Produkty

Ziemia uniwersalna 50 l

Kliknij aby powiększyć

Ziemia uniwersalna 50 l

Kod: 624718

|
Ziemia uniwersalna to wysokogatunkowe podłoże organiczne, które dzięki swoim składnikom oraz strukturze, zapewnia optymalne warunki do rozwoju dla wielu gatunków roślin zielonych i kwitnących. Mieszanka dodatkowo wzbogacona została w specjalne składniki odżywcze, dzięki czemu gwarantuje prawidłowy rozwój roślin oraz ich intensywne kwitnienie.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

42 cm

Wysokość opakowania

13 cm

Szerokość opakowania

73 cm

Waga brutto

16 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

ogrodnictwo

Pojemność worka

50 l

Właściwości

pH w H2O 5,5-6,5; zasolenie nie więcej niż 1,9 g NaCl/dm3, dawka nawozowa 0,6 kg/m3

Parametry fizyczne i wizualne

Składniki

torf, kreda, dawka startowa nawozu wieloskładnikowego
O sukcesie uprawy roślin ozdobnych decyduje wiele różnych czynników, a jednym z podstawowych jest trafnie dobrane podłoże o odpowiednich właściwościach fizyczno-chemicznych. W tej roli idealnie sprawdza się ziemia uniwersalna przeznaczona do roślin doniczkowych i rabatowych, a także do drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych, która odznacza się niezwykle starannie dobranym składem fizycznym i chemicznym. Dzięki swoim właściwościom gwarantuje roślinom dogodne warunki dla prawidłowego rozwoju i wegetacji. Podłoże dodatkowo zostało wzbogacone w łatwo przyswajalne makro- oraz mikro elementy niezbędne dla wzrostu roślin. W naszej ofercie znajdziesz także inne typy ziemi, które dopasujesz do potrzeb uprawianych przez Ciebie gatunków roślin.
Ocena
6 komentarzy
17.10.2019
Witam. To jest torf, zwykły rudy torf, nie czarna ziemia. Jako torf nadaje się ale jeśli ktoś sugeruje się nazwą "Ziemia Uniwersalna" to się zawiedzie.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię. Informujemy, że produkty opisane jako "Ziemia uniwersalna" składają się głównie z torfu, w tym przypadku w skład produktu wchodzi dokładnie: torf, kreda, dawka startowa nawozu wieloskładnikowego. Jeśli chciałby Pan wykorzystać do swoich upraw innego rodzaju mieszanki, zachęcamy do konsultacji z jednym z naszych doradców fachowych z działu Ogród.

30.05.2019
Sprzedawca podaje wymiary worka - 13x42x73 cm. To daje 39,86 dm sześć. czyli niecałe 40 litrów. Na worku i w opisie produktu stoi wyraźnie, że ziemi jest 50 litrów. Gdzie są brakujące litry i kto wziął za nie pieniądze? I proszę nie tłumaczyć, że ziemia jest "ściśnięta". Po pierwsze nie jest a po drugie gdyby była to powinno być to w opisie. Zwykła manipulacja. Niestety w tej materii powszechna.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za ten komentarz. Informujemy, że worki z ziemią opuszczając linię produkcyjną mają pojemność nominalną 50 litrów. Pojemność worka według przepisów mierzona jest w warunkach rozprężenia ziemi po przesianiu na sicie o określonej wielkości oczka. Wymiary worka, które widoczne są w specyfikacji, nie określają pojemności nominalnej produktu, a jego wymiary w warunkach składowania, na które wpływ ma na przykład ścisk, jakiemu poddane są worki leżące na palecie. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Pana wątpliwości. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, zachęcamy serdecznie do kontaktu przy pomocy formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt

16.05.2018
Ziemia wyglada na przezwoita. Natomiast pojemnosc to zart. Naprawde nie wiem jak jest mierzona ze to ma byc 50l? Kupilem 5 workow i ledwo napelnilem tym 10 wiader po 20l kazde nie do pelna i nie ubijajac tylko wsypujac ziemie luzem.
02.02.2018
Udało mi się wyhodować na niej pomidorka!!!! :)
04.08.2017
ziemia za taką cenę jest w sam raz. do kwiatów i tak dodaję nawozy, bo to zawsze lepiej i ładniej się rozwijają. uważam że za ziemię ogrodową nie ma co przepłacać.
21.03.2016
ziemię używam głównie do kwiatków doniczkowych i nie narzekam na jej jakość. oczywiście doprawiam nawozami również.
 • Porady
  i wskazówki

 • Ogród

  Jak przesadzać byliny i krzewy ogrodowe?

 • Ogród

  Zasolenie gleby – z czym to się wiąże i jak z nim walczyć?

 • Ogród

  Łubin – zastosowania

Ocena i komentarz dla:

Ziemia uniwersalna 50 l