Produkty

Zaczaruj dom na święta

Zaczaruj dom na święta

Najpiękniejsze w Bożym Narodzeniu jest to, że możemy być razem z najbliższymi. Najlepiej, jeśli zaczniemy od wspólnego przygotowania świątecznych dekoracji!

Zacznijmy od ubierania choinki! Chyba nic tak nie cieszy jak coroczne, wspólne dekorowanie drzewka, które będzie zdobić nasz dom przez wiele tygodni. Może to być naturalna jodła lub świerk, roztaczające wokół przyjemny zapach lasu, albo równie efektowna choinka z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – zielona, biała, różowa (zob. Choinka sztuczna Orelle różowa, Castorama, 629644), posrebrzana bądź oprószona sztucznym śniegiem. Najważniejsze by pięknie wyglądała i pasowała do naszego wnętrza! Aby taka właśnie była wybierzmy ozdoby w nie więcej niż dwóch lub trzech barwach. W tym sezonie warto postawić na ponadczasowe złoto i miedź (zob. Bombka miedziana, Castorama, 626121) w połączeniu z bielą, butelkową zielenią, granatem, a nawet czernią. Bardzo efektownie wyglądają też kompozycje jednokolorowe, szczególnie w bieli, lub takie w obrębie jednej palety barw, np. błękitów czy zieleni. Jeśli natomiast bliżej nam do dekoracji w stylu eko, sięgnijmy po ozdoby z materiałów naturalnych, szyszki, patyczki, jemiołę czy jabłka lub przygotujmy pierniczki domowej roboty. Pamiętajmy, że dekoracje zrobione własnoręcznie i wspólnie z rodziną, zawsze będą wyglądały pięknie, przypominając o istocie Bożego Narodzenia.

choinka sztuczna biała

Lampki choinkowe nie tylko na choinkę?

Łącząc lampki (zob. Lampki Led Diamenty 10 lampek, Castorama, 630138) z zielonymi gałązkami jodły czy świerku w łatwy sposób przygotujemy girlandę zdobiącą kominek, albo poręcz schodów, a zawieszając je na karniszu pięknie ozdobimy okno. Z pomocą światełek możemy też ozdobić ramki i lustra lub wypełnić nimi szklane słoje, flakony czy latarenki. Dzięki nim sprawimy też, że świąteczny klimat zagości na naszych ścianach, tworząc na nich ciekawe kompozycje. Wyjątkowy nastrój pomogą wprowadzić do wnętrza również ledowe lampy - gwiazdki, które ustawione na półce, albo zawieszone na ścianie pięknie oświetlą pomieszczenie, nadając mu świąteczny, zimowy klimat.

Świąteczne zrób to sam!

Gwiazdkowy prezent

Warto uruchomić wyobraźnię także podczas pakowania prezentów i przygotować każdy pakunek z myślą o obdarowywanej osobie. Możemy zrobić, np. paczkę w stylu retro, łącząc złoty papier, czerwoną rafię i koronkową podkładkę na ciasto lub podkreślić świąteczny charakter upominku, owijając go szarym papierem, sznurkiem jutowym lub bawełnianą ciemnozieloną wstążką oraz ozdobić iglastymi, pięknie pachnącymi gałązkami.

papier do pakowania

Pełnych inspiracji i radości przygotowań oraz wspaniałych, kolorowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze życzy Castorama!

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak ozdobić dom na święta? 4 propozycje na aranżacje świąteczne

Jak ozdobić dom na święta? 4 propozycje na aranżacje świąteczne
Święta to czas, gdy szczególnie warto zadbać o odpowiednią dekorację na święta. Zacznij od choinki, ale nie poprzestawaj na tym. Niewielkie dod...
Czytaj więcej

Różne rodzaje bombek – które wybrać?

Różne rodzaje bombek – które wybrać?
Bombki to jedne z najpopularniejszych ozdób bożonarodzeniowych. Najczęściej sięgamy po nie podczas ubierania choinki, choć doskonale sprawdzają się ta...
Czytaj więcej

11 pomysłów DIY na dekoracje z bombkami

11 pomysłów DIY na dekoracje z bombkami
Wraz z nastaniem grudnia zaczynamy przygotowania do świąt. Obejmują one m.in. dekorację mieszkania, które w tym wyjątkowym czasie powinno prezentować ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zaczaruj dom na święta