Właściwości orzecha włoskiego

Orzechy włoskie to dużo kalorii, ale – dodajmy – kalorii zdrowych. Kilka sztuk orzechów włoskich można przyrównać do zjedzonego pączka lub paczki chipsów. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku dostarczamy swojemu organizmowi cenne białko oraz kwasy omega-3. Dlaczego orzechy włoskie powinny być jednym ze składników naszego pożywienia?

Właściwości orzecha włoskiego

Orzechy – idealny składnik posiłków dla wszystkich osób, które unikają w swojej diecie ryb oraz mięsa. Zawierają bowiem wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom cholesterolu oraz działają przeciwzakrzepowo. W orzechach znajduje się także L-arganina, która ma znaczenie w zakresie rozszerzania się naczyń wieńcowych, oraz kwas elagowy – ten pomaga podnieść naszą odporność oraz usuwa z organizmu substancje rakotwórcze.

Przeczytaj także: Jakie rośliny egzotyczne uprawiać w ogrodzie?

Czy wiesz, co chrupiesz?

Orzechy – czyli to, co wyłupujemy ze skorupy, to tzw. jądro. Składa się ono z białka i tłuszczów.

Ze względu na ogromne bogactwo minerałów orzechy poleca się w diecie osób intensywnie uczących się oraz dla kobiet w ciąży. Orzechy są także źródłem żelaza, wapnia, potasu, magnezu oraz cynku. Są także niezastąpionym źródłem kwasu foliowego, szczególnie dla kobiet w ciąży, wspomaga on bowiem prawidłowy rozwój płodu.

Właściwości orzecha włoskiego

Orzechy działają ponadto zbawiennie na naszą skórę dzięki temu, że zawierają witaminę E. Witamina B6 bierze natomiast udział w powstawaniu przeciwciał oraz czerwonych krwinek.
 

Orzechy mają także delikatne działanie przeczyszczające, są zatem polecane w przypadku zaparć. Ich składniki odżywcze są najlepszym budulcem mięśni oraz innych tkanek. Zalecane są również u osób, które leczą się na schorzenia wątroby.
 

Aby móc się cieszyć pysznym smakiem oraz witaminami zawartymi w orzechach, konieczne jest ich odpowiednie przechowywanie. Orzechy niestety szybko jełczeją. Znacznie lepiej jest zatem kupować orzechy w skorupie niż wyłuskane. Przechowujmy je w chłodnym i suchym miejscu, najlepiej w szczelnym słoju lub puszce.