Systemy ogrodzeniowe

Ogrodzenie jest wizytówką domu i jego ochroną. W naszych sklepach mamy rozwiązania na każdą kieszeń w różnych stylach. Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym rozwiązaniom.

systemy ogrodzeniowe

Elementy systemu

W skład systemów metalowych i metalowo-drewnianych wchodzą przęsła, furtki i bramy (uchylne oraz przesuwne). W ofercie dostępny jest też niezbędny osprzęt (obejmy, słupki, kotwy, zamki itp.).

Ogrodzenia metalowe

Są solidne, trwałe i eleganckie. Ażurowa konstrukcja umożliwia eksponowanie pięknego ogrodu, jest  elegancka i daje wrażenie lekkości. W ofercie dostępne są systemy w klasycznym stylu - ze zdobieniami ornamentowymi (Tola, Eliza, Lidia, Alicja) lub w prostej, oszczędnej formie (Diana, Karolina, Blanka) - polecane do nowoczesnych, miejskich ogrodów.

Wykonanie.  Ogrodzenia metalowe wykonane są ze stali. Dostępne są różne wersje wykończenia: w najprostszej (np. system Blanka) elementy pokryte są farbą podkładową, na którą należy nanieść finalną farbę w wybranym przez siebie kolorze, zapewniającą odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne.  Dostępne są też ogrodzenia malowane proszkowo farbą poliestrową, zabezpieczającą przed wpływem warunków atmosferycznych. Najlepszą ochronę zapewnia natomiast technologia łącząca cynkowanie ogniowe z malowaniem proszkowym. Ogrodzenia zabezpieczone w ten sposób  (np. Lidia, Eliza, Alicja) uzyskują wieloletnią ochronę przed korozją bez konieczności konserwacji, potwierdzoną 5-letnią gwarancją.

systemy ogrodzeniowe

Ogrodzenia metalowo-drewniane

System Oskar to połączenie tradycyjnego stylu z nowoczesną jakością.  System składa się z metalowej konstrukcji wypełnionej drewnianymi sztachetami. Można go samodzielnie montować – wystarczy klucz ampulowy (imbusowy). Sztachety mają otwory montażowe przygotowane do wkręcania śrub i nie wymagają żadnej obróbki. Krótsze sztachety -  w przęsłach - mocuje się czterema śrubami przykręcanymi od strony ogrodu, a dłuższe – w furtkach i bramach – sześcioma.

Wykonanie. Stalowe ramy przęseł, furtek i bram są ocynkowane. Do wypełnienia ogrodzenia można wybrać deski z malowanego drewna olchowego lub z modrzewia 

Ogrodzenia drewniane

W ofercie mamy panele ogrodzeniowe (płot Rubin, Ametyst, Kwarc), kratownice (Koral) lub płoty sztachetowe w różnych rozmiarach i kształtach. Wszystkie wykonane są z drewna sosnowego  impregnowanego ciśnieniowo. Do ich montażu potrzebne są słupki mocowane w aluminiowych kotwach oraz elementy mocujące i śruby.

systemy ogrodzeniowe

Siatki ogrodzeniowe

Siatki świetnie się nadają do szybkiego wykonania lekkiego ogrodzenia. Są najpopularniejszym sposobem zabezpieczania placu budowy. W naszych sklepach można kupić siatki stalowe: ocynkowane lub ocynkowane i powlekane PVC, o różnej wielkości oczek (od 12,7x12,7 mm do 10x7,6 cm). Wymiary rolek: wys. od 0,5 do 2m, długość od 5 do 50m. Siatki mocuje się do słupków ogrodzeniowych.