Dekoracje wykonane z orzechów włoskich

Dlaczego tak chętnie korzystamy z orzechów włoskich, dekorując swoje mieszkanie? Te małe, okrągłe, łupinowe owoce są powszechnie dostępne, smaczne i można je dowolnie przemalowywać. Wkomponowane w świąteczne dekoracje pozwalają wydobyć z nich bożonarodzeniowy charakter. Oto nasze specjalne inspiracje na niepowtarzalne dekoracje z udziałem orzechów.

Orzechy włoskie mają wiele zalet. Przede wszystkim jednak można je dowolnie malować, a dzięki kolorowi, jaki przybierają, pięknie prezentują się z odcieniem czerwonym, złotym oraz srebrnym. Czy tworzyliście kiedyś dekoracje z orzechem włoskim? Nie? To zapraszamy do lektury.

Wianek z orzechów włoskich

Orzechowe wianki mogą być ciekawą dekoracją stołu lub kominka. Ze względu na swoją formę wkomponują się w każde wnętrze, szczególnie takie, gdzie dużą uwagę przykłada się do naturalnych dodatków oraz mebli.

Jak wykonać świąteczny wianek z orzechów? To czynność, która nie wymaga od nas zbyt dużego wysiłku oraz umiejętności. Świąteczny wianek wykonamy w kilka chwil, wystarczy, że przyszykujemy:

- styropianową podkładkę,

- około 1-2 kg orzechów włoskich,

- dowolne dodatki utrzymane w świątecznym stylu.

Przyda się również klej, którym połączymy wszystkie elementy w zgrabny wianuszek.

Orzechy układamy jeden przy drugim dookoła styropianowej obręczy, aż powstanie taka dekoracja, jaką zaplanowaliśmy. Na koniec dekorujemy ją według upodobań.

Dekoracje_wykonane_z_orzechow_wloskichDekoracje_wykonane_z_orzechow_wloskichDekoracje_wykonane_z_orzechow_wloskichDekoracje_wykonane_z_orzechow_wloskich

Dekoracja choinki

Z orzechów włoskich można wyczarować piękne dekoracje drzewka. Wystarczy pomalować orzechy złotym lub srebrnym sprayem, choć kolor jest właściwie dowolny. Po wyschnięciu farby do każdego orzecha doklejamy sznureczek lub tasiemkę. Pięknie zaakcentowane szyszki możemy umieścić na całej choince, zarówno na dolnych, jak i górnych gałązkach.

Orzechy możemy też wsypać do wysokiego szklanego naczynia razem z bombkami. Wspólnie stworzą znakomity duet, zwłaszcza jeśli bombki będą swoim kolorem akcentowały także inne dodatki zebrane na stole.

Koszyk ze świeżymi orzechami możemy wreszcie postawić w okolicy kominka. Będą smacznie chrupały podczas rozłupywania dziadkiem do orzechów.

Pistolet_do_kleju_RapidPistolet_do_kleju_RapidPistolet_do_kleju_RapidPistolet_do_kleju_Rapid