Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Ziemie i podłoża

Strzałka w prawo

Ziemia i podłoża uniwersalna do ogrodu

Strzałka w prawo

Ziemia i podłoża uniwersalna do ogrodu

Ziemia uniwersalna to najlepszy sposób na szybkie stworzenie wymarzonego ogrodu. Posiada odpowiednią gęstość oraz skład i pH do wzrostu najpopularniejszych roślin ogrodowych.

Filtry

Ziemia i podłoża uniwersalna do ogrodu

Ziemia uniwersalna to najlepszy sposób na szybkie stworzenie wymarzonego ogrodu. Posiada odpowiednią gęstość oraz skład i pH do wzrostu najpopularniejszych roślin ogrodowych.

40 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ziemie i podłoża

Wyświetlanie 24 z 40 produktów

Załaduj więcej

CZY W OGRODZIE MOŻE BRAKOWAĆ GLEBY?

Twój przydomowy ogród może mieć ogromną powierzchnię, a mimo to nadal może brakować Ci ziemi, aby zasadzić rośliny. Dlaczego tak jest? Ponieważ nie zawsze ziemia, którą masz wokół domu, jest odpowiednia do upraw warzyw. Nie wspominając nawet o bardziej wymagających kwiatach. Jeśli chcesz stworzyć przydomowy ogródek warzywny, zasadzić krzewy lub kwiaty, zadbaj o to, by miały na czym rosnąć. Pierwszym krokiem do pięknego i praktycznego ogrodu jest odpowiednia gleba.

Ziemia uniwersalna to najlepszy sposób na szybkie stworzenie wymarzonego ogrodu. Posiada odpowiednią gęstość oraz skład i pH do wzrostu najpopularniejszych roślin ogrodowych. Możesz także sięgnąć po produkty dedykowane do uprawy warzyw. Podłoże do warzyw zapewni Ci obfite oraz bardzo zdrowe i smaczne plony.

Pamiętaj, że ziemi potrzebujesz więcej nawet w niewielkim ogrodzie. Dobrym wyborem będzie zatem ziemia uniwersalna 50l. Oczywiście w naszej ofercie znajdziesz także inne rodzaje oraz pojemności podłoży do ogrodu.

ODPOWIEDNIA GLEBA TO SUKCES KAŻDYCH UPRAW

Uprawa roślin w Twoim ogrodzie nie powinna być zbyt trudna. Aby Twoje kwiaty i warzywa wzrastały prawidłowo, powinieneś wyposażyć je w odpowiednie podłoże. Jeśli ziemia w Twoim ogrodzie czy na działce nie jest zbyt bogata w minerały i zawiera zbyt dużo piasku, możesz swobodnie użyć podłoża uniwersalnego, które znajdziesz w sieci marketów budowlanych Castorama.

Nasze sklepy sukcesywnie rozwijają swoją ofertę artykułów ogrodowych, związanych z uprawą roślin, dzięki czemu dostaniesz wiele potrzebnych Ci produktów w jednym miejscu, nie tracąc czasu na ich szukanie. Dotyczy to również różnorakich rodzajów ziemi i podłoża, które wykorzystasz na swoim terenie, zapewniając prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Zdarza się, że zastana na działce gleba nie spełnia Twoich oczekiwań i hamuje rozwijanie się warzyw i kwiatów. Możesz temu zapobiec poprzez sadzenie ich na odpowiednim podłożu.

Na naszych półkach znajdziesz również uniwersalną ziemię do ogrodu marki Verve, która uchodzi za jednego z najlepszych producentów asortymentu ogrodniczego, dzięki czemu możesz być pewien jakości oferowanego towaru.

KOLOR TO NIE WSZYSTKO – JAK SPRAWDZIĆ JAKOŚĆ GLEBY

Ziemia ogrodowa workowana może mieć różny skład, wielkość i jakość. Jeśli szukasz uniwersalnej gleby do ogrodu, ważne jest, by była ona odpowiednia do większości uprawianych roślin.

Nie kieruj się kolorem gleby, gdy kupujesz podłoże do ogrodu. Brunatnoszara gleba to zarówno wysokiej jakości humus, jak i torf. Ten drugi natomiast nie jest polecany do uprawy zdecydowanej większości roślin. Zamiast od razu prosić o pomoc doświadczonego ogrodnika, weź w garść trochę ziemi i ściśnij ją. Po otwarciu dłoni zobacz, jak zachowuje się gleba. Zbyt piaszczysta rozpadnie się od razu. Zbyt zbita nie ułatwi roślinom zakorzenienia. Grudka żyznej ziemi natomiast popęka i rozpadnie się na mniejsze kawałki.

Ziemia ogrodowa stosowana pod uprawy powinna być lekka i żyzna. To gwarantuje szybkie zakorzenienie się roślin. Dobrym wyborem będzie mieszanka torfu wysokiego i niskiego z dodatkiem ziemi kompostowej lub innymi składnikami. Możesz także sięgnąć po podłoże beztorfowe. Powstaje na bazie ziemi kompostowej lub liściowej. W ich składzie znajduje się większa ilość próchnicy pokarmowej, dlatego mają lepsze właściwości niż gleba torfowa.

Pamiętaj również o roślinach, które wymagają dedykowanej ziemi. Podłoże do rododendronów ma pH w granicy 4–5, a także zawiera głównie torf i korę, które tworzą odpowiednią izolację dla korzeni tych roślin. Podłoże do borówki wymaga z kolei kwaśnej gleby na poziomie 3,5–4 pH. Same owoce nie są proste w uprawie, jednak warto zapewnić im odpowiednią do wzrostu glebę.

Podłoże do róż ma z kolei pH 6,5 do 7. Tym, co wyróżnia ten produkt to duża zawartość gliny, której potrzebują róże. Specyficzne wymagania obejmują także glebę pod uprawę warzyw. Jeśli chcesz mieć dostęp do zdrowych i smacznych plonów, upewnij się, że ziemia do warzyw zawiera składniki mineralne. Przed posadzeniem rośliny przekonaj się zatem, czy gleba jest dostosowana do gatunku, który chcesz uprawiać.