Produkty

Bezpieczna łazienka dla dziecka – niezbędne wyposażenie

Bezpieczna łazienka dla dziecka – niezbędne wyposażenie

Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa dziecku w łazience nie należy do najprostszych zadań. Trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy, która są poważnym zagrożeniem dla malucha. O czym nie możemy zapomnieć?

plastikowe akcesoria łazienkoweSzafki

Wszystkie szafki, a szczególnie te położne niższej, zaopatrzmy w zatrzaski/blokady, dzięki którym dziecko ich nie otworzy. Jest to ważne przede wszystkim wtedy, gdy przechowujemy w nich  chemię. Pamiętajmy tu, że butelki z płynami czyszczącymi, z racji kolorowych nalepek, są niezwykle atrakcyjne dla dziecka i mogą kojarzyć mu się z żywnością. Najlepiej więc, żeby wszelkie środki tego typu przechowywać na wysoko zawieszonej półce, dodatkowo zamykanej na klucz.

Co więcej, dobrze jest przymocować szafki do ściany. Miejmy również na uwadze fakt, by miały one zaokrąglone kanty.

Deska

Specjalne blokady przydadzą się nie tylko przy szaflach, ale także na desce wc. Uchroni to malucha przed jej otwieraniem, co może skutkować przytrzaśnięciem palców oraz wkładaniem rąk do wnętrza sedesu. Gdy dziecko wyrośnie już z nocnika, warto zainwestować w nakładkę na deskę, która umożliwi mu bezpieczne korzystanie z wc.

Zamek do drzwi

Wybierając zamek do drzwi w łazience, warto przyjrzeć się modelom, które można otwierać zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz. Będzie to przydatne chociażby w sytuacji przypadkowego zatrzaśnięcia się malucha w łazience.

Podłoga

Wystarczy kilka kropel wody na podłodze, by posadzka stała się bardzo śliska. Pamiętajmy więc o dywanikach antypoślizgowych, dzięki którym ruchliwe dziecko nie upadnie przy pierwszej możliwej okazji.

Wannadywaniki antypoślizgowe

Wkładki antypoślizgowe to także niezbędne rozwiązanie w wannie. Dzięki nim maluch przy próbie wstawania nie poślizgnie się.

Baterie

Mieszkając z dziećmi pod jednym dachem bardzo dobrym rozwiązaniem są baterie z termostatem. Za ich sprawą unikniemy skoków temperatury w kranach. Zapobiegnie to oparzeniu się dzieci i nas samych.

Plastikowe akcesoria

Wymieńmy wszelkie kubeczki, mydelniczki ceramiczne na ich plastikowe odpowiedniki. Dzięki temu, przy przypadkowym upadnięciu, nie rozpadną się na tysiące małych i ostrych kawałków.

Gniazdka

Każde gniazdko powinno mieć uziemienie i być zakryte odpowiednią klapką. Jeśli używamy w łazience suszarek, prostownic, golarek czy depilatorów zawsze pamiętajmy o ich wyłączeniu, wyjęciu z gniazdka i odłożeniu w niedostępne dla malucha miejsce.

Pralka

Wybierając pralkę, upewnijmy się, że posiada ona specjalną blokadę przed wścibskimi rączkami dziecka. Zapobiegnie to zmianie programu pralki w trakcie jej uruchomienia.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Zmiana ogrzewania na elektryczne – o czym należy pamiętać?

Zmiana ogrzewania na elektryczne – o czym należy pamiętać?
Decyzja o zmianie ogrzewania na elektryczne skutkuje zakupem nowoczesnych urządzeń grzewczych, ale nie można włożyć ich wtyczek do istniejących wcześn...
Czytaj więcej

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową
Kabina prysznicowa to rozwiązanie wygodne i oszczędne. Przynajmniej w teorii, bo żeby spełnić jej założenia, powinniśmy mieć na uwadze zarówno właściw...
Czytaj więcej

Jak zamaskować połączenie instalacyjne w łazience?

Jak zamaskować połączenie instalacyjne w łazience?
Łazienka to pomieszczenie, które powinno być zarówno praktyczne, jak i maksymalnie atrakcyjne wizualnie. Z tego powodu dbamy tu estetykę w każdym calu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Bezpieczna łazienka dla dziecka – niezbędne wyposażenie