Produkty

Styl hygge w Twoim domu - małe rzeczy, które dopełnią Twoje wnętrze

Styl hygge w Twoim domu - małe rzeczy, które dopełnią Twoje wnętrze

Co to jest hygge i co oznacza? Jak za pomocą tego jednego słowa stworzyć piękne, przytulne mieszkanie, w którym będziesz czuć się komfortowo i wygodnie, do którego będziesz wracać z przyjemnością? Przekonaj się, jak za pomocą drobnych tricków osiągnąć hygge w swoim domu.

Przejdź do następnych akapitów:

Hygge – co to jest?

Próżno by szukać idealnego tłumaczenia tego duńskiego słowa. W zasadzie, aby określić, co to jest hygge, trzeba by było się posiłkować kilkoma określeniami. To słowo oznacza komfort, wygodę, przytulność. To bycie tu i teraz. To radość z prostych, codziennych rzeczy i umiejętność dostrzegania dobra wokół siebie. Określenia hygge używa się jako określenie wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa oraz szczęścia. Hygge narodziło się w XIX wieku w Danii, ale bardzo szybko rozprzestrzeniło się w całej Skandynawii. Dziś znane jest na całym świecie i od kilku sezonów również w polskich domach cieszy się ogromną popularnością.

hygge style

Jak wyglądają hygge wnętrza? Zacznijmy od początku. W Danii jest ciemno, często pada deszcz, a na zewnątrz jest szaro. To wszystko sprawiło, że Duńczycy zaczęli poszukiwać sposobów, aby uprzyjemnić sobie życie. W związku z potrzebą ocieplenia swojego najbliższego otoczenia, powstała również cała filozofia hygge, która objawia się na wielu płaszczyznach życia codziennego.

Zauważysz ją oczywiście w wystroju wnętrz, ale i w sposobie bycia. Duńczycy się nie spieszą, nie rywalizują ze sobą. Potrafią dostrzec piękno w drobnych rzeczach. Kochają kontakt z naturą, która jest dla nich źródłem energii i szczęścia. Spędzają dużo czasu w domu z bliskimi, a swoje mieszkania urządzają zgodnie z tym, co podpowiada im ich własne upodobanie. Nie brak w ich wnętrzach jednak przytulności i niezwykłego klimatu. W mieszkaniach obowiązkowo palą się świece, a na stoliku obok wygodnego fotela czekają świeże, cynamonowe bułeczki.

Styl hygge – co dzięki niemu zyskasz?

Co może Ci dać styl hygge? Hygge to filozofia życia, którą możesz zrealizować poprzez zmianę myślenia, ale również, niekiedy drobne, zmiany w wystroju Twojego mieszkania. Gdy będziesz myśleć hyggelig, zaczniesz cieszyć się drobnostkami i będziesz dostrzegać piękno w małych, prostych rzeczach. Tak się lepiej żyje. Bez wyścigu szczurów, bez zawiści wobec innych. Życie hygge płynie powoli i daje poczucie spokoju i harmonii.

hygge wnętrza

Żeby poznać, co to jest hygge styl, wcale nie musisz jechać do Danii. Jeśli zrozumiesz tę ideę, ten styl życia, z łatwością przełożysz go na karty swojego dnia codziennego.

Twoje mieszkanie może być hygge. Styl ten sprawi, że pomieszczenia, w których będziesz przebywać, staną się oazą spokoju i wytchnienia. Zastanawiasz się, jak wprowadzić styl hygge do swoich czterech kątów? Czytaj dalej!

Hygge – wnętrze w duńskim wydaniu

Żeby poczuć klimat hygge, wcale nie musisz wprowadzać rewolucyjnych zmian w swoim mieszkaniu. Wystarczy, że w kącie postawisz wygodny fotel, na który zarzucisz miękki, puchaty koc w przyjemnych, ciepłych kolorach. Zaraz obok możesz na podstawkach wykonanych z drewnianych krążków postawić kubek gorącej czekolady.

Nie zapomnij o świecach. Hygge styl właściwie nie istnieje bez nich. Niech będzie ich sporo, niech będą różnej wielkości, niech pachną, a tańczące płomienie wprawią Cię w błogi nastrój.

Hygge wnętrza są pełne pięknych przedmiotów. Postaw więc w pokoju rzeczy, które związane są z tym, co kochasz. Mogą to być zdjęcia Twoich ukochanych miejsc lub osób oprawione w drewniane ramki. Powieś je naprzeciwko fotela, na którym często siadasz. Niech cieszą Twoje oko i przywołują piękne wspomnienia.

styl hygge

Kochasz czytać? W Twoim mieszkaniu nie może zatem zabraknąć klimatycznej biblioteczki z ulubionymi tytułami, do których chętnie wracasz. To nie musi być wielki regał. Wystarczy niewielka, drewniana półka, którą samodzielnie wymalujesz na ciepły, stonowany kolor. Może ciepła biel albo ciepły, jasny brąz?

Styl hygge to drobne przedmioty. Spraw sobie piękny kubek, w którym będziesz robić sobie ulubioną herbatę z plasterkiem imbiru, cytryną, pomarańczą i szczyptą cynamonu. Brzmi pięknie? Dołóż do tego lampiony lub cotton ballsy, które rozwiesisz na ścianie, a klimat hygge masz gwarantowany.

Stwórz swoje własne hygge – czyli dom zaprojektowany według Twoich własnych reguł. Dom, który nie ulega modom, ale jest miejscem, gdzie odnajdziesz swoje szczęście.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki
Szary kolor w salonie to uniwersalna baza dla stworzenia przytulnego i eleganckiego wnętrza. Szare pomieszczenia zachwycają swoją prostotą, świetnie w...
Czytaj więcej

Dobra energia w sypialni - porady dekoratora wnętrz

Dobra energia w sypialni - porady dekoratora wnętrz
Teoria feng shui mówi o tym, że w naszym świecie rządzi pewnego rodzaju energia, która każdego dnia na nas oddziałuje. Wszelkie występuj...
Czytaj więcej

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?
Ograniczony metraż, zbyt mała liczba pokoi, brak funduszy na remont – to wszystko sprawia, że niekiedy musimy zorganizować przestrzeń wielofunkc...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Styl hygge w Twoim domu - małe rzeczy, które dopełnią Twoje wnętrze