Produkty

Jak ozdobić dom na święta? 4 propozycje na aranżacje świąteczne

Jak ozdobić dom na święta? 4 propozycje na aranżacje świąteczne

Święta to czas, gdy szczególnie warto zadbać o odpowiednią dekorację na święta. Zacznij od choinki, ale nie poprzestawaj na tym. Niewielkie dodatki mogą zupełnie odmienić każdy wystrój. Kilka bombek w odpowiednim kolorze, skarpeta na prezenty, do której wcale nie potrzebujesz kominka to doskonałe sposoby na stworzenie świątecznej atmosfery. Proponujemy Ci cztery zupełnie odmienne style, które zachwycą Ciebie, Twoich domowników i zaproszonych na święta gości.

Przejdź do następnych akapitów:

Radosne święta to nowe spojrzenie na Boże Narodzenie

Uwielbiasz żywe kolory? A może masz dzieci, które czekają na święta i wszystko, co się z nimi wiąże? Specjalnie dla nich możesz zamienić swój dom w wyjątkową świąteczną krainę.

Postaw na żywe kolory. Kolorowe bombki i drewniane dekoracje na choinkę to esencja radosnych świąt. Barwne aniołki, uśmiechnięty Mikołaj, ale też zwierzęta w czerwonych czapkach – te wzory spodobają się nie tylko dzieciom. Pamiętaj także o kolorowych, migających światełkach. Możesz ozdobić nimi okna, stworzyć na ścianie kontur choinki lub wykorzystać jako dekorację świątecznego drzewka.

radosne święta

Styl radosne święta to także niepowtarzalne dekoracje świąteczne handmade. Bożonarodzeniowe wzory możesz umieścić wszędzie: na filcu, metalu, drewnie i papierze. Im bardziej kolorowo, tym lepiej. Możesz postawić na najbardziej śmiałe pomysły na świąteczne dekoracje.

Jak ozdobić dom na święta? Radosne święta to obowiązkowe:

Elegancka tradycja, czyli ponadczasowe dekoracje w nowym wydaniu

Tradycyjne ozdoby świąteczne nie muszą być nudne. Proponowany przez nas styl ponadczasowa tradycja to połączenie najbardziej sprawdzonej tradycji z nowoczesnością.

Jeśli marzysz o stworzeniu ciepłej atmosfery w swoim domu, postaw na klasyczne ozdoby i wzory. Spraw, by w Twoim domu pojawiły się wizerunki Mikołaja, bałwanka i reniferów. Dodaj do nich także bardziej nowe motywy. Płatki śniegu, kokardy i gwiazdy doskonale komponują się z tradycyjnymi dekoracjami.

ponadczasowa tradycja

Światełka to również dobra odpowiedź na to, jak ozdobić dom na święta. Wybierz jednak barwę ciepłą żółtą. Zapomnij także o migających lampkach. Statyczne, eleganckie rozwiązania dodadzą klasy każdej choince czy oknu. Dzięki temu stworzysz prawdziwie ciepłą atmosferę w swoim domu.

Tworząc wnętrze w zgodnie z elegancką tradycją, koniecznie zadbaj o:

Jak ozdobić dom na święta w surowym, skandynawskim stylu?

Natura północy jest tak surowe jak tamtejsza zima. Dlatego też do aranżacji wykorzystaj przede wszystkim naturalne materiały. To styl, który pokazuje na każdym kroku troskę o środowisko naturalne. Dlatego też postaw na wąską paletę barw. Ziemiste kolory bardzo dobrze komponują się z metalem, który celowo postarzono. Połącz także drewno i drut, a stworzysz elegancką imitację skandynawskiego lasu.

 natura północy

Ten styl nie musi być zimny. Ocieplisz go dzięki wykorzystaniu miękkich materiałów o fakturze skóry. Dopasuj do tego białe i szare bombki. Dodaj także światełka o ciepłym lub zimnym świetle. Nie powinny jednak migać. Statyczne oświetlenie lepiej zaakcentuje zimowy, skandynawski las w Twoim domu.

Skandynawskie ozdoby świąteczne to przede wszystkim:

  • choinka – naturalna lub stworzona z drewna
  • bombki w białym, złotym, brązowym lub szarym kolorze
  • klasyczne wieńce ze skórzanymi ozdobami

Zaczarowana zima pomoże Ci stworzyć śnieżną krainę w domu

Zima nie musi tworzyć lodowej atmosfery w Twoim domu. Jeśli jednak marzysz o wystroju, dzięki któremu poczujesz spokój i harmonię, zaczarowana zima będzie idealną aranżacją. Postaw na pastelowe, delikatne kolory. Na tle tej kojącej palety barw możesz umieścić dekoracje z postaciami niedźwiedzia polarnego lub pingwina. Ten drugi przełamie statyczność dekoracji. W Twoim domu mogą także pojawić się bałwanki – kolejny symbol przyjaznej zimy.

 zaczarowana zima

Jak ozdobić dom na święta, żeby nie zapanowała w nim lodowa atmosfera? Wykorzystaj sztuczne futro, dzianinę i filc. Ocieplą wnętrze. Na ich tle dobrze będzie prezentowało się zimne światło świątecznych lampek.

Aranżacje świąteczne w ramach zimowego uroku zacznij od:

  • Komentarze

    Ocena i komentarz dla:

    Jak ozdobić dom na święta? 4 propozycje na aranżacje świąteczne