produkty czyszczące, w tym płyn do usuwania silikonu. Pomagają one skutecznie usuwać pozostałości silikonów, pian i akrylu z płytek, ceramiki sanitarnej czy parapetów. Zmywacz do silikonu będzie przy tym bezpieczny dla powierzchni.

W ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz wygodne w użyciu ściereczki czyszczące czy też preparat do usuwania piany, a nawet płyn do uzdatniania pistoletów. Możesz również zaopatrzyć się w wazelinę techniczną, która przyda się w każdym garażu, ale i warsztacie samochodowym czy zakładzie przemysłowym. Nałożona na uszczelki zapobiegnie ich zamarzaniu i pękaniu. Poprawi również funkcjonowanie rozmaitych mechanizmów.

Wśród akcesoriów do uszczelniaczy znajdziesz również specjalne lejki do iniekcji, które posłużą Ci do wygodnego aplikowania akrylu czy innych środków do uszczelniania. Są one odpowiednie do wielokrotnego użycia – wystarczy, że prawidłowo oczyścisz je po ich użyciu. Do tego może przydać Ci się preparat do usuwania silikonu do pistoletów i pozostałości po uszczelniaczach. Sprawdź całą kategorię i wybierz potrzebne akcesoria przydatne podczas budowy i wykańczania różnych powierzchni.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór produktów. Wszystkie one są przystosowane do używania wraz z środkami uszczelniającymi. Zapewniają wygodniejszą aplikację, a także usuwanie resztek po nich dla zachowania estetyki uszczelnienia.

Lejki do iniekcji – precyzja i wygoda

Niekiedy konstrukcja budowlana nie prezentuje się dokładnie tak, jak powinna. Mogą się na niej pojawiać ubytki lub pęknięcia. W takiej sytuacji trudno wykonywać całą konstrukcję od nowa. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie usunięcie uszkodzenia. Możesz to zrobić w prosty sposób. Wystarczy, że skorzystasz z funkcjonalnego akcesorium, jakim jest lejek do iniekcji.

Lejki do iniekcji służą właśnie do takiego precyzyjnego dozowania zaprawy budowlanej. Charakteryzują się względnie niewielkimi rozmiarami. Wyróżnia je także budowa, która umożliwia proste napełnienie lejka zaprawą, a następnie bardzo dokładne nakładanie jej w miejsce, które uległo uszkodzeniu. Specjalnie wyprofilowane końcówki umożliwiają dotarcie, a także rozprowadzanie płynu wewnątrz murów i ścian.

Są to produkty wielorazowego użytku. Zostały wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na działanie mokrej zaprawy. Dodatkowo po wykonaniu pracy wystarczy je umyć. Dzięki temu będziesz mógł znowu z nich skorzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Środki czyszczące do uszczelniaczy – szybkie usuwanie silikonu?

Każde nałożenie silikonu czy innego uszczelniacza wiąże się z koniecznością późniejszego czyszczenia danej powierzchni. Właśnie po to powstają specjalne preparaty, które są znacznie wygodniejsze w użyciu oraz skuteczniejsze niż tradycyjne metody usuwania pozostałości takich środków jak np. zmywacz silikonu.

Usuwanie silikonu może odbywać się na różne sposoby. Niekiedy stosuje się nożyki do jego wycinania. To jednak grozi uszkodzeniem powierzchni. Dodatkowo praca z nożykiem jest czasochłonna i trudna, dlatego też w większości przypadków znacznie lepszym wyborem będzie skorzystanie z substancji chemicznej, która rozpuszcza silikon. Rozpuszczalnik do silikonu sprawia, że usunięcie go staje się dużo łatwiejsze i mniej czasochłonne. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że substancja taka posłuży także do wyczyszczenia aplikatora po używaniu silikonu. W tym natomiast nie pomógłby nożyk. Tym samym środki czyszczące do uszczelniaczy znajdą więcej zastosowań niż wszelkie służące do tego narzędzia mechaniczne.

Szczególnie trudno jest pozbyć się np. twardej piany – w ofercie znajduje się preparat, który bez trudu oczyści futryny czy okna z tego uszczelniacza.

Specjalne preparaty do twardej piany

Pianka poliuretanowa charakteryzuje się dobrymi właściwościami uszczelniającymi. Jest także bardzo trwała i wytrzymała. Równocześnie jednak sprawia to, że praca z nią wymaga precyzji oraz dokładności. Wszelkie błędy trudno jest usunąć. Na pewno też nie warto zabierać się za to ręcznie.

Produkty z tej kategorii, w tym zmywacz do pianki montażowej, są w stanie w dużym stopniu rozwiązać podobne trudności. Te środki chemiczne częściowo rozpuszczają piankę. Dzięki temu nie wymaga ona ścinania lub zdrapywania. Taka rozpuszczona pianka jest dużo łatwiejsza do usunięcia. Produkty te możesz przy tym stosować na różnych powierzchniach. Dzięki temu możesz usunąć wszelkie zabrudzenia z pianki lub poprawić wykonane nią uszczelnienie.

Stosowanie tych substancji nie jest trudne. Efekty natomiast z pewnością Cię zaskoczą. Produkty dostępne są w różnych opakowaniach, a także w przeróżnej postaci. Możesz tym samym dopasować odpowiedni czyścik do pianki dla siebie.

Aplikatory do kartuszy – precyzja, która Cię zachwyci

Wiele substancji uszczelniających jest oferowana w kartuszach. Do ich stosowania musisz korzystać ze specjalnych pistoletów. Jednak na tym nie koniec. Jeśli chcesz dokładnie aplikować te produkty, musisz zaopatrzyć się również w specjalne aplikatory do kartuszy.

Niektóre substancje są oferowane już z aplikatorem, jednak nawet wtedy warto dokupić dodatkowe akcesorium. Wynika to przede wszystkim z możliwości zatkania się aplikatora dołączonego do opakowania. Silikon i inne substancje uszczelniające po wyschnięciu są trudne do usunięcia. Dlatego taki dodatkowy aplikator pozwoli Ci na uniknięcie trudności z ponownym użyciem produktu.

Końcówki do silikonu zapewniają precyzyjne dozowanie każdej substancji. Charakteryzują się wyprofilowaną końcówką oraz niewielkim otworem. Dzięki temu każda substancja jest dozowana w mniejszej ilości. Ułatwia to jej nakładanie na szczeliny, które wymagają uszczelnienia. Ułatwia to także docieranie do głębiej położonych fragmentów.

Aplikator do silikonu dostępny jest w uniwersalnym rozmiarze. Masz tym samym pewność, że będzie pasował do posiadanego przez Ciebie kartusza z uszczelniaczem. Montaż aplikatora jest bardzo łatwy. Wystarczy przykręcić go na gwint kartusza. Po odkręceniu nakrętki zabezpieczającej końcówka do silikonu jest gotowa do użytku.

Ściereczki czyszczące

Ściereczki czyszczące są kolejną grupą produktów, które ułatwią usunięcie pozostałości po substancjach uszczelniających. Chusteczki te zostały nawilżone specjalnym płynem. Rozpuszcza on częściowo uszczelniacz i tym samym ułatwia jego usunięcie.

Chusteczki możesz wykorzystać do umycia rąk, a także usunięcia uszczelniacza z narzędzi lub dowolnej powierzchni. Jest to w pełni bezpieczny, a przy tym wygodny w stosowaniu produkt. Jest również oferowany w opakowaniach, które chronią przed wyschnięciem chusteczki.